Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Hey wszystkim! Możecie mi poradzić co wybrać?:
1.256*2 DDr400 za 204zł
2.512 DDr400 za 187zł

Ile procentowo dual jest bardziej wydajny niż jedna kosc 512?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja bym wybrał jedną kość 512 MB. Zajmuje ona tylko ejden slot więc w przyszłości, będziesz mógł jeszcze dołączyć dwie kości pamięci, a w pierwszym przypadku tylko jedną... A tak poza tym to nigdy nie słyszałem, b była między nimi jakaś różnica. No, ale to może ja niedouczony jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 14:41, Widek napisał:

Hey wszystkim! Możecie mi poradzić co wybrać?:
1.256*2 DDr400 za 204zł
2.512 DDr400 za 187zł

Ile procentowo dual jest
bardziej wydajny niż jedna kosc 512?



Myślę, że to zależy też od producenta. Znajomy mam Kingstona w dualu i wydajność pamięcie jest około 15 - 20 % wyższa niż pojedyńczej kości 512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 17:56, Yasiu89 napisał:

Co byście mi poradzili: podkręcić GeForce 4 MX 64mb czy kupić nową kartę. Jeśli nową to jaką? (AGP)


Zdecydowanie Nową! Nawet słabą 5ątkę. Ich ceny zaczynają się od 150zł, wiec nie jest to szalona kwota. Jak masz więcej (okolo 400) to kupuj jakiegos dobrego Radka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe bez zastanowienia sprzedaj te padło mx :) Uzbieraj 300 - 400zł i kup sobie coś porządnego jakiegoś 6600, albo Radzia 9600PRo, a jak nie masz kasy to za 230zł kupisz przyzwoitego Radka 9550 Gigabyte ktoey bardzo dobrze się kręci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 18:07, Malkavv napisał:

A tam 5 lepiej jakiego fajnego 6600 już spokojnie można za niecale 400zł kupic a jak to za duzo to jakiegos 6200 poco sie
uwsteczniać


nie wiedzialem ze 6600 ponizej 400zł schodza. Widac zacofany jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 18:50, Halab napisał:

> A tam 5 lepiej jakiego fajnego 6600 już spokojnie można za niecale 400zł kupic a jak to za duzo to jakiegos 6200 poco
sie
> uwsteczniać

nie wiedzialem ze 6600 ponizej 400zł schodza. Widac zacofany jestem :D


Dokładnie za 399zł już mozna noname kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 19:04, Halab napisał:


> Dokładnie za 399zł już mozna noname kupić :)

Gdzie? Giełda? Sklep? Qmpel? Aukcje? :))


Wejdź na strone sklepu benchamrka albo komputronika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2005 o 19:05, Malkavv napisał:

Wejdź
na strone sklepu benchamrka albo komputronika :)


Heh, dość czesto tam zagladam, ale przeważnie lookam na Radeony... Muszę sie poprawić :)

Poza tym zawsze uwazalem, ze lepiej kupic slabsza karte firmowa niz lepsza noname. Asus rządzi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak już robić upgrada to lepiej firmówkami. A wogule jesli ktos dlugo nie robil modernizacji kompa to nieewarto dokupic lepszej karty czy cos lepiej uzbierac kase i kupic odrazu nowy sprze. ja jakieś 4 miechy temu miałem durona 1,2 drr 512 i ddr 128 gf5200 wszystko na płycie shuttlera i tak sie zastanawiałem co z tym zrobic i wymysliłem sprzedac i kupic nowego , teraz mam athalon 64bit 3000+ vinci gf 6600 gainworda takiego z aniołkiem na pudelku:) 2x512 400mhz twinmosa i to wszystko na płycie nforce4 i dałem ciała tylko z plyta bo podobno ma cienki o/c nieprobowalem jeszcze wiec niemoge reczyć za plotki , no i może troche z karta bo było trzeba dolozyc na GT no coż finanse nie starczyły ale i tak sadze że jest to dobre podłoże do poźniejszego upgrada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 19:20, Yasiu89 napisał:

a ile dałeś za nowy komp???


Słuchaj niemoge ci dokładnie powiedzieć ile bo jak kupowałem to po znajmości cos udalo mi sie bez vatu coś bez marzy jaką sklep nakałda na produkt różnie to bywało :) ale ogólnie około 2000 dałem niewiem normlanie pewnie za 2400-2500 bys kupił to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się