• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
adasiek11

Problem z Gothic 1

Pytanie

Witam. Dopiero co założyłem konto, nie wiem dokładnie gdzie napisać to miejsce wydaje mi się chyba najodpowiedniejsze

Otóż zainstalowałem grę Gothic 1 (oryginał). Od samego początku miałem ciężko. Na początku po zainstalowaniu pojawiał mi się tylko ten obrazem gothic 1 loading i po chwili Access Violation a w nim pełno różnych informacji. Troche pokombinowałem i ok super. Gothic się załadował, włączył się pierwszy filmik reklamujący pirania bytes, potem był tylko głos. Nie było obrazu ale pamiętałem, że teraz powinno być menu więc kliknełem enter. Dźwięki były po chwili pojawił się filmik początkowy, że Król walczył z orkami, ale przegrał, bariera się załamała, są uwięzieni, przychodzi bezi z śedzinką, spychają go do kolonii ii obraz staje się pomarańczowy. Słychać jeszcze "Witaj.Jestem Diego" i cała gra się wyłącza i znowy ten przeklęty komunikat Access Violation.

Oto co już robiłem :
- Otwierałem za pomocą administratora
- Uruchamiałem w różnych trybach zgodności
- W właściwościach zmieniałem ustawienia
- Zmieniłem plik VDFS.CFG jak ktoś tam radził
- Reinstalowałem grę
- Resetowałem kompa

Ja was błagam pomóżcie mi :(

Jeśli napisałem w złym miejscu to powiedzcie mi proszę gdzie to przenieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

59 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Poza sterownikami grafiki problemem mogą być sterowniki karty dźwiękowej.
Powinieneś zaktualizować sterowniki do najnowszej wersji:
http://www.computerbase.de/downloads/treiber/sound/realtek-hd-audio-treiber/

Należy wybrać "EXE-Datei Win 8, 7, Vista (32 Bit)" z tabelki.

Sterowniki graficzne najnowsze dla Twojej karty to:
http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/71737/pl


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zrobiłem jak kazałem. Ściągnełem te sterowniki jednak nic to nie dało :( Masz może jeszcze jakieś pomysły?
Ogólnie da rade już grać ale tnie jak chce z kimś rozmawiać, rzadziej jak poluje. No i wyłącza się czasami i jest Access Violation

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pobierz archiwum za pomocą linka i wypakuj z niego wszystkie 3 pliki dwa razy. Raz do katalogu głównego gry oraz drugi raz do podkatalogu SYSTEM gry.
Np.:
C:\Gry\Gothic\
C:\Gry\Gothic\System

ftp://ftp4.cdp.pl/pub/software/misc/g1_wine3d.rar

Być może to rozwiąże Twój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety nic to nie dało. I jeszcze tym razem podczas gry zawiesiła się ona a komputer sam się zresetował. Przed tym miałem jeszcze, że gra się zacieła i sterowniki monitora przestały działaś, ale już odzyskały sprawność. Czy możliwe, że to one są winne? I jeszcze czy moge pobrać obojętnie jakie sterowniki? Bo sprawdzałem i do mojego LG Flatron w2243s nie ma gdzie pobrać xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spisałem co dokładnie jest tam napisane:

Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

Sterownik ekranu NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 197,45 przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność.

Wiadomość ta pojawia się bardzo często podczas gry

Wiecie może co to? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli nie zaktualizowałeś sterownika ekranu jak sugerowałem wcześniej podając Ci linki. Wersja 197 jest baaaaaaaaardzo stara!

A czy sterownik dźwiękowy zaktualizowałeś czy też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz co ja to ściągałem i instalowałem ale już na samym końcu miałem komunikat że nie ma sterownika aby zainstalować pakiet tych sterowników czy coś takiego. Więc chyba faktycznie nie zaktualizowałem xd Spróbuję jeszcze raz a jak się znowu pojawi ten komunikat to ci go przepisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2014 o 22:33, adasiek11 napisał:

Wiesz co ja to ściągałem i instalowałem ale już na samym końcu miałem komunikat że nie
ma sterownika aby zainstalować pakiet tych sterowników czy coś takiego. Więc chyba faktycznie
nie zaktualizowałem xd Spróbuję jeszcze raz a jak się znowu pojawi ten komunikat to ci
go przepisze


Zrób screena tego błędu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.01.2014 o 00:21, adasiek11 napisał:

Tak to wygląda. Po tej informacji instalacja anuluje się


W takim wypadku podaj nazwę modelu i producenta płyty głównej.

Jeśli nie znasz a nie masz pudełka od niej czy instrukcji, pobierz program CPU-Z ze strony: http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.68-setup-en.exe

Po jego uruchomieniu w zakładce MAINBOARD będą podane dane płyty - zrób screena i go wklej. Wówczas znajdziemy stosowne sterowniki dźwiękowe (jeśli tylko były wydane nowsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.01.2014 o 11:43, adasiek11 napisał:

Czy chodzi o to?


Tak. Teraz już widzimy, że masz kartę VIA a nie Realtek i że najnowsze sterowniki od producenta płyty są z 2010 roku.
Tutaj masz link: ftp://europe.asrock.com/drivers/Intel/Audio/VIA_Win7-64_Win7_Vista64_Vista_XP64_XP_2K(v7700d).zip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie mogę pobrać tego co wysłałeś. Gdy to pobrałem wyświetliły mi się różne pliki jednak nic nie zaczeło się instalować. Czy mam to gdzieś wkleić? I czy jesteś pewny że to nie są sterowniki 64 bit ? :D Nie bardzo się na tym znam ale wyłoniłem taki napis xd A tak wygląda to co pobrałem

20140129135827

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pobrałeś plik ZIP.

Teraz musisz go WYPAKOWAĆ, a nie "wchodzić do jego środka". Wypakować możesz za pomocą WinZIP, WinRAR, 7zip, Total Commander lub innej aplikacji do zarządzania archiwami.

Po WYPAKOWANIU wszystkich plików należy uruchomić SETUP (aplikacja).

Są to sterowniki do każdej wersji - zarówno 32 jak i 64 bitowej. Instalator po uruchomieniu sam sprawdzi wersję systemu i jego bitowość, po czym zainstaluje odpowiednie pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.01.2014 o 22:51, adasiek11 napisał:

Odkąd pobrałem i rozpakowałem ten plik to ekran mi tak jakby śnieży xd


A uruchomiłeś plik setup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydaje mi się że zainstalowałem. A mam pytanie gdzie powinienem to wypakować? Domyślnie wypakowało mi się to w C:\Users\Adam\Downloads\VIA_Win7-64_Win7_Vista64_Vista_XP64_XP_2K(v7700d) (2)\

A co do tego śnieżenia monitora to przez noc samo się naprawiło (tak wczoraj resetowałem komputer ale nie pomagało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować