Zaloguj się, aby obserwować  
seroero

IPad mini - temat ogólny

20 postów w tym temacie

Witam, zakładam temat o IPadzie mini i mam kilka pytań:
- Z tego co widze nie da się powiększyć w IPadzie mini pamięci przez np. karte SD. Czy opłaca się dokładać aż 400 zł żeby zamiast 16 GB mieć 32 GB?
- Ile miejsca zajmują gry ( podajcie tam jakieś przykłady z tego co tylko wiem to BG: EE zajmuje po zainstalowaniu 3 GB)
- Czy odrazu są wgrane na IPada programy, które są odpowiednikami Microsoft Office (chodzi o jakieś programy do pisania, robienia prezentacji itp.)
- I czy są jakieś inne sposoby płacenia w App Store oprócz karty kredytowej.
Z góry dzieki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 13:08, seroero napisał:

Witam, zakładam temat o IPadzie mini i mam kilka pytań:
- Z tego co widze nie da się powiększyć w IPadzie mini pamięci przez np. karte SD. Czy
opłaca się dokładać aż 400 zł żeby zamiast 16 GB mieć 32 GB?

Na starcie system zabiera już ponad 2GB pamięci, więc moim zdaniem warto. Sam mam iPada 3 gen 16GB i jestem zmuszony trzymać na nim tylko niezbędne rzeczy.

Dnia 03.02.2013 o 13:08, seroero napisał:

- Ile miejsca zajmują gry ( podajcie tam jakieś przykłady z tego co tylko wiem to BG:
EE zajmuje po zainstalowaniu 3 GB)

Infinity Blade zajmują ponad 1GB każda. Ale większość prostych gierek to 300-500MB. Są oczywiście też apki małe poniżej 10MB, jak i kolosy zajmujące kilka GB. A do tego dochodzą czasami dane zewnętrzne jak filmy, ebooki itp.

Dnia 03.02.2013 o 13:08, seroero napisał:

- Czy odrazu są wgrane na IPada programy, które są odpowiednikami Microsoft Office (chodzi
o jakieś programy do pisania, robienia prezentacji itp.)

Nie. A te dobre są płatne.

Dnia 03.02.2013 o 13:08, seroero napisał:

- I czy są jakieś inne sposoby płacenia w App Store oprócz karty kredytowej.

Nie wydaje mi się.

Dnia 03.02.2013 o 13:08, seroero napisał:

Z góry dzieki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 13:08, seroero napisał:

- I czy są jakieś inne sposoby płacenia w App Store oprócz karty kredytowej.

Nie wiem czy jest to do kupienia w Polsce, ale są karty podarunkowe o różnych nominałach. Na odwrocie posiadają zdrapkę z kodem, który wpisujesz w App Store i zasilasz swoje konto daną kwotą.
W Wielkiej Brytanii można to kupić praktycznie wszędzie, od sklepów z multimediami po hipermarkety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 13:39, Hartus napisał:

> - I czy są jakieś inne sposoby płacenia w App Store oprócz karty kredytowej.
Nie wiem czy jest to do kupienia w Polsce, ale są karty podarunkowe o różnych nominałach.
Na odwrocie posiadają zdrapkę z kodem, który wpisujesz w App Store i zasilasz swoje konto
daną kwotą.
W Wielkiej Brytanii można to kupić praktycznie wszędzie, od sklepów z multimediami po
hipermarkety.

A na internecie można kupic takie karty w jakimś polskim sklepie? Albo w Amazonie? Chyba się zdecyduję n wersję 32 GB ale za to trzeba troche kasy nazbierać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 13:24, Narmo napisał:

czasami dane zewnętrzne jak filmy, ebooki itp.
> - Czy odrazu są wgrane na IPada programy, które są odpowiednikami Microsoft Office
(chodzi
> o jakieś programy do pisania, robienia prezentacji itp.)
Nie. A te dobre są płatne.

Z tego co czytam na IPadzie mini są zainstalowane (nie jestem pewien na 100% czy są odrazu zainstalowane) programy takie jak:
- Numbers ( do robienia wykresów, arkuszy kalkulacyjnych itp.)
- Keynote (do robienia prezentacji itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli oznacza to że aby płacić za cokolwiek w IPadzie bez karty kredytowej trzeba założyć konto w iTunes w wersji amerykańskiej i kupić sobie karte podarunkową tak ? Czyli aby normalnie pracować czyli robić prezentacje do szkoły pisać podania itd. trzeba wydać kilkadziesiąt zł na kilka aplikacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polskim iTunes też jest opcja wykorzystania kuponu. Pytanie tylko, gdzie je u nas znajdziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 17:30, Narmo napisał:

W polskim iTunes też jest opcja wykorzystania kuponu. Pytanie tylko, gdzie je u nas znajdziesz?

I trudno gdziekolwiek dostać karty w euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ale jeśli założy się konto w wesrji USA czyli tak jakbyśmy mieszkali w USA to wystarczy płacić kartami w dolarach tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć czym różni się IPad od IPoda touch. Czy ipad to tylko taki ipod z wielkim ekranem? Czy wszystkie aplikacje z Ipada działają na Ipodzie ? Dużo tych pytań ale co mi tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 23:01, Narmo napisał:

iPod Touch to iPhone bez funkcji dzwonienia. Ale nie wiem, czy wyszedł jakiś po 3 generacji.

Tak już jest iPod tiuch 5 generacja. A co sądzicie o pamięci zewnętrznej do iPada ? Tu np. mam 16 GB za 379 zł http://armago.pl/index.php/produkty/details/2302/145/ipad-i-akcesoria/akcesoria-do-ipada/inne-akcesoria.../hyperdrive-iflashdrive-16gb---zewn%C4%99trzna-pami%C4%99%C4%87-dla-iphone,-ipad-oraz-ipod-touch.html
Szczerze mówiąc cena i tak będzie zbliżona iPad 32GB = iPad 16GB + pamięć zewnętrzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 12:37, seroero napisał:

Tak już jest iPod tiuch 5 generacja. A co sądzicie o pamięci zewnętrznej do iPada ? Tu
np. mam 16 GB za 379 zł http://armago.pl/index.php/produkty/details/2302/145/ipad-i-akcesoria/akcesoria-do-ipada/inne-akcesoria.../hyperdrive-iflashdrive-16gb---zewn%C4%99trzna-pami%C4%99%C4%87-dla-iphone,-ipad-oraz-ipod-touch.html
Szczerze mówiąc cena i tak będzie zbliżona iPad 32GB = iPad 16GB + pamięć zewnętrzna.


Produkty Apple mają zamknięty system operacyjny. Oznacza to, że nawet jak coś wgrasz na taką pamięć zewnętrzną, to będziesz potrzebował aplikacji, która będzie miała tam dostęp i dopiero przez nią odpalisz pliki w innym programie. A to pewnie będzie wymagało przekopiowanie tego pliku to pamięci wewnętrznej urządzenia Tak mam w GoodReader przynajmniej, jak odpalam plik w zewnętrznej aplikacji. Zawsze jest on kopiowany do pamięci tej aplikacji. To nie Android, gdzie nawet pena widzi jako dodatkową kartę pamięci i możesz sobie zrobić co chcesz. Dlatego za taką cenę moim zdaniem nie ma co się bawić w zewnętrzne pamięci o tak małej pojemności. Nad czymś takim można się zastanawiać jedynie w sytuacji, gdy już się kupiło model z mniejszą ilością pamięci, ale nie wtedy, gdy dopiero rozglądasz się za urządzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamęcze cię kilkoma pytaniami jeszcze :) Czy jeśli iPada będę wykorzystywał tylko do gier (filmy, muzyke mam na smartphonie) no i może będe na nim pisał od czasu do czasu jakieś dokumenty, prezentacje itp. to czy 16 GB nie będzie wystarczającą pojemnością ? Kurcze bo szkoda mi jeszcze 400 zł na te 16 GB. Mam jeszcze jedno może troche głupie pytanie ale lepiej się upewnić. Czy kupując gry w iTunes można je ściągnąc tylko raz czy jak ją kupimy to mamy ją tak jak by we własnej bibliotece gier i możemy ją ściągać ile razy chcemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy pamięci to już kwestia indywidualna. Ale dokumenty dużo nie zajmują. Czasopisma kupowane w oficjalnych sklepach to ok 100 MB numer, komiksy 20-30 MB (te grubsze coś ok 100 MB). Gry jak pisałem wyżej już różnie. Są malutkie zajmujące kilka MB, są takie ważące ponad GB.
Ja filmów również praktycznie nie trzymam na iPadzie głównie dlatego, że ma on problemy z plikami o wysokiej rozdzielczości. Z plikami Apple - mov, m4v, mp4 - sobie co prawda radzi nieźle nawet w 1080p (ale i tu nie zawsze), ale mkv i inne często mają problemy przy 720p nawet w odtwarzaczach potrafiących tego typu filmy dekodować sprzętowo. Dlatego korzystam z AirVideo, który w locie konwertuje na PC film i streamuje go na tablet do odpowiedniej apki.

Aplikacje kupione, oraz "kupione" (promocje typu gra za darmo przez 24 godziny itp) App Store zostają przypisane do konta na stałe i można je ściągać do woli. Chyba, że Apple nagle wykasuje taką aplikację ze sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Dobra dzieki za odpowiedź raczej kupie sobie iPada mini z 16GB. Bo jeśli dokumenty dużo nie ważą a gazet nie czytam to co najwyżej zostają komiksy i gry. Pewnie ściągne sobie z trzy duże a inne to tak dla zabicia czasu jak np. fruit ninja czy angry birds.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga. Nadaje cenny komunikat :) od dzisiaj do prawdopodobnie końcca weekendu można za darmo pobrac na appstore Infinity Blade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 20:58, seroero napisał:

Kolejne moje pytanie. Czy można kupować gry z app store przez aplikacje iTunes na pc
i wrzucać je na ipada ?

Można. W przeciwieństwie do sklepu Google dla Androida nie musisz mieć podpiętego do konta jakiegokolwiek urządzenia, żeby kupić aplikację. Program nie sprawdza też, czy posiadasz kompatybilne z programem urządzenie (na przykład tablet), więc można kupować programy na przyszłość.
Programy ściągnięte przez iTunes możesz wrzucić przez kabel, albo ściągnąć na urządzeniu z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować