Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nastolatek aresztowany za teksty na czacie League of Legends, grozi mu do 8 lat więzienia

187 postów w tym temacie

Co do tekstow wychwalajacych pedofilizm czy nazizm... Osobiscie uwazam ze sa zle. Jednoczesnie chcialem zwrocic uwage ze podobno zyjemy w wolnym swiecie w ktorym kazdy ma wolnosc wypowiedzi i samostanowienia... Nasz Swiat jest tolerancyjny podobno a tutaj mamy przyklad nietolerancji... Mowisz cos co niepodoba sie ogolowi to nalezy cie wyeliminowac ze spoleczenstwa niech przykladem beda znienawidzeni przez wielu nazisci.. Kazdy ma prawo wyglaszac swoje poglady zatem prawo powinno wkraczac tylko jesli z wyglaszania pogladow przejdziemy do czynow ktore krzywdza ludzi. Ta nasza tolerancja jest wybiorcza... tolerujemy czarnych ale juz nazistow nie a przeciez dopoki jedynie twierdza cos to do takiego twierdzenia powinni miec prawo poniewaz to jest elementarne prawo czlowieka do wypowiedzi...

Ktos moze powiedziec ze przeciez twierdza cos zlego co moze zmienic swiatopoglad i byc szkodliwe dla ogolu ale czy czlowiek wlasnie jako istota myslaca nie powinien miec prawa wyboru ktore mu sie odbiera uniemozliwiajac wysluchac ludzi o innym swiatopogladzie niz wiekszosc? Do pojedynczego czlowieka nalezy wybor czy tresci jakich wysluchuje mu odpowiadaja a panstwo probuje nam te przylegla naszej naturze wolnosc odebrac uniemozliwiajac wysluchanie niepopularnych pogladow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasza wolność istnieje tak długo jak nie narusza ona wolności innych, a na przykład rasizm, nazizm, pedofilia i wiele wiele innych w wolność innych ludzi wtarga. No bo co propagują te grupy? Niszczenie, znęcanie się nad i wykorzystywanie innych grup, a coś takiego nie może być dozwolone, bo od słów bardzo blisko do czynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że to dzieje się w USA może się przecież powołać na pierwszą poprawkę. O ile dobrze pamiętam, to mówi ona coś o wolności słowa? Prezydenta USA można przecież zwyzywać i nic ci nie grozi (nie tak jak w Polsce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 lat wystarczy moim zdaniem za głupotę. Uwierz mi nie chlapnę groźba wybicia dzieci. Lubię czarny humor ale to raczej pod psychola już mi podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 16:34, Hubi_Koshi napisał:

Nasza wolność istnieje tak długo jak nie narusza ona wolności innych, a na przykład rasizm,
nazizm, pedofilia i wiele wiele innych w wolność innych ludzi wtarga. No bo co propagują
te grupy? Niszczenie, znęcanie się nad i wykorzystywanie innych grup, a coś takiego nie
może być dozwolone, bo od słów bardzo blisko do czynów.


Ale tu nie chodzi o to co te grupy propaguja a jedynie aby mogly to robic, tu chodzi o wolnosc slowa a czy to co mowia ma sens albo jest dobre nalezy do twojej walsnej oceny. Masz prawo odmowic im racji bytu nie zgodzic sie z nimi i walczyc z nimi. Masz tez prawo ich wysluchac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 16:51, CDRV napisał:

Ale tu nie chodzi o to co te grupy propaguja a jedynie aby mogly to robic, tu chodzi
o wolnosc slowa a czy to co mowia ma sens albo jest dobre nalezy do twojej walsnej oceny.
Masz prawo odmowic im racji bytu nie zgodzic sie z nimi i walczyc z nimi. Masz tez prawo
ich wysluchac.


A czego niby mam słuchać u rasistów i pedofilii? Że powinienem bić i zabijać ludzi którzy myślą lub wyglądają inaczej albo że powinienem gwałcić dzieci? Nie, tego typu myślenie należy tępić RAZEM z tymi którzy tak myślą. To nie jest kwestia różnicy poglądów na życie jak między np. wierzącymi czy ateistami czy różnice w tym co uznajemy za fajne jak między fanami popu a hipsterami, to jest kwestia odbierania pewnym grupom ludzi praw do normalnego życia. KAŻDY człowiek ma prawo do wolności, ochrony i normalnego życia, KAŻDA grupa która spróbuje tego komuś odmówić powinna być natychmiastowo wdeptana w ziemię. KTOŚ kto chce odbierać prawa innym sam powinien być tych praw pozbawiony.

Zrozum Wolność ma swoje granice, a tą granicą jest wolność innych ludzi. Sam próbujesz im ją odbierać to sam nie masz do niej prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 16:27, CDRV napisał:

Co do tekstow wychwalajacych pedofilizm czy nazizm... Osobiscie uwazam ze sa zle. Jednoczesnie
chcialem zwrocic uwage ze podobno zyjemy w wolnym swiecie w ktorym kazdy ma wolnosc wypowiedzi
i samostanowienia... Nasz Swiat jest tolerancyjny podobno a tutaj mamy przyklad nietolerancji...
Mowisz cos co niepodoba sie ogolowi to nalezy cie wyeliminowac ze spoleczenstwa niech
przykladem beda znienawidzeni przez wielu nazisci.. Kazdy ma prawo wyglaszac swoje poglady
zatem prawo powinno wkraczac tylko jesli z wyglaszania pogladow przejdziemy do czynow
ktore krzywdza ludzi. Ta nasza tolerancja jest wybiorcza... tolerujemy czarnych ale juz
nazistow nie a przeciez dopoki jedynie twierdza cos to do takiego twierdzenia powinni
miec prawo poniewaz to jest elementarne prawo czlowieka do wypowiedzi...


Wreszcie ktoś mądrze pisze. Osobiście kiedyś czytałem wywiad z jakims profesorem żydowskim, co przeżył holokaust. I facet powiedział mądre słowa, że patrząc z punktu widzenia wolności słowa i demokracji to Hitler miał prawo do swoich poglądów. Każdy powienien mieć prawo głoszenia swoch poglądów(nawet skrajnych) i dopóki nie wciela ich w życie nie powinno sie go ściagać. Obecnie w imię obrony demokracji zaczyna sie ludzi ściagać za nieprawomyślność- Hitler, Stalin i kilku innych zaśmiewają się do ropuku w grobach.

Dnia 29.06.2013 o 16:27, CDRV napisał:


Ktos moze powiedziec ze przeciez twierdza cos zlego co moze zmienic swiatopoglad i byc
szkodliwe dla ogolu ale czy czlowiek wlasnie jako istota myslaca nie powinien miec prawa
wyboru ktore mu sie odbiera uniemozliwiajac wysluchac ludzi o innym swiatopogladzie niz
wiekszosc? Do pojedynczego czlowieka nalezy wybor czy tresci jakich wysluchuje mu odpowiadaja
a panstwo probuje nam te przylegla naszej naturze wolnosc odebrac uniemozliwiajac wysluchanie
niepopularnych pogladow...


Podpisuje się obiema rękoma. Cały pic polega na tym, że idiotom się wmawia że dla ich dobra należy ograniczać ich prawa i ścigać takich co się na to nie godzą. A idioci to łykają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 16:57, Hubi_Koshi napisał:

Zrozum Wolność ma swoje granice, a tą granicą jest wolność innych ludzi. Sam próbujesz
im ją odbierać to sam nie masz do niej prawa.


A tak z ciekawości ile masz lat? Bo o wolności słowa to wiesz "bardzo" dużo. Proponuję tez podręcznik "logiki praktycznej" to samemu może wyłapiesz trochę głupot z własnego tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 17:12, macman78 napisał:

A tak z ciekawości ile masz lat? Bo o wolności słowa to wiesz "bardzo" dużo. Proponuję
tez podręcznik "logiki praktycznej" to samemu może wyłapiesz trochę głupot z własnego
tekstu.


Lat mam 27 i widzę dokładnie hipokryzję własnych wypowiedzi. Ale ja również znam trochę historię i wiem co się działo gdy tego typu poglądy były dopuszczane do ogólnego obiegu. Holokaust brzmi znajomo? Wolność absolutna nie istnieje, ZAWSZE istnieją jej ograniczenia. Gdy ktoś nazywa innych ludzi mniej wartymi, albo nawołuje do zniewalania/niszczenia wtedy trzeba go powstrzymać. Ja nie zabraniam nikomu wolności słowa, ja jedynie wykazuję że są grupy które na tą wolność nie zasługują z powodu propagowanych przez siebie treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 17:22, Zajanski napisał:

A od myśli blisko do słów.
Powołajmy policję myśli.


Więc powiedz mi proszę, co takiego wspaniałego mogą nam powiedzieć rasiści i pedofile, bo to o nich mi się przede wszystkim rozchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 17:25, Hubi_Koshi napisał:

Więc powiedz mi proszę, co takiego wspaniałego mogą nam powiedzieć rasiści i pedofile,
bo to o nich mi się przede wszystkim rozchodzi.


A czemu można mówić tylko wspaniałe rzeczy?
Wcześniej mówiłeś, że wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się cudza wolność.
Teraz mówisz, że wolność kończy się tam, gdzie nie ma wspaniałych rzeczy.
Zdecyduj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nigdy nie byłem za legalizacją, potem pełno gimbusów by łaziło i udawało dorosłych bo im brat albo ktoś inny kupił marysie.... Trololo.


Co do cytatu to brzmi on " "No ta, w głowie mam całkiem nieźle nawalone. Pójdę urządzić sobie strzelaninę w szkole pełnej dzieciaków, po czym będę zajadał się ich wciąż bijącymi sercami". Wytłumacz mi jak tego nie potraktować jako groźby i nie zareagować po tym co się stało w tej szkole w Newtown?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 17:26, Zajanski napisał:

A czemu można mówić tylko wspaniałe rzeczy?
Wcześniej mówiłeś, że wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się cudza wolność.
Teraz mówisz, że wolność kończy się tam, gdzie nie ma wspaniałych rzeczy.
Zdecyduj się.


Ech ten internet i brak przekazywania sarkazmu. Ironizowałem czego "wspaniałego" mogą nas ci ludzi nauczyć? Mój problem polega na tym że pozwolono by tego typu ludziom na rozgłaszanie swoich idei. Co następne? Pedofilskie parady? Rasistowskie happeningi "Bij Murzyna"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 17:29, Hubi_Koshi napisał:

Ech ten internet i brak przekazywania sarkazmu. Ironizowałem czego "wspaniałego" mogą
nas ci ludzi nauczyć?


A ja zadałem pytanie - dlaczego według ciebie to, że ludzie ci prezentują poglądy i postawy, których nie uznajesz za wspaniałe powoduje automatycznie, że powinno im się zamknąć usta?

Dnia 29.06.2013 o 17:29, Hubi_Koshi napisał:

Mój problem polega na tym że pozwolono by tego typu ludziom na
rozgłaszanie swoich idei.


No właśnie. A co ci przeszkadza, że rozgłaszają swoje idee?
Idea kogoś kiedyś zabiła? Bo mi się wydawało, że to ludzie zabijają, a nie idee. I ludzie powinni być rozliczani z tego że zabijają, a nie z tego jakie idee żywią.

Dnia 29.06.2013 o 17:29, Hubi_Koshi napisał:

Co następne? Pedofilskie parady? Rasistowskie happeningi "Bij
Murzyna"?


A czyją wolność niby ogranicza pedofilska parada lub rasistowski happening?
Mam nadzieję, że odróżniasz czyn - pedofilię - od mówienia czy nawet propagowania pedofilii?
Swoją drogą, stawianie rasizmu obok pedofilii to lekka żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bah, może trochę przesadziłem i tyle. Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż dyskutować o czymś do czego nie jestem do końca przekonany (nie licząc mojej niechęci do rasistów i pedofilii którzy swoją drogą zostali razem zestawieni przez tego z kim dyskutowałem więc nie moja wina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, spoko ja też pedofilii nie lubię, a rasizm, przynajmniej w "mocniejszej" wersji to głupota.
Ale mimo że uważam to za głupotę, nie widzę powodu żeby jej zabraniać.

Co innego bicie murzynów czy gwałcenie dzieci - to powinno być zabronione.
Ale gadanie o tym, że np. "pedofilia wcale nie jest taka zła" albo "murzyni są gupi" nie powinno być zabronione, bo to niczyjej wolności nie ogranicza (choć zdania są fałszywe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować