Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battle Worlds: Kronos - recenzja

12 postów w tym temacie

Trochę się zawiodłem, liczyłem, że gra będzie trzymać poziom. Nie ma nic gorszego niż nudne, łatwe misje i pasywna SI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 10:10, RamboPL napisał:

Trochę się zawiodłem, liczyłem, że gra będzie trzymać poziom.


Trzyma. Naprawdę, bawiłem się doskonale. Całkowicie zgadzam się z recenzentem, że pod względem fabularnym gra rozczarowuje, ale twierdzeniu, że BW:K jest tytułem monotonnym przyklasnąć po prostu nie mogę. Kwestia gustu i oczekiwań, jak przypuszczam.

Dnia 20.02.2014 o 10:10, RamboPL napisał:

Nie ma nic gorszego niż
nudne, łatwe misje i pasywna SI.


Przestrzegam przed wysuwaniem zbyt daleko idących wniosków, polecam wpierw przynajmniej pobrać wersję demo.
Misje nie są ani nudne, ani łatwe, to nonsens (fakt, że większość z nich nie szarpie nas za przysłowiowy kołnierz i nie stawia wymogu ich ukończenia w ciągu X tur uważam za zaletę, lubię "bawić się" z przeciwnikiem; mapy są na ogół duże i oferują kilka dróg eliminacji gniazd oporu; twórcy wprowadzili szereg świetnych zadań, w których po prostu trzeba się spieszyć bądź nieustanna ofensywa jest najlepszym sposobem na osiągnięcie zwycięstwa, twierdzenie, iż zawsze możemy sobie pozwolić na spokojne i metodyczne działanie nie do końca pokrywa się z prawdą, przeciwnik nas po prostu zaleje niczym 6. armię Friedricha Paulusa pod Stalingradem).
SI nie jest pasywna - to zależy od roli, jaką dane zgrupowanie sił komputera ma do spełnienia na mapie.

Szanuję zdanie pana Sławka Serafina, ale moim skromnym zdaniem - potraktował ten tytuł zbyt surowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Misje nie są ani nudne, ani łatwe, to nonsens (fakt, że większość z nich nie szarpie
> nas za przysłowiowy kołnierz i nie stawia wymogu ich ukończenia w ciągu X tur uważam
> za zaletę, lubię "bawić się" z przeciwnikiem; mapy są na ogół duże i oferują kilka dróg
> eliminacji gniazd oporu; twórcy wprowadzili szereg świetnych zadań, w których po prostu
> trzeba się spieszyć bądź nieustanna ofensywa jest najlepszym sposobem na osiągnięcie
> zwycięstwa, twierdzenie, iż zawsze możemy sobie pozwolić na spokojne i metodyczne działanie
> nie do końca pokrywa się z prawdą, przeciwnik nas po prostu zaleje niczym 6. armię Friedricha
> Paulusa pod Stalingradem).

W kampaniach była taka misja, że wróg nacierał rosnącymi w nieskończoność falami? Jest taki scenariusz osobny, ale w kampanii? Może pod koniec tej drugiej, już nie dałem rady jej zmęczyć do finału, moja cierpliwość ma swoje granice :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 14:46, KeyserSoze napisał:

W kampaniach była taka misja, że wróg nacierał rosnącymi w nieskończoność falami? Jest
taki scenariusz osobny, ale w kampanii? Może pod koniec tej drugiej, już nie dałem rady
jej zmęczyć do finału, moja cierpliwość ma swoje granice :D


Miałem raczej na myśli skłonność SI do upartego odbijania/utrzymywania ważnych strategicznie punktów bądź przyzywania posiłków, co będzie trwało tak długo, dopóki nie zajmiemy kluczowe budynki (np. stocznie). Jeśli chodzi o misje, w których liczy się czas, a zwłoka tylko pogarsza naszą sytuację - jest ich kilka:
- misja

Spoiler

2, eskorta transporterów z rozbitkami i zaopatrzeniem - koniecznością jest jak najszybsze przemieszczanie się na północ, jednostki pościgowe wroga depczą nam po piętach


- misja
Spoiler

3, ważny strategicznie port w północno-wschodnim krańcu mapy - jego zajęcie to priorytet, w przeciwnym razie SI będzie nas nieustannie męczyć atakami na nasze tyły bądź prawą flankę


- misja
Spoiler

6, Snajperzy - nie ma tutaj sensu wdawać się w walkę, najlepszy sposób to cicha infiltracja obozu wroga, a i nieustanne przemieszczanie się jest wysoce zalecane w celu uniknięcia wścibskiego wzroku patroli


- misja
Spoiler

7, przejęcie transportera z bombą - tutaj trzeba działać błyskawicznie, by nie dopuścić do przechodzenia cennego ładunku z rąk do rąk. Kluczem do sukcesu jest ofensywa.


- misja
Spoiler

8, ochrona bazy Rezydentów w NE krańcu mapy - odsiecz musi przyjść szybko, jeśli ma ocaleć


- misja
Spoiler

12, ZNAKOMITA zresztą - wyścig z czasem, by nie dopuścić do zniszczenia (możliwie wszystkich) włazów prowadzących do podziemnego miasta


- misja
Spoiler

finalna, tutaj rzeczywiście mamy do czynienia z falami przeciwników nadciągającymi spoza mapy

.
Naprawdę, na nudę narzekać nie można. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Naprawdę, na nudę narzekać nie można. :)

odnośnie misji 2 to

Spoiler

pościg jest powolny i relatywnie niegroźny tak naprawdę, nawet trzecia ostatnia fala

, w 3 nie miałem tego problemu,
Spoiler

uderzyłem jednocześnie na oba cele poboczne i pozamiatane

, w 6 zaś
Spoiler

save/load to jedyny sposób, żeby to przejść "po cichu", czyli mało wymyślne

a w 7
Spoiler

miejscowi przejęli transport raz dwa i grzecznie czekał na mnie u nich w bazie

. Faktycznie, w 8 czuło się presję, ale i tak było wystarczająco wiele czasu, żeby nie gnać na złamanie karku. To nie ten kaliber pośpiechu jak w Panzerze próbowałeś w niektórych trudniejszych misjach zrobić Major Victory, żeby móc rozegrać dodatkową Norwegię czy Maltę czy dostać prototypową jednostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)polecam wpierw przynajmniej
> pobrać wersję demo.

Dzięki, że mi kolega przypomniał, będę musiał koniecznie sprawdzić to demo, najlepsza metoda na wyrobienie sobie wstępnego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demo. Podobało mi się. zamierzam kupić całość.

@ Recenzent

To jakie turowe gry taktyczne wydane ostatnimi czasy są lepsze od BWK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W BWK nie gralem jeszcze ale polecam Unity of Command.

Unity of Command to trochę inna bajka, ale rzeczywiście jest super, dużo ciekawsze, sprytniejsze i bardziej dynamiczne niż Kronos

> To jakie turowe gry taktyczne wydane ostatnimi czasy są lepsze od BWK?

cały katalog Matrix Games, ze szczególnym uwzględnieniem Panzer Corps :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować