Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

The Walking Dead: Survival Instinct - temat ogólny

7 postów w tym temacie

Mamy tu do czynienia pierwszoosobowym survivalem z elementami skradankowymi na licencji znanego serialu AMC, który to jest adaptacją komiksów Kirkmana, tj. The Walking Dead, u nas znanej jako Żywe Trupy.

W grze wcielamy się w serialowego Daryla i wraz z jego socjopatycznym bratem, śledzimy ich podróż do Atlanty. Gra jest bardzo słabo oceniania i w rzeczy samej nie jest zbyt dobra, choć mnie się w miarę podoba, gdyż oddaje doskonale klimat apozombie.
SI ma nie wiele wspólnego z wysoko ocenianą klikaną, pięcioodcinkową przygodówką, choć niby ma zawierać trudne wybory moralne. W SI (chyba) nie uświadczyłem ich, a TWD w tym aspekcie oszukało graczy, więc na jedno wychodzi. :P

Z wad: dla wielu grafika, monotonia walki wręcz i powtarzalność lokacji, kiepska optymalizacja i okazjonalne crashe/zwiechy. Brak szybkich zapisów w przypadku tego ostatniego może być frustrujący, gdy zawiesi się w trakcie przechodzenia "misji", to startuje zawsze od początku w danej lokacji.

Pozytywy? IMO klimat. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, oceny zniechęcają do zakupu za taką ceną, a szkoda, bo mogła wyjść z tego naprawdę dobra gra. Gdy będzie gdzieś w Steam''owych promocjach lub innej przecenie być może się skuszę by tylko posłuchać Norman''a Reedus''a i Michael''a Rooker''a (bo ponoć voice acting to jedna z niewielu zalet tego tytułu).

Jeśli lubisz uniwersum TWD to gorąco polecam grę The Walking Dead od studia TellTale Games - ale to już inna bajka. Moja prywatna gra roku 2012, chociaż to samo mówi o niej bardzo wielu graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 22:49, xDeuSx napisał:

Niestety, oceny zniechęcają do zakupu za taką ceną, a szkoda, bo mogła wyjść z tego naprawdę
dobra gra. Gdy będzie gdzieś w Steam''owych promocjach lub innej przecenie być może się
skuszę by tylko posłuchać Norman''a Reedus''a i Michael''a Rooker''a (bo ponoć voice
acting to jedna z niewielu zalet tego tytułu).


W uniwersum TWD tkwi wielki potencjał, gra niestety nie wykorzystuje go prawie wcale. Szkoda, gdyby była bardziej dorobiona nie została by zmiażdżona w recenzjach i ocenach. Voice acting jest na wysokim poziomie, szczególnie w przypadku braci Dixon, choć gdyby nie serial to by nikt tego nie docenił raczej. :P
I pewnie żadnej kontynuacji nie będzie.

Klimat też jest niezły i w sumie instynkt przetrwania się przydaje, więc podtytuł trafny.

Dnia 06.04.2013 o 22:49, xDeuSx napisał:

Jeśli lubisz uniwersum TWD to gorąco polecam grę The Walking Dead od studia TellTale
Games - ale to już inna bajka. Moja prywatna gra roku 2012, chociaż to samo mówi o niej
bardzo wielu graczy.


Grałem w tamto TWD i IMO to dobra gra, ale nie aż tak jak ją się traktuje ogólnie i tego pojąć nie mogę. Trudne wybory moralne bez znaczenia, mimo, że przez całą grę wmawiają nam, że jednak znaczenie mają. :( I raczej bez emocji odbierałem to co tam się działa, zapewne przez to, że w serialu podobnie jest budowany dramatyzm jak to robią w TWD: The Game.

20130407164714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ukończeniu gry mogę stwierdzić, że do najlepszych nie należy, ale i nie do najgorszych. Mocno średnia gra, dla fanów serialu i zombich, dla reszty raczej również.
Po tym jak znajdujemy

Spoiler

kuszę

robi się bardzo przyjemnie i też ostatnia misja na
Spoiler

"stadionie"

rozgrywana "na rambo" potrafi przynieść trochę zabawy.
Jakbym miał oceniać to bym dał tej grze 6/10. IMO nie jest tak źle jak się sądzi o tej grze, choć oceny typu 2-4/10 odstraszają od tej gry. :P

20130413175934

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 20:16, Sigu napisał:

Kto mi powie, dlaczego do tej pory gra zbiera tragiczne oceny? 35% na MC? To mniej więcej
poziom gier za 9.99.


Wydaje mi się, że odpowiedź jest prosta i dość oczywista - bo to gniot nie z tej ziemi..
Który zrobili na chwytliwej licencji, znanej już nie tylko fanom komiksu dzięki któremu dostaliśmy całkiem udany serial. Ta marka jest tez znana graczom bo TG zrobiło świetną serie przygodówek [która pewnie znasz] - polecieli na znanej już marce, zarobili trochę grosza, resztę maja w czterech literach.
Nie będę mnożył wad tego gniota, szkoda na to klawiatury, gra jest fatalna praktycznie od każdej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że znam grę od Telltale. Nie bez powodu ta gra zdobywała liczne nagrody. Była po prostu wspaniała. Nie tak, że chciałbym zagrać w nią jeszcze raz, ale zdecydowanie 5/5.

Te oceny zaskoczyły mnie natomiast, bo słuchałem wywiadów z twórcami (nigdy nie widziałem screenów czy gameplayów) i wydawało mi się, że ich pewność siebie wynika z tego, że robią na prawdę dobrą grę. Szkoda się mylić, ale cóż.

A z drugiej strony, to jest bardzo dobry przykład, że licencji nie powinno się oddawać w prywatne ręce. Jeszcze chyba nie było udanej gry na licencji od prywatnego studia (nie licząc gry Telltale).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować