Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nintendo nikogo, czyli piraci spod znaku płaszczki

63 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2013 o 22:19, Pietro87 napisał:

Nie no ja tez przez "opodatkowanie" kościoła miałem na myśli bardziej uczciwe rozliczanie
się z przychodów.

W większości przypadków jak widzę podatkowanie to widzę zdzieranie kasy :)
Nie no w sumie. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam ^^

Dnia 11.02.2013 o 22:19, Pietro87 napisał:

Tak wiec chodziło mi o bardziej ogólne zjawisko, nie stricte opodatkowanie w rozumieniu
urzędu skarbowego i fiskusa :)

Zawsze powinno się dbać o jak najlepsze wydatkowanie.

Dnia 11.02.2013 o 22:19, Pietro87 napisał:

Tak w Niemczech jest podatek kościelny, co prawda nie idealny ale zawsze lepsze to niż
ten nasz ciemnogród i wolna amerykanka która jest teraz.

Jestem ciemnogrodzianin i jestem z tego dumny. Tego się trzymać będę :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciemnogr%C3%B3d

Dnia 11.02.2013 o 22:19, Pietro87 napisał:

Btw a argument usera tam na górze, że kościół prowadzi szpitale czy domy starców - szkoda,
ze nie dodał, ze kościół tego ani za darmo ani z dobroci serca nie robi, bo ciągnie kasę
tak jak każdy inny szpital czy dom starców więc argument imho totalnie chybiony.

Nie ma darmowych obiadów. Na wszystko kasa się musi znaleźć.
Szkoda, że nikt tak Owsiaka nie podliczył :< Trololo, aby trochę konsekwencji było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jak wgrałem sobie emulator gameboya na andka to też łamię prawo? Bullshit :)

Jeżeli zainstalujesz sam emulator - nie.
Jeżeli zainstalujesz emulator i ROMy "homebrew" - nie.
Jeżeli zainstalujesz emulator i ROMy oryginalnych gier Nintendo - tak.

Chociaż i tak nie jestem na 100% pewien, ponieważ nie znam stosunku polskiego prawa odnoszącego się do ROMów i emulatorów. Myślę jednak, że emulatory powstają w procesie inżynierii wstecznej i nie są w pełni legalne. Piszę o tym opierając się o treść poniższego zdania z WIKI: http://pl.wikipedia.org/wiki/In%C5%BCynieria_odwrotna

"Inżynieria wsteczna jest często wykorzystywana w celu osiągnięcia pewnej funkcjonalności, przy ominięciu konsekwencji wynikających z praw autorskich lub patentów."

Tylko nasuwa mi się pewna przemyślenie związane z Twoją wypowiedzią... Jesteś graczem, prawda? Gracze, jak i ludzie, bywają mniej lub bardziej uczciwi od innych. Zakładam, że należysz do tych graczy, prawdziwych i uczciwych, którzy szanują pracę innych ludzi (czyt. twórców gier) i nie piracisz. Jestem głęboko przekonany, że społeczność gram.pl takich właśnie graczy skupia.

Nie twierdzę, że mam rację, nie twierdzę że Ty masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 11:18, NintendoPassion napisał:

> Czyli jak wgrałem sobie emulator gameboya na andka to też łamię prawo? Bullshit
:)

Jeżeli zainstalujesz sam emulator - nie.
Jeżeli zainstalujesz emulator i ROMy "homebrew" - nie.
Jeżeli zainstalujesz emulator i ROMy oryginalnych gier Nintendo - tak.

Chociaż i tak nie jestem na 100% pewien, ponieważ nie znam stosunku polskiego prawa odnoszącego
się do ROMów i emulatorów. Myślę jednak, że emulatory powstają w procesie inżynierii
wstecznej i nie są w pełni legalne. Piszę o tym opierając się o treść poniższego zdania
z WIKI: http://pl.wikipedia.org/wiki/In%C5%BCynieria_odwrotna

"Inżynieria wsteczna jest często wykorzystywana w celu osiągnięcia pewnej funkcjonalności,
przy ominięciu konsekwencji wynikających z praw autorskich lub patentów."


Tylko nasuwa mi się pewna przemyślenie związane z Twoją wypowiedzią... Jesteś graczem,
prawda? Gracze, jak i ludzie, bywają mniej lub bardziej uczciwi od innych. Zakładam,
że należysz do tych graczy, prawdziwych i uczciwych, którzy szanują pracę innych ludzi
(czyt. twórców gier) i nie piracisz. Jestem głęboko przekonany, że społeczność gram.pl
takich właśnie graczy skupia.

Nie twierdzę, że mam rację, nie twierdzę że Ty masz rację.


Aha dzięki za informację :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować