Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2007 o 10:52, marian538 napisał:

Jestem przekonany, ze wiesz :) Ja dodałbym 3 kość, lepsze 3 GB, to i tak dużo, ciekawi mnie
czy jest widoczna różnica w wydajności między 2 a 3 GB?, ale tego nie wiem.


hehe ........ thx
udało mi się wyrwać za 142 zł goodramu 677 (takie mam właśnie teraz) - zobaczymy chodź ten upgrade to raczej z myślą na przyszłość (może vista ) - zobaczymy - cóż była 100 wolna (miała być na jakąś gierkę ) a tak to dołożyłem 42 zł i mam 1 gb więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 11:43, kjelt napisał:

Nieprawda...
Poszczególne systemy operacyjne Microsoftu obsługują ściśle określoną ilość pamięci: Windows
XP Home i Professional 4 GB

no i co z tego? a czy ja mowie ze nie obsługuje. obsługuje ale jesli nie wiesz nic wiecej na ten temat oprocz tego ze owe 4 gb wykorzystuje (co jest bezsposrednim skótkiem tego ze jest to 32 bitowy os i moze zaadresowac 2^32 pamieci co daje równo 4 GB.)to poczytaj na ten temat a sie dowiesz ze dla uzytkownika jest jedynie 2 gb bo tyle system potrafi przydzielic jednemu procesowi(np grze).no i co ty na to?

Dnia 27.04.2007 o 11:43, kjelt napisał:

a 64-bitowy Windows XP Professional aż 128 GB.. :)

i co z tego? lecisz na cyferki?windows me tez obsługiwał 4 gb i co kto tyle wykorzystał?. zanim dojdzie do 128 gb ramu w kompie to beda 80 rdzeniowe procki w kazdym domowym komputerze i geforce 1000000ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z Twoja wypowiedzią sie całkowicie zgadzam na dzień dzisiejszy nie ma sensu ładować więcej niż 3 no góra 4 GB jeżeli sie ma windowsa XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 14:18, kjelt napisał:

Oczywiście z Twoja wypowiedzią sie całkowicie zgadzam na dzień dzisiejszy nie ma sensu ładować
więcej niż 3 no góra 4 GB jeżeli sie ma windowsa XP


Ja myślę,że dwa GB ram to optymalna ilość, powyżej u przeciętnego użytkownika nie zostną wykorzystane, ale jaki przeciętny użytkownik kupuje 4 GB ramu :P Więc w jakimś stopniu ta dodatkowa ilość ram poprawia wydajność w grach, czy programach graficznych, bo w winie to nie sądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiem z historii informatyki ze juz było cos takiego ale powiedz czy jest choc 1 gra ktora to wykorzystuje?NIE!bo o aplikacjach nei wspominam bo kto pracuje na pamieciozernych aplikacjach zawodowo np to napewno nie w xp 32 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 14:55, marian538 napisał:

> Oczywiście z Twoja wypowiedzią sie całkowicie zgadzam na dzień dzisiejszy nie ma sensu
ładować
> więcej niż 3 no góra 4 GB jeżeli sie ma windowsa XP

Ja myślę,że dwa GB ram to optymalna ilość, powyżej u przeciętnego użytkownika nie zostną wykorzystane,
ale jaki przeciętny użytkownik kupuje 4 GB ramu :P Więc w jakimś stopniu ta dodatkowa ilość
ram poprawia wydajność w grach, czy programach graficznych, bo w winie to nie sądze.

toz tłuamcze :/ co za roznica czy 2 czy 4 gb ram w grach. wez do reki chociazby gazete-bylo w jakiejs gdzie pokazywali przyrost wydajnoci w xp 32 bit na poszczegolnych ilosciach ramu i miedzy 2 a 4 gb roznicy nie ma zadnej co wynika z samej filozofii systemu windows xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o rany - kupiłem ten 1gb dla burżujstwa i próżności omg....
jestem zadowolny z pracy z 2gb na xp - ale miałem vistę przez jakiś czas i nie było już tak różowo bo sam sytem łykał ponad 600 mb i czasem tego ramu brakowało w grach - i właśnie z myślą o niej kupiłem ( także dla tego że ceny poleciały znacznie - a z ramami i ich cenami sami wiecie jak jest - )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 09:57, marian538 napisał:

/.../
> Nie na AUTO ale przy stałym stosunku FSB do RAM np. 2:3 ustawienie na AUTO spowoduje,
że ze
> wzrostem FSB RAM będzie spadał.
> Dużo nowych płyt nie ma możliwości ustalenia dzielnika, ale nawet jeśli jest, to maja
tylko
> kilka standardowych ustawień
Optymalny dzielnik to optymalna wydajność. Ale powiedz mi,czy
1:1 to najlepsze rozwiązanie? Mi się wydaje,że tak , ale pewien nie jestem


Tak było przy starych DDR i tak mają Athlony na DDR2, które wogóle są wrażliwe na CL (dlatego kiepsko współpracują z CL 5).
W przypadku C2D nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, bo C2D nie jest wrażliwy ani na CL ani na rozbieżność FSB. Zwróc uwagę, że w momencie premiery Core2 dostępne były w zasadzie wyłacznie DDR2 800, co z góry forsowało dzielnik 2:3. Wg mnie róznice mozna zobaczyć pomiędzy DDR CL4 800 i 900 ale 900 i np. 1200 nic juz nie daje, przynajmniej fizycznie nic nie poprawia. Właśnie z tego powodu , że dla C2D nie ma znaczenia czy kości są CL4 czy CL5 (ale oczywiście jest różnica w czasie dostępu, tyle, że niezauważalna). Przydatość CL 4 ogranicza się tu raczej do możliwości podkręcania ich kosztem opóźnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 11:43, kjelt napisał:

Nieprawda...
Poszczególne systemy operacyjne Microsoftu obsługują ściśle określoną ilość pamięci: Windows
XP Home i Professional 4 GB, a 64-bitowy Windows XP Professional aż 128 GB.. :)


A najnowesze ogólnodostępne płyty główne mogą obsłużyć maksymalnie 8 GB RAM.
Więc to tylko zabieg marketingowy - mało skuteczny zresztą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 11:46, macieq24 napisał:

Taniej znalazłem na skapcu więc żadna rewelacja

Dnia 28.04.2007 o 11:46, macieq24 napisał:

Te się opłaca nawet bardzo. Zastanawia mnie tylko to że są 2x tańsze niż w sklepie (ponad 2x tańsze). Trochę to podejżane, zresztą dla mnie wszystko na allegro jest podejżane. Wiele razy słyszałem rozmowy typu : nie działa - to puść na allegro - niech ktoś inny się tym martwi :P.
Poza tym OCZ sa szybsze co wynika z opisu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 11:46, macieq24 napisał:

2 pamieci - jedno pytanie :)
ktore lepsze i dlaczemu?


Według mnie GeIL. A dlaczemu? Bo uważam, że wszystkie pamięci GeIL są najlepsze. Po prostu to bardzo dobra marka. Tam masz chyba nawet dożywotnią gwarancję :D Chociaż OCZ też nie jest zły. Tu już raczej zależy od Ciebie.

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 12:00, iro1979 napisał:

Taniej znalazłem na skapcu więc żadna rewelacja


dzieki, o Skapcu nie pomyslalem ;)

Dnia 28.04.2007 o 12:00, iro1979 napisał:

Te się opłaca nawet bardzo. Zastanawia mnie tylko to że są 2x tańsze niż w sklepie (ponad 2x
tańsze). Trochę to podejżane, zresztą dla mnie wszystko na allegro jest podejżane. Wiele razy
słyszałem rozmowy typu : nie działa - to puść na allegro - niech ktoś inny się tym martwi :P.


o to sie bym nie martwil - sprzedawca ma ponad 2000 pozytywow, co na przecietnym allegrowiczu (czyt. mnie) robi wrazenie ;)
a w jakim sklepie sa 2x drozsze? ;>

Dnia 28.04.2007 o 12:00, iro1979 napisał:

Poza tym OCZ sa szybsze co wynika z opisu :)


a jakies osobiste doswiadczenie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 11:46, macieq24 napisał:

2 pamieci - jedno pytanie :)
ktore lepsze i dlaczemu?

Dnia 28.04.2007 o 11:46, macieq24 napisał:

RAM''y beda pracowaly na plycie Gigabyte GA-7n400s-l .


Tu masz najlepsze, tańsze niż na Allegro i co najważniejsze nie są z Allegro:
http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produktow/id_gl__5/id_produktu__1197/pk__pokaz/__Pamiec_RAM_Patriot_Dual_2x512_MB _400MHz_KH/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 12:34, macieq24 napisał:

o to sie bym nie martwil - sprzedawca ma ponad 2000 pozytywow, co na przecietnym allegrowiczu
(czyt. mnie) robi wrazenie ;)

Może, ale jest droższy niż przeciętny sklep w internecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się