Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

...

Dnia 28.04.2007 o 12:34, macieq24 napisał:

a w jakim sklepie sa 2x drozsze? ;>

Wkradł się błąd :P trochę droższe (nie 2x :P), jakoś dziwnie patrzyłem, w dodatku sprawdzałem kilka razy bo uwierzyć nie mogłem a teraz jest inaczej O.o

Dnia 28.04.2007 o 12:34, macieq24 napisał:


> Poza tym OCZ sa szybsze co wynika z opisu :)

a jakies osobiste doswiadczenie? :)

Tylko opinie innych, ludzie kupują je jak chcą wycisnąć z maszyny wszystko. Dobrze się podkręcają. Sam mam goodramy bo nie podkręcam.
PS: up OCZ lub te co Aurelinus I ci poleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech, to jest chyba jakas klatwa na forach.
Aurelius, odpowiedz konkretnie na moje pytanie - ktore z tych 2 pamieci, a nie polecaj jakies inne.

a jesli piszecie ze na Allegro/ u tego goscia jest drozej niz w jakims sklepie internetowym to podajcie przyklad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 14:21, blacklio napisał:

OCZ Geile mają problemy z trybem Dual są po prostu kapryśne, osobiscie nie mam ani jednych
ani drugich tylko Kingstony


Skąd masz takie info? Ja i moi znajomi, którzy mają GeILe są bardzo zadowoleni :P Nie ma żadnych problemów. Specjaliści również chwalą sobie te pamięci.

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 12:45, macieq24 napisał:

ech, to jest chyba jakas klatwa na forach.
Aurelius, odpowiedz konkretnie na moje pytanie - ktore z tych 2 pamieci, a nie polecaj jakies
inne.

Z tych dwóch to wszystko jedno, za to wskazane przeze Patrioty są od nich po prostu duzo wydajniejsze

Dnia 28.04.2007 o 12:45, macieq24 napisał:

a jesli piszecie ze na Allegro/ u tego goscia jest drozej niz w jakims sklepie internetowym
to podajcie przyklad.

Podałem - 10 zł taniej we skazanym sklepie niż twoje oferty.
Kupując na Allegro weź pod uwagę, że padnięte pamięci to plaga u wszystkich, nawet topowych producentów, kupując w dobrym, tanim i pewnym sklepie nie ryzykujesz, kupując na Allegro - może być różnie. Problem z Allegro polega na tym, że w zakładce komputery ceny z reguły są wyższe od sklepowych o 5-15 %. Nie wiem jaki jest cel przepłacania. Jesli potrzebujesz gwiazdek kup kilka komiksów za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie skąd takie info? czytałem wiele recek tych pamięci i zawsze były chwalone.
Sam myślę o kupnie tych pamiątek, OCZ :)

W ogóle to zastanawiałem się nad wymianą kompa, ale stwierdziłem że poczekam. A na co? a no na nowy chipset, P35 :)
Poczekam sobie aż zejdzie pierwsza seria, poczytam jakieś recki i testy tych płyt i się zdecyduję na kupno którejś, a podejrzewam że będzie to ASUS ^^
Od zawsze miałem produkty ASUS''a i zero problemów, teraz mam płytę i grafe od tego producenta ( P5AD2E-PREMIUM, GF 7900GT ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2007 o 14:28, Aurelinus I napisał:

Z tych dwóch to wszystko jedno, za to wskazane przeze Patrioty są od nich po prostu duzo wydajniejsze


To nie jest tak dokońca prawda, głównie zależy od kości na jakich są zbudowane te pamieci są lepsze i gorsze co róneiż widać poprzez cenę, mam Kingstony o CL 2.5.4.4.8 zmienione na takty 2.2.2.5 czego zupełnie nie oczekiwałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 14:29, blacklio napisał:

Takie info tylko forum Ci da pclab,ppc,idg i inne


Te serwisy też chwalą GeiLE i OCZ .....

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 14:33, blacklio napisał:

To wierz w "Bzdure" to bo ja nie

Pamięci nie maję nic do dual channela, to co najwyżej płyta główna może mieć takie problemy bo praca w dualu to jej zadanie a nie kości RAM.
Problem Kingstona (albo zaleta) polega na tym, że stosują w swoich produktach dość niskie napięcia, a te w przypadku różnych płyt mają często problemy z pamięciami pracującymi na wyższych napięciach. Ale ta zaleta ma też swoja wadę w postaci cienkich transferów w bardziej wymagających aplikacjach. Pomijając Goodramy, wzorowane na Kingstonach, pozostali producenci zdecydowanie odchodzą od niskich napięć i stąd kłopoty, jeśli są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się jak najbardziej że to funkcja płyty jeśłi chodzi o tryb dual ale co z tego że na jednej płycie Patrioty czy inne memki pracują w dualu a Geile nie chcą, bo w tym przypadku to nie jest wina płyty rozmawiamy tutaj oczywiście o dualu bo jak pojedyńczo włożymy pamieci jak najbardziej działąją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2007 o 14:56, Aurelinus I napisał:

Pamięci nie maję nic do dual channela, to co najwyżej płyta główna może mieć takie problemy


Pozatym w najnowszych pamieciach DRR2 jak najbardziej mają same pamieci do duala, to po co producenci wypuszczali tandemy 2* 256 czy wielokrotność tego, w tej chwili to jest loteria jeśłi kupisz pojedyńcze pamieci mogą działać w dualu lub nie działać.
Dlatego pamieci są dobrane fabrycznie przez producenta ( tak jak schodzą z lini produkcyjnej ) żeby była 100% pewnosć że dual na tych kościach będzie obsługiwany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 15:08, blacklio napisał:

na jednej płycie Patrioty czy inne memki pracują w dualu a Geile nie chcą, bo w tym przypadku
to nie jest wina płyty rozmawiamy tutaj oczywiście o dualu bo jak pojedyńczo włożymy pamieci
jak najbardziej działąją

To się nazywa kiepska płyta lub leniwy producent tej płyty który nie był łaskaw przetestowac swojego produktu pod kątem współpracy z danymi pamięciami. I nie chodzi tu o producenta kości, ale właśnie o jej typ, zastosowany w danym modelu, a tych jest i tak tylko kilka pomijając modyfikowane wynalazki pokroju Hynixa itp. oraz no name.

Dnia 28.04.2007 o 15:08, blacklio napisał:

Pozatym w najnowszych pamieciach DRR2 jak najbardziej mają same pamieci do duala, to po co producenci
wypuszczali tandemy 2* 256 czy wielokrotność tego, w tej chwili to jest loteria jeśłi kupisz pojedyńcze pamieci > mogą działać w dualu lub nie działać.

Na pewno tego nie sprawdzałeś tak jak i ja, ale to czysty chwyt marketingowy, bo nie istnieją dwie idelane kości tak jak w życiu nie ma nic idealnie jednakowego. A producenc płyt zalecają "dwie o takich samych parametrach, najlepiej od jednego producenta" - cytat z instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jeżeli chciałbym zmienić chłodzenie procesora to na jakie najlepiej??? Jaki poziom umiejętności potrzebny jest do zamontowania takiego sprzętu??? Mój procesor to AMD Athlon 3200+ AM2 socket. I jeszcze czy opłaca się montować to chłodzenie cieczą, bo słyszałem, że ma świetną wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh..już sam nie wiem.Chcę kupić kompa ale jak daje wam do konsultacji to albo zasilacz zły albo płyta główna itp.:)Więc proszę o link (linki w przypadku składaka) z jakimś dobrym kompem nie przekraczającym ceny 3200 zł.Chciałbym żeby miał:
-procek Intel core 2 Duo alb Pentium D (procek ma mieć co najmniej 3.0GHz)
-Przynajmniej 1GB RAM-u
-Kartę graficzną GeForce z serii 7*** lub 8*** i przynajmniej 256 RAM
Płyta Główna, zasilacz itp. ma być sprzyjająca temu zestawowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

komputronik trochę nie teges z cenami

Procesor:
Intel Core 2 Duo E6420 /2.13GHz, 4MB/ BOX
679 zł

Płyta główna:
ABIT AB9 /intel 965/
435 zł

Pamięć RAM:
OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum
479 zł

Dysk twardy:
Seagate 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10
245 zł

Karta graficzna:
Galaxy GeForce 7900GS (1.2ns, CoolerMaster) 256MB DDRIII /256bit/ HDTV
579 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-112DBK (black)
140 zł

Obudowa:
Cooler Master Centurion 532 Black (bez zasilacza)
209 zł

Zasilacz:
BeQuiet StraightPower 450W
290 zł

Suma 3056 zł

Buda oczywisce rzecz gustu, jak zamierzasz OC to kup lepszy wicherek na proca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się