Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V na PC i Wii U? Rockstar nie ma nic nowego do powiedzenia

37 postów w tym temacie

Mnie ciekawi czy Rockstar pokusi się też o port na nextgeny. Obsuwa wersji X360/PS3 na tegoroczny wrzesień jest dość spora, w tym czasie tuż za rogiem będą już nextgeny - poprawiony port w 2014 r. IMO wydaje się dość prawdopodobny, tym bardziej że sama gra kosztuje dość sporo wedle przeróżnych plotek. Im więcej platform więc tym lepiej, chociaż nie ma wapliwości, że na X360/PS3 to będzie sprzedażowy hit. Podrasowana wersja nextgenowa wydaje się też być bardziej opłacalna niż ta pecetowa (tutaj wiadomo, że będzie piracona na potęgę, a sprzedaż poprzednich odsłon na PC też nie powalała na kolana) czy ta na WiiU (ta marka na konsolach Nintendo przecież praktycznie nie istnieje - "dużych" GTA nie było na "dużych" konsolach Big N, a GTA Chinatown Wars na DS to była sprzedażowa klęska). IMO port na nextgeny ma sens :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 09:34, Lordpilot napisał:

...


To rzuć danymi odnośnie sprzedaży na PC jak już je posiadasz sam chętnie rzuce okiem jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że prace nad GTA V,trwają równolegle na konsole obecnej i następnej generacji.
Możliwe,że Rockstar przedłuża wydanie gry,bo parametry nowych konsol są już ostatecznie zatwierdzone i trwa optymalizacja kodu gry,a Sony i MS mogły złożyć propozycje,żeby to właśnie na ich nowych konsolach,GTA V pojawiła się jako exclusive.
GTA V to praktycznie murowany hit sprzedażowy i sprzedanie na starcie,być może kilku milionów,zestawów konsola+gra,może być niezłym kąskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, także uważam, że pokuszą się o wydanie GTA V na next geny :) Zwłaszcza, że jest duże prawdopodobieństwo iż Microsoft zapoda nam nową konsolę właśnie pod koniec roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Rockstar planuje wydać wersje na next geny jak i na konsole obecnej generacji, a także dodatkowo na PC, to faktycznie, czeka ich sporo pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 11:41, Darkstar181 napisał:

Jeżeli Rockstar planuje wydać wersje na next geny jak i na konsole obecnej
generacji, a także dodatkowo na PC, to faktycznie, czeka ich sporo pracy.

Jeśli rzeczywiście zostanie wydana wersja na next geny, to wersję na PC trzeba będzie odłożyć ad acta... Tak jak napisał pilot, wersja PC nie będzie opłacalna z punktu widzenia biznesowego. Sad but true...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 11:58, Janek_Izdebski napisał:

> Jeżeli Rockstar planuje wydać wersje na next geny jak i na konsole obecnej
> generacji, a także dodatkowo na PC, to faktycznie, czeka ich sporo pracy.
Jeśli rzeczywiście zostanie wydana wersja na next geny, to wersję na PC trzeba będzie
odłożyć ad acta... Tak jak napisał pilot, wersja PC nie będzie opłacalna z punktu
widzenia biznesowego. Sad but true...


O proszę, kogo my tu mamy! Przecież to mój kolega Janek Izdebski :D

Czytając te newsy czarno widzę premierę GTA V na PC. Nie chodzi mi tutaj o sam fakt, czy wyjdzie, czy nie, ale o datę wydania. Właśnie przesunęli termin dla konsol na 17 września... Dlatego myślę, że przyjdzie nam poczekać minimum 1.5 roku na wersję PC (jeśli w ogóle wydadzą). Trochę szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 12:46, Janek_Izdebski napisał:

> O proszę, kogo my tu mamy! Przecież to mój kolega Janek Izdebski :D
Znowu masz jakiś problem?


O co Ci chodzi tym razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 12:59, TerrorHurtz napisał:

O co Ci chodzi tym razem?

Mi o nic. To tylko Ty masz jakiś problem. Zawsze musisz podkreślać, że skomentowałem jakiś post? To już się robi żałosne. Zajmij się lepiej sobą i swoimi opiniami na forum. Bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2013 o 11:58, Janek_Izdebski napisał:

Jeśli rzeczywiście zostanie wydana wersja na next geny, to wersję na PC trzeba będzie
odłożyć ad acta... Tak jak napisał pilot, wersja PC nie będzie opłacalna z punktu
widzenia biznesowego. Sad but true...

Pracujecie z pilotem w rockstarze że wiecie że nie będzie im się to opłacać ?
Nawet nie wiemy kiedy wyjdą nowe konsole, i czy na pewno gra będzie również pod nie (i czy już zawczasu nie robili wersji pod nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 13:20, Darkstar181 napisał:

Pracujecie z pilotem w rockstarze że wiecie że nie będzie im się to opłacać ?
Nawet nie wiemy kiedy wyjdą nowe konsole, i czy na pewno gra będzie również pod nie (i
czy już zawczasu nie robili wersji pod nie).

Nie pracujemy, jednak biorąc pod uwagę następujące czynniki:

- konserwatyzm decydentów-krawaciarzy ze strony wydawców

- potencjalne ogromne przychody z rynku konsol (zarówno obecnej, jak i przyszłej generacji)

- oraz wysoką skalę piractwa (nie tylko torrenty, ae też serwisy pokroju Rapidshare, Chomikuj.pl itp.)

nie zdziwiłbym się zatem, gdyby Rockstar/Take Two podjął decyzję o zaniechaniu produkcji wersji PC. To jest biznes, pamiętaj o tym. A w biznesie sentymenty najmniej się liczą niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 13:32, Janek_Izdebski napisał:

A tak przy okazji, Rockstar do tej pory nie wydał "RDR" na PC i ludzie jakoś to przyjęli
do wiadomości... ;)

RDR robiło San Diego. San Diego nigdy nie robi konwersji na PC. North prawie zawsze robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 13:53, Dared00 napisał:

RDR robiło San Diego. San Diego nigdy nie robi konwersji na PC. North prawie zawsze robi.

Konwersje na PC robi też studio w Leeds vide "L.A. Noire". :) Generalnie Rockstar ma wyspecjalizowane studia do konwersji PC-towych, jednak "RDR" nie zostało wydane na blaszaka. Ciekawe czy to z powodu otwartości świata, czy może jakiś problem z silnikiem, a może po prostu stwierdzono, że to nieopłacalne z punktu widzenia biznesowego po prostu.

P.S. Przepraszam za prywatę, ale chciałem Ciebie dodać do kontaktów Steam, ale jakiś błąd wyskakuje... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 14:00, Janek_Izdebski napisał:

P.S. Przepraszam za prywatę, ale chciałem Ciebie dodać do kontaktów Steam, ale jakiś
błąd wyskakuje... ;p

Tiaaa, taki błąd, że daję "odrzuć". Na razie nie szukam nowych znajomych na Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > P.S. Przepraszam za prywatę, ale chciałem Ciebie dodać do kontaktów Steam, ale jakiś
>
> > błąd wyskakuje... ;p
> Tiaaa, taki błąd, że daję "odrzuć". Na razie nie szukam nowych znajomych na Steam.

Hahaha dobre ! a co do gdybania czy będzie na pc czy nie to jak zwykle nie ma co gdybać bo R* i tak nas zaskoczy... najlepsze było gdybanie odnośnie tego jak będzie wyglądać sama gra - a tu co ? A tu R* wyskoczył, że pokierujesz 3 postaciami i wszyscy zaniemówili ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować