Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SteamOS powoli idzie do przodu; umożliwia instalację obok innych systemów

11 postów w tym temacie

Niestety, nie mam dostępu do dysku przenośnego, żeby zrobić backup ważnych plików, więc ryzykować nie będę.

@jasio11
To ktoś gra w gry od EA? <rolleyes> A tak na serio, to nie jest tak kolorowo, bo początkowo raczej będą portowane gry, które korzystają z tych najbardziej popularnych silników. Ciekaw jestem, co na to mniejsze studia. Opłaci im się programowanie równolegle na pingwinka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam na wersję z w pełni przetestowanym dual-bootem, wtedy zaopatrzę się w SOS.
I kto wie? Może faktycznie będzie to rewolucja? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 11:28, Phobos_s napisał:

I kto wie? Może faktycznie będzie to rewolucja? :)

Nie będzie. SteamOS nie ma do zaoferowania nic rewolucyjnego zwykłemu, szaremu użytkownikowi. Po co miałby wybrać system, na którym działa mniej gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 11:31, Dared00 napisał:

Po co miałby wybrać system, na którym działa mniej gier?


Ale liczba gier będzie się zwiększać. Kto wie jak dużo ich będzie w momencie oficjalnej premiery?
Poza tym, jeśli komputer ma być np tylko do gier, multimediów i latania po sieci (np. dla dziecka) to czemu nie? Zawsze to oszczędność na bo SOS jest przecież darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > I kto wie? Może faktycznie będzie to rewolucja? :)
> Nie będzie. SteamOS nie ma do zaoferowania nic rewolucyjnego zwykłemu, szaremu użytkownikowi.
> Po co miałby wybrać system, na którym działa mniej gier?

Ale gdyby tak pomyśleć w przyszłości o tym by działały wszystkie gry co na windzie to byłoby super, koniec z wymianą systemu co rok bo Microsoft tak chce :), jak to jest z W8 i tym że po 2 latach około W7 nie będzie już wspierał nawet DX 11.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 11:43, Phobos_s napisał:

Ale liczba gier będzie się zwiększać. Kto wie jak dużo ich będzie w momencie oficjalnej premiery?

Tu akurat trochę źle się wysłowiłem, bo nie chodzi konkretnie o ilość gier. Bardziej mi chodzi o to, jakie gry działają bądź nie. Na dzień dzisiejszy stan jest taki, że nie ma gier EA, nie ma gier Blizzarda, nie ma Call of Duty. To jest wystarczający argument dla niedzielnego gracza aby zrezygnować ze SteamOSa i Steam Machine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 11:50, Dared00 napisał:

Bardziej mi chodzi o to, jakie gry działają bądź nie. Na dzień dzisiejszy stan jest taki, że nie
ma gier EA, nie ma gier Blizzarda, nie ma Call of Duty. To jest wystarczający argument
dla niedzielnego gracza aby zrezygnować ze SteamOSa i Steam Machine.


Ale na co komu CoDy, gry Blizza czy EA? :) Bądźmy szczerzy. :)
W tej chwili na Steam jest prawie 300 gier działających na Linuxie, gry Valve, tytuły starsze, indyki, gry takie jak Amnesia czy Arma, czy X... Jest wystarczająco dużo gier żeby każdy niedzielny gracz miał w co "popykać" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 13:01, Phobos_s napisał:

Ale na co komu CoDy, gry Blizza czy EA? :) Bądźmy szczerzy. :)
W tej chwili na Steam jest prawie 300 gier działających na Linuxie, gry Valve, tytuły
starsze, indyki, gry takie jak Amnesia czy Arma, czy X... Jest wystarczająco dużo gier
żeby każdy niedzielny gracz miał w co "popykać" :)

Nieważne, jak bardzo próbowalibyście zaklinać rzeczywistość, nie zmienia to faktu że CoD, Battlefield, FIFA, Madden i Assassin''s Creed to najpopularniejsze gry. "Przeciętny gracz" nie przepada za starociami bądź indykami, które nie są Minecraftem. Wystarczy spojrzeć na przykład na listę aktywności na XBL ( http://majornelson.com/2013/12/05/live-activity-for-week-of-november-25/) - CoD, CoD, Minecraft, FIFA, CoD, Battlefield, Skyrim, CoD, Madden, FIFA.

Jak chcesz przekonać tych graczy, żeby rzucili konsole i przesiedli się na SteamOS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować