Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2005 o 21:18, Johnson GS napisał:

Hmm... nie wiem czy dobrze pisze, ale chodzi chyba o Kambiona. Najpierw trzeba podejść do tej
obkręcającej się masznki i ją kilka razy przekręcić, a wtedy zniknie powłoka ochraniająca przeciwnika
i będziesz mógł się go pozbyć ;) . Jednak stu procentowej pewnościi nie mam, bo ostatnio przeszedłem
Baldura II po raz pierwszy i nie wszystko najlepiej pamietam :) .


Wszystko się zgadza. To kambion i żeby go zabić trzeba kliknąć na tą maszynę na środku pokoju w którym jest. Dodam jeszcze że ten kambion jest tylko takim dodatkiem, nic nie wnosi do gry nie ma questa tylko taki przeciwnik którego można zabić w wolnej chwili :D Jeśli się nie mylę to zostawia jakiś magiczny piecz półtoraręczny, więc zabicie go może być opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 22:19, Carmon napisał:

Gdzie mozna znalesc cieciwe do luku, chodzi mi o czesc artefaktu:)


Pewnie chodzi o cięciwę łuku Gesena. Jeśli się nie mylę to ona jest w podmroku dopiero (chyba siedziba Illithidów). Musisz grać główny wątek aby tam dojść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 22:35, Latniak napisał:

> Gdzie mozna znalesc cieciwe do luku, chodzi mi o czesc artefaktu:)

Pewnie chodzi o cięciwę łuku Gesena. Jeśli się nie mylę to ona jest w podmroku dopiero (chyba
siedziba Illithidów). Musisz grać główny wątek aby tam dojść.

Nie mylisz sie, jeszcze tylko pytanie czy warto nosic ten luk przez caly ten czas czy jak juz ja znajde to bedzie zwykly smiec;p?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 22:38, Carmon napisał:

Nie mylisz sie, jeszcze tylko pytanie czy warto nosic ten luk przez caly ten czas czy jak juz
ja znajde to bedzie zwykly smiec;p?


No wiesz, jak masz parę użytkowników łuków w swojej drużynie to napewno się przyda. W końcu to artefakt. Strzela elektrycznymi dzidami (które jak łatwo się domyślić zadają dodatkowe obrażenia od piorunów, nie potrzebuje strzał) Na pewno ci się przyda ten łuk (jest krótki).
Jest parę fajn6ych łuków w grze ale ten jest jednym z lepszych. Nie bez kozery twórcy umieścili drugą część łuku dopiero w podmroku, a złożyć można i tak po powrocie do Atkatli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 14.12.2005 o 22:49, Latniak napisał:

No wiesz, jak masz parę użytkowników łuków w swojej drużynie to napewno się przyda.



Eee jestem w trzecim rozdziale i kompletuje druzyne dopiero :) i puki co wyglada to tak
ja-mag
Annonmen(ponoc jak obleje test na rycerza to olewa reputacje...)
korgan
viconia(proca)
edwin(proca)
Yoshimo(krotki luk) jakies sugestie co do zmiany tej ekipy, jak latwo sie domyslec jestem zly, obecna reputacja to 12(nie mozna byc az tak zlym jak bym chcial....:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOJLER!!!!

Pozbądź się Yoshimo bo w pewnym momencie on zdradza i poprostu żal pakować w niego punkty XP. Chociaż podobno jest jakaś luka w fabule, pozwalająca to ominąć (chyba nawet gdzieś w tym topicu była wzmianka o tym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 23:01, shinian napisał:

SPOJLER!!!!

Pozbądź się Yoshimo bo w pewnym momencie on zdradza i poprostu żal pakować w niego punkty XP.
Chociaż podobno jest jakaś luka w fabule, pozwalająca to ominąć (chyba nawet gdzieś w tym topicu
była wzmianka o tym)

Byla, zabic go przed czarowiezami i wskrzesic potem, ale kogo wziac na jego miejsce? potrzebuje kogos do otwierania zamkow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 22:53, Carmon napisał:

Eee jestem w trzecim rozdziale i kompletuje druzyne dopiero :) i puki co wyglada to tak
ja-mag
Annonmen(ponoc jak obleje test na rycerza to olewa reputacje...)
korgan
viconia(proca)
edwin(proca)
Yoshimo(krotki luk) jakies sugestie co do zmiany tej ekipy, jak latwo sie domyslec jestem
zly, obecna reputacja to 12(nie mozna byc az tak zlym jak bym chcial....:P)


Ja bym Anomena zmienił, nigdy tego gościa nie lubiłem :P, nie wiem jak Valygar reaguje na reputację ale ja bym go wziął (dla jego katany i furii niebios). Twoja drużyna chyba raczej łuków nie lubi... chyba, że byś Anomena nauczył, ale wtedy braknie ci kogoś w zwarciu.... chyba że jak odzyskasz Imoen, to jej dasz łuk i to by było najlepsze wyjście (ona cię już nie opuści, jak jej nie każesz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2005 o 23:03, Latniak napisał:


Ja bym Anomena zmienił, nigdy tego gościa nie lubiłem :P, nie wiem jak Valygar reaguje na reputację
ale ja bym go wziął (dla jego katany i furii niebios). Twoja drużyna chyba raczej łuków nie
lubi... chyba, że byś Anomena nauczył, ale wtedy braknie ci kogoś w zwarciu.... chyba że jak
odzyskasz Imoen, to jej dasz łuk i to by było najlepsze wyjście (ona cię już nie opuści, jak
jej nie każesz).

Dzieki, tak wlasnie zrobie, jeszcze kilka dajacych mnostwo expa (jak na ten poziom) questow przede mna :)(twierdza,wzgorza umar, i ta nieszczesna bodhi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 23:05, shinian napisał:

Jeżeli potrzebujesz kogoś do otwierania zamków to wybór jest wręcz banalny- jedyny, niepowtarzalny
król rzepy- Jan Jansen;)

Pan "Twoje kolana sa juz moje" nie polubi sie z moja druzyna ktora jest zla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 23:11, Carmon napisał:

> Jeżeli potrzebujesz kogoś do otwierania zamków to wybór jest wręcz banalny- jedyny, niepowtarzalny

> król rzepy- Jan Jansen;)
Pan "Twoje kolana sa juz moje" nie polubi sie z moja druzyna ktora jest zla:)


A czy Jansen nie jest neutralny ?? Już nie pamiętam jak to z nim było. Jeżeli neutralny to nie będzie miał nic przeciwko (chyba że zejdziesz na samo dno :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 23:11, Carmon napisał:

Pan "Twoje kolana sa juz moje" nie polubi sie z moja druzyna ktora jest zla:)


Przecież Jan Jansen jest chaotyczny neutralny, więc nie ma przeciwwskazań. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2005 o 23:12, Latniak napisał:


A czy Jansen nie jest neutralny ?? Już nie pamiętam jak to z nim było. Jeżeli neutralny to
nie będzie miał nic przeciwko (chyba że zejdziesz na samo dno :P )

W takim razie proponowanya druzyna
ja
edwin
korgan
viconia
jan
imoen jest dla mnie najbardziej optymalna :)?jesli tak to przewiduje potezne dialogi miedzy postaciami:)(juz sie viconia interesowala wplywem rodziny Edwina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem taką drużynę (jak przeszedłem pierwszy raz):
Ja (wojownik)
Aerie
Jaheira
Minsc
Keldorn
Imoen
(a wcześniej tyle gry razem z Yoshimo :) )

Drużyna może nie super, ale to grałem dopiero pierwszy raz.

PS: Spojler! Anomen dopiero obleje test na rycerze jak zemści się na rodzinie (ta w Dzielnicy Mostów, ale nazwiska nie pamiętam), ktora zabiła jego siostrę (przynajmniej ja tak miałem ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 08:22, Johnson GS napisał:

PS: Spojler! Anomen dopiero obleje test na rycerze jak zemści się na rodzinie (ta w Dzielnicy
Mostów, ale nazwiska nie pamiętam), ktora zabiła jego siostrę (przynajmniej ja tak miałem ;)
).


Dokładnie. A głową tej rodziny jest Saerk Farrahd. ;)

Jeśli lubicie grać Yoshimo to nie widzę przeszkód. Wystarczy zainstalować komponent moda Zyraen Miscellany, który przekazuje (na samym końcu znajomości z nim) zdobyte przez niego punkty doświadczenia Imoen (jeśli jest w drużynie) lub drużynie (jeśli nie ma w niej Imoen). W ten sposób naprawdę opłaca się nim grać, zwłaszcza jeśli i tak przyłączamy do drużyny Imoen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powróciłem do "Baldurka" po kilku latach "rozłonki" i postanowiłem skorzystać z postaci, których wcześniej nie brałem do drużyny. Moja obecna ekipa to:
-Ja (wojownik{nieaktywny}/złodziej{aktywny})
-Viconia
-Edwin
-Valygar
-Mazzy
-Imoen (zamierzam zmienic na Haer`dalisa) po zakończeniu "sprawy" z Bodhi.

Zaobserwowałem swoisty "romans" pomiędzy Mazzy i Valygarem, rozmowy miedzy nimi rozpoczynają sie najczęściej gdy jedno znich mocno oberwie lub jest zmęczone, ogólnie jest wesoło! Wcześniej grając innym składem, nie zauważyłem takich "interakcji" pomiędzy innymi postaciami. Oczywiście zdarzały się wymiany zdań ale nie na taką skalę. Ciekawe czy istnieją inne takie połączenia bohaterów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 10:47, Nastian napisał:

Jeśli lubicie grać Yoshimo to nie widzę przeszkód. Wystarczy zainstalować komponent moda Zyraen
Miscellany, który przekazuje (na samym końcu znajomości z nim) zdobyte przez niego punkty doświadczenia
Imoen (jeśli jest w drużynie) lub drużynie (jeśli nie ma w niej Imoen). W ten sposób naprawdę
opłaca się nim grać, zwłaszcza jeśli i tak przyłączamy do drużyny Imoen.


Można też zatrzymać Yoshimo w drużynie za pomocą pewnego sposobu. :) Podawałem go gdzieś w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować