RobeN

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  5704
 • Dołączył

 • Ostatnio

RobeN ostatnio wygrał w dniu: 10 Grudzień 2016

RobeN miał najwięcej polubień!

Reputacja

1 Neutralna

O RobeN

 • Ranga
  Paladin of BrightStar

Ostatnio na profilu byli

2336 wyświetleń profilu
 1. RobeN

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  Ta chwilowa przerwa techniczna na ja.gram.pl trwa nieco zbyt długo. Nie było też żadnej informacji dotyczącej jakichkolwiek działań, a tym bardziej likwidacji. W przypadku likwidacji powinna być podana informacja odpowiednio wcześniej, by można było zabezpieczyć dane - ba! powinno być przygotowane narzędzie pozwalające na stworzenie lokalnej kopii zapasowej treści i zawartości.
 2. RobeN

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  Gramsajty też oczekują na finalizację swojej szybkiej modernizacji - dziś w ogóle nie działają, a normalnie nie da się na nie zalogować, bo nie są spięte z nowym modułem logowania, a stary już nie funkcjonuje, co skutecznie utrudnia zarchiwizowanie zawartości np. w celu przeniesienia materiałów w inne miejsce.
 3. RobeN

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  OK, to czyszczę Cookiesy i cache. Zapewne tutaj leży mój problem. Dzięki!
 4. RobeN

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  U mnie nie działa. Przekierowuje mnie na główną stronę. Dodatkowo z belki na górze strony została usunięta zakładka BLOGI, co wskazuje na to, że chyba... gramsajty zostały zakopane? O tyle szkoda, że nie było żadnego mailingu ani szansy na skopiowanie zawartości, by przenieść ją np. na swoje WordPressy czy cokolwiek.
 5. RobeN

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  Hmmm, dalej subdomena ja.gram.pl przekierowuje na główną www.gram.pl. Czy te usprawnienia były robione w DNSach?
 6. Ależ jest - wystarczy przejść do katalogu, w którym zainstalowana jest gra. Znajdziesz tam folder Digital_Codex a w nim plik PDF.
 7. Gra jest tworzona z myślą o PC - myszka i klawiatura, to podstawowe kontrolery do jej obsługi :)
 8. RobeN

  Problem z myszką Logitech G502

  Posiadam G502 w domu i szczerze powiedziawszy na taki problem nie trafiłem. Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję softu - także tego wewnątrz myszki. To możesz sprawdzić w ustawieniach aplikacji Logitech. Co i jak napisane jest tutaj: http://support.logitech.com/en_ch/article/Update-firmware-103-1-10-for-the-G502-RGB-gaming-mouse?product=a0q31000009u2F9AAI
 9. RobeN

  Problem z trybem pełno ekranowym

  W takim razie szukałbym przyczyny w ustawieniach sterownika karty graficznej lub ewentualne w czymś, co masz uruchomione w tle - jakaś aplikacja, która pozwala Ci zarządzać obrazem, etc. Powtórzyłem doświadczenie na innym komputerze - próbowałem i na laptopie i na stacjonarnym - i w obu wypadkach gra bez problemu uruchomiła się na pełnym ekranie.
 10. RobeN

  Problem z trybem pełno ekranowym

  A jak w grze ustawisz jakąś niższą rozdzielczość np. 1366x768? Pamiętaj, że po zmianie DPI należy się wylogować i zalogować w systemie ponownie - w 1 sesji niestety zmiana parametru nie odnosi skutku. Być może masz też coś ustawione w panelu zarządzania kartą w swoim laptopie, ale tego nie jestem w stanie potwierdzić.
 11. RobeN

  Problem z trybem pełno ekranowym

  Być może gra próbuje uruchamiać się w wyższej rozdzielczości po czym wraca do trybu 'bezpiecznego' czyli do okna. Uruchom grę tak jak startuje ( w oknie ) potem już z poziomu gry przejdź do jej opcji i ustaw rozdzielczość zgodną z Twoim monitorem (czyli 1920x1080 jak podałeś) i zapisz te ustawienia. Gra albo sama przejdzie w tryb full screen albo po ponownym uruchomieniu powinna już w trybie pełnego ekranu się uruchomić. ---- Jeśli mowa o DPI, to jest to skalowanie ekranu. Instrukcję znajdziesz tu: https://www.eightforums.com/tutorials/28310-dpi-scaling-size-change-displays-windows-8-1-a.html Jeśli jest powyżej 100% (np. 125%), to niektóre gry mogą tak reagować.
 12. RobeN

  Problem z trybem pełno ekranowym

  Pobrałem i uruchomiłem NFS:MW od Criteriona - nie miałem problemów. Zobaczy czy wyłączenie dla gry lub całkowite wyłączenie w aplikacji Origin 'Funkcje "Origin w grze"' nie rozwiąże problemu. Podaj też w jakiej rozdzielczości masz pulpit oraz czy masz ustawione DPI powyżej wartości domyślnej - być może tutaj coś nie gra w Twoim przypadku?
 13. RobeN

  mam problem z moim medievalem ;_;

  Który to jest Medieval? I w jakiej wersji masz grę? Sprawa może być związana z kilkoma czynnikami: 1. Posiadasz nowego Windowsa, a grę w wersji zabezpieczonej SafeDisk lub SecuROM (stary sprzętowy), czyli takimi, które nie są zgodne z Windows 10 - tu mówię o Medieval II: Total War, gdzie podstawka bez patchy była zabezpieczona SafeDisk, a dodatek Kingdoms zabezpieczony był SecuROMem. 2. Masz uprawnienia administratora, ale system wykrywając grę jako starą aplikację próbuje uruchomić ją z uprawnieniami użytkownika. W tym wypadku kliknij na skrócie Prawym Przyciskiem Myszy i wybierz opcję "Uruchom jako Administrator" 3. Być może - poza pkt 2. należy jeszcze ustawić dla gry tryb zgodności z Windows XP (Prawy Przycisk Myszy na skrócie, Właściwości i zakładka Zgodność)
 14. RobeN

  Gothic 3 problem z grafiką

  Gra nie była projektowana z myślą o układach graficznych Intel. Problem może być zatem spowodowany właśnie tym. Co możesz zrobić? 1. Upewnić się, że masz zainstalowany najnowszy sterownik układu graficznego Intel https://downloadcenter.intel.com/ 2. Upewnić się, że Twoja gra jest zaktualizowana do wersji 1.75.14 - tylko w tej wersji zawarte są poprawki silnika związane również z obsługą kart graficznych (wersję gry widać w Głównym Menu po uruchomieniu) W przypadku wersji Steam patch można 'zainstalować' wybierając wersji 1.75.14 z zakładki BETA W przypadku wersji od CD Projekt/CDP.pl albo masz już 1.75.14 albo możesz pobrać łatkę z https://pliki.cdp.pl/gothic-3/
 15. RobeN

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  Mam durne pytanie - z poziomu głównej strony mogę zmienić awatar tylko na taki 64x64 px. Wy tutaj widzę macie porządnej rozdzielczości... ale z poziomu ustawień konta na forum widzę tylko dodanie Motywu profilu, a nie ma nic związanego z awatarem. Jak zatem ustawić awatar na 'normalny' a nie lowresowy?