• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
xxsuperfifixx

Problem z zacinaniem

Pytanie

Witam, dziś rano jak zwykle odpaliłem kompa (dośc długo włączał się sytem) i jak zwykle posiedziałem z 1,5h na necie, odpaliłem fife13 i tnie się już przy włączaniu zaówno dżwięk i grafika (wcześniej chodziło na full detalach).Pozminiejszałem detale i dalej to samo tak samo jest w innych grach a sytem działa normalnie nie tnie się.Sterowniki mam najnowsze, komp ma 2 tygodnie.Mój sprzęt:

CPU - AMD 5300 APU with RADEON HD Graphics 3,40 Ghz
RAM - 4GB
Grafika - AMD RADEON HD 7750 Series 1 GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 09.02.2013 o 22:44, Sericulum napisał:

Jaki zasilacz?
Prawdopodobnie coś się przegrzewa i tnie.


LOL

ze sprzetem to raczej nic nie ma wspolnego. przegrzewajacy sie zasilacz albo cokolwiek innego co sie przegrzewa = wylaczanie z automatu/bsod, a nie ''zwalnianie''. mniej pradu puszcza jak mu cieplo i nie starcza na gre ? ;)

@xxsuperfifixx

ctrl-alt-del i patrzysz na procesy. jak nic albo cos wariuje (u mnie czasem zawiesza sie antywir i jeden rdzen stoi na 100% obciazenia ''bo tak'') albo zlapales syfa i jakis nowy proces doszedl. nie zaszkodzi sprobowac STARSZYCH sterownikow (nie zadnych antycznych, ot kilka miesiecy do tylu).

jak nie znasz sie na procesach w menedzerze to combofix i wyrzucasz na jakies forum gdzie sie tym zajmuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli system włączał się dłużej niż zwykle, jest duża szansa, że podczas posiadówki w necie złapałeś jakiegoś syfa. Standardowo skan antywirusowy i sprawdź co się uruchamia z systemem w autostarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zasilacz raczej odpada bo sprawdzałem i nastawiłem nawet wentylator na 70% a było 45% przeskanuje system najlepiej, bo w procesach komp nie mużywa nawet 50 tego co potrafi np: CPU 43%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprawdź co ci się uruchamia z systemem. Jeśli to Windows 7, a tak zakładam, to tak: Panel sterowania > Narzędzia administaracyjne (widok panelu: małe lub duże ikony) > Konfiguracja systemu > Uruchamianie; I albo przepisz co tam masz, albo zapuść jakiegoś screena lub kilka;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2013 o 09:05, xxsuperfifixx napisał:

Zasilacz raczej odpada bo sprawdzałem i nastawiłem nawet wentylator na 70% a było 45%
przeskanuje system najlepiej, bo w procesach komp nie mużywa nawet 50 tego co potrafi
np: CPU 43%


a kiedy jest to 43% ?

Dnia 10.02.2013 o 09:05, xxsuperfifixx napisał:

Pełne skanowanie też nic nie dało na kompie nie mam żadnego syfu.


jedno nie wyklucza drugiego. skan jednym antywirem nic nie potwierdza. dodatkowy skan Malwarebytes Anti-Malware nie zaszkodzi. platny Nod mi nie wykrywa syfu ktory on widzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Te 43% użycia CPu bzo jak odpaliem fife i usiowaem grac.Pryeskanuje jeszcze Malwarebytes Anti-Malware.Nie mialem takiego czegos jak uruchaminie ale pogrzeblaem i nie ma tam nic podejrzanego lacznie 5 rzeczy (takie podstawowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować