Zaloguj się, aby obserwować  
Sipso

GRID 2 - Temat ogólny

14 postów w tym temacie

Nie widzę żadnego tematu o gridzie 2 więc zakładam temat ogólny. Giery przedstawiać chyba nie trzeba ale oto podstawowe info.
Jest to gra wyścigowa od studia Codemasters Racing, wydana na PC, X360 i PS3.
Wymagania sprzętowe dla PC:

Minimalne wymagania sprzętowe GRID 2:

system operacyjny Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8;
procesor Intel Core 2 Duo (2,4 GHz) lub AMD Athlon X2 5400+;
2 GB pamięci RAM;
karta graficzna Intel HD Graphics 3000, ATI Radeon HD 2600 lub NVIDIA GeForce 8600 (DirectX 11);
karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX;
15 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym.
Rekomendowane wymagania sprzętowe GRID 2:

Zalecane wymagania sprzętowe GRID 2:

system operacyjny Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8 (64-bitowe);
procesor Intel Core i7 lub AMD Bulldozer;
4 GB pamięci RAM;
karta graficzna Intel Graphics 5200, AMD Radeon HD z serii 6000 lub NVIDIA GeForce z serii GTX 500 (1 GB, DirectX 11);
karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX;
15 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym.

Na PC gra wymaga konta steam!

https://racenet.codemasters.com/ --- Centrum kariery online w Grid 2 (coś ala Battlenet dla BF3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruch w temacie nie ma co...
Ta gra powinna zmienić nazwę na "Carmagedon - Grid tu Edyszyn" bo w mutli nie ma niczego innego prócz "a ch*j tam walne sobie w przeciwnika". Ten kto jakimś cudem przejdzie pierwsze 15 sek i sie wybije już do końca wyścigu będzie pierwszy bo w "peletonie" co chwile jakiś debil w ciebie przywali. Tak samo bardzo mądrze wyglądają wyścigi z ulepszonymi autami.. jak ktoś nowy ma szanse wygrać z kimś kto mimo tego samego auta jedzie po prostu szybciej... bezsens jak dla mnie, na siłę i bezmyślne wrzucony "aspekt upgrade".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest takie coś jak Custom Events. Też mnie szlag trafił po paru wyścigach typu Demolition Derby, gdzie o pozycji nie decydowały umiejętności, a szczęście i modlitwy do wszystkich bogów by jakoś wyjść z samego startu. Potem to tylko byle do mety. Na customach od razu no collisions i jest świetna rywalizacja. Mi akurat ulepszanie pojazdów nie przeszkadza. Bardziej jest to personalizacja wozu. Idealnie widać, jak ulepszając przyspieszenie tracisz na prowadzeniu, w ten sposób mój golf z fajnego wozu na te przeklęte szykany Yas Mariny stał się idealny na proste Yas Mariny. Nawet w niezmodyfikowanych wozach nie mam problemów by wygrać z wyższymi levelami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[...]

Tak bez kolizji to trochę smutno jednak :) Póki co na liście zwycięzców najwyższe miejsca zajmują ludzie z ulepszeniami jednak...straszne jest to jak z 1 miejsca, na trasie gdzie jest dużo prostych, zostałem wyprzedzony przez 4 auta jak bym jechał samochodem o klasę niżej...plaga tych Alf''ów z "+" :) Póki co zainwestowałem w Subaru, ale ulepszenia do niego dopiero od 9 poziomu i dalej na prostych ludziki z plusami dają czadu.

A tak na marginesie mam parę pytań może mi odpowiesz:
Co dokładnie oznaczają wykrzykniki i ich kolor ? Jakość połączenia sieciowego czy agresywność jazdy ?
Czy da sie wyciszyć jakimś klawiszem ludzi podczas wyścigu ? Często nie idzie już wytrzymać darcia niektórych ludzi.
Niektórzy zamiast "+" mają "klucz francuski" co to oznacza ? Full ulepszenie ?

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykrzykniki to Impact Rating. Opisują twój ogólny poziom "zderzalności" głównie z innymi graczami. Obijanie się o bandy z tego co widziałem nie ma na to wpływu. Od Białego do Czerwonego. Biały oznacza kompletny strach przed zarysowaniem karoserii, a czerwony fana Demolition Derby.
Nie da się podczas jazdy wyciszyć, mnie też to nieco drażni, bo czasem nie zdążę wyciszyć i muszę znosić te jęki i wzdychania...
Klucz oznacza, ze samochód został ulepszony do wyższego Tier. Np. ulepszasz sobie Golfa z Tier 1 do Tier 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRID 2 jest niesamowicie nudną grą. Wyścigi co prawda wciągają, ale w ogóle nie odczuwamy satysfakcji że je wygraliśmy, nie możemy niczego ulepszyć, nie możemy sami zadecydować jaki wóz kupimy, wszystkie prędzej czy później i tak wpadną w nasze ręce, wystarczy przejechać jeden wyścig i już...

Początkowo wyścigi wydają się być trudne, potem po wygraniu kilku miałem wrażenie, że są za łatwe, a im bliżej końca tym mam większe wrażenie, że komputer mocno przegina - przykład: wyścig 1 na 1, mam taki sam wóz jak rywal, uderzyłem w niego przez co zyskałem mniej więcej 5-6 sekund przewagi, i co się dzieje? Otóż po chwili rywal mnie jakimś magicznym sposobem dogania a potem przegania jakby jechał o 50km/h więcej niż ja. Jakim k***a cudem skoro mamy takie same bryki? Gdyby zdarzyło mi się to raz nie narzekałbym, ale w ostatnich eventach i mistrzostwach takie sytuacje są na porządku dziennym. Co więcej komputer sztucznie zaprogramował, że niejaki Callum Kirkowood, Bruno Silva oraz jakiś tam Harrington zawsze muszą być w top 2, jakbyśmy nie jechali prędzej czy później musimy się z nimi zmierzyć, reszta kierowców to jakieś patałachy, a oni jadą jakby robili to od urodzenia przez całe dnie. Dla mnie to nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne. Realizmu jak wiadomo w grze brak, ale czasem komputer znowu przesadza, raz uderzę w barierkę 200km/h niemal czołowo i jadę dalej, a innym razem drasnę bokiem jakiś słupek i kraksa totalna.

Za samą grywalność, a to przecież najistotniejsza cecha gry nie wystawiłbym więcej jak 5/10. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 16:49, Sarturias napisał:

GRID 2 jest niesamowicie nudną grą. Wyścigi co prawda wciągają, ale w ogóle nie odczuwamy
satysfakcji że je wygraliśmy, nie możemy niczego ulepszyć, nie możemy sami zadecydować
jaki wóz kupimy, wszystkie prędzej czy później i tak wpadną w nasze ręce, wystarczy przejechać
jeden wyścig i już...

Zgadzam się, że gra nudzi. Mnie szczególnie doskwiera mała liczba lokacji na dany kontynent. Jedynie co się zmienia z wyścigu na wyścig, to trochę wygląd trasy. Już bardziej wciągał mnie NfS The Run z przepięknym krajobrazem i świetną muzyką. Tutaj nawet nie wyłapałem jednej fajnej nuty, która by mi zapadła w pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kariera to akurat połowa gry. W multi znajdziesz wszystko czego ci właśnie w karierze brakuje - kupisz wóz których chcesz, zmodyfikujesz, a poziom trudności będzie taki jaki być powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja inaczej pokażę:

http://www.youtube.com/watch?v=NY66l9fkLfk

Ostatni wyścig w pierwszym GRID. Tam podobnie przegięli z poziomem ostatniego kierowcy do pokonania i właśnie w ten sposób trzeba było sobie z nim poradzić. I tak samo - te same bryki, ale ten jakby był szybszy od nas. Tak więc to nie pierwsza taka sytuacja w GRID.

Co do samej gry to powiem szczerze, że nie wiem co na jej temat sądzić. Bo niby ściga się spoko, ale jak pograłem sobie w Shifta to ten samochód za łatwo wchodzi w zakręty i podobne... ale nie mówię, że gra jest zła. Jest taka pół na pół. Ale od Codies to bardziej czekam na nowe F1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 22:48, Ecko09 napisał:

Da się jakoś ustawić kamere, żeby była z kokpitu, oczu kierowcy czy jak to nazwać?


Nope. Była afera z tym związana. Z badań wynikło, że ileś tam procent (mała ilość) graczy z niej korzysta i nie chciało im się projektować wnętrz itd. itp.

Być może jest jakiś fanowski mod. Google w ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej nie długo planuje zakup grid-a 2 i mam pytanko czy warto kupić jakieś dlc które poszerzy singiel czy są tylko do multi w którego raczej nie będę grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować