Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2007 o 21:20, DJ Danielus napisał:

> a dobre sa do OC mojego procka?

Z tego co mi wiadomo to nawet, nawet.
Do procka aż nad to, ale po wymianie na lepszy model jak znalazł :)

a wlasnie,mam pytanie czym sie rózni moj Intel Pentium D 3.00 Ghz od takich Intel Core 2 Duo tez taktowanych 3.00 Ghz? Tyle samo pamieci L2(4 Mb) wiec dlaczego wszyscy tak zachwalaja te Core 2 Duo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 18:59, dawidos170 napisał:

Wydajność jest ogromna gdyż podniesiono taktowanie pamięci co wpływa na szybkość owych kości.
Niestety zwiększono CL ale i tak porównując DDR z DDR2 te pierwsze nie mają szans

Ciekawa teoria. Może w przypadku Core 2 Duo i Penryn''ów ma sens, ale za to w przypadku procków AMD jest przeciwnie - DDR1 400 MHz CL2 często pokonuje 667, czy 800 MHz CL5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:24, kubapl40 napisał:

a wlasnie,mam pytanie czym sie rózni moj Intel Pentium D 3.00 Ghz od takich Intel Core 2 Duo
tez taktowanych 3.00 Ghz? Tyle samo pamieci L2(4 Mb) wiec dlaczego wszyscy tak zachwalaja te
Core 2 Duo?

Bo Core 2 Duo są jakieś 2x szybsze;) Różnica jest w architekturze - Pentium D to po prostu dwa procesory w jednej obudowie, a Core 2 Duo to prawdziwy dwurdzeniowiec. Poza tym obsługa nowszych instrukcji SSE, które znacząco wpływają na wydajność w aplikacjach multimedialnych (czyli w grach), mniejszy pobór mocy (nawet 2x różnica) i olbrzymi potencjał podkręcania czynią z Core 2 Duo lidera.
PS Twój Pentium D przegrywa wydajnością z Pentium Dual Core E2180 (1,8 GHz), więc nawet nie porównuj go do taktowanych 3GHz Core 2 Duo. To zupełnie nie ta klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:26, ziptofaf napisał:

> Wydajność jest ogromna gdyż podniesiono taktowanie pamięci co wpływa na szybkość owych
kości.
> Niestety zwiększono CL ale i tak porównując DDR z DDR2 te pierwsze nie mają szans
Ciekawa teoria. Może w przypadku Core 2 Duo i Penryn''ów ma sens, ale za to w przypadku procków
AMD jest przeciwnie - DDR1 400 MHz CL2 często pokonuje 667, czy 800 MHz CL5.


Tak to znamy - AMD jest właśnie dziwnym przedstawicielem, że na DDR 1 chodzi lepiej niż na DDR2. Niestety będą musieli nad tym popracować bo muszą dostosować procesory do CL9. No i dla AMD lepiej kupić 800 CL 4 bądź 667 CL3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:27, DJ Danielus napisał:

Architekturą, która odgrywa bardzo ważną rolę.
C2D są nieporównywalne do Pentium D.

aaa,chodzi o jakosc wykonania(te technologie nanometrowe),budowe jądra systemu i to na czym jest oparte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:30, kubapl40 napisał:

> Architekturą, która odgrywa bardzo ważną rolę.
> C2D są nieporównywalne do Pentium D.
aaa,chodzi o jakosc wykonania(te technologie nanometrowe),budowe jądra systemu i to na czym
jest oparte?


W dużym skrócie tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:30, kubapl40 napisał:

aaa,chodzi o jakosc wykonania(te technologie nanometrowe),budowe jądra systemu i to na czym
jest oparte?

Mniej więcej.

Z tego co pamiętam C2D - core; Pentium D - NetBurst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:28, dawidos170 napisał:

Tak to znamy - AMD jest właśnie dziwnym przedstawicielem, że na DDR 1 chodzi lepiej niż na
DDR2. Niestety będą musieli nad tym popracować bo muszą dostosować procesory do CL9. No i dla
AMD lepiej kupić 800 CL 4 bądź 667 CL3

To z powodu ich zintegrowanego kontrolera pamięci. I obawiam się, że to samo będzie z Penrynami (krążyły plotki, niestety nie wiem, czy potwierdzone), że one też będą miały zintegrowany kontroler. Oby był wydajniejszy niż ten od AMD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:32, dawidos170 napisał:

> > Architekturą, która odgrywa bardzo ważną rolę.
> > C2D są nieporównywalne do Pentium D.
> aaa,chodzi o jakosc wykonania(te technologie nanometrowe),budowe jądra systemu i to na
czym
> jest oparte?

W dużym skrócie tak ;)

tzn. ja tak mowie. ten D 925 mam w pudelku i czekam na plyte gł.(ktora nigdy nie przyjdzie) bo w kompie mam takie cos:

Właściwości procesora
Typ procesora Unknown, 1750 MHz (10.5 x 167) 2500+
Nazwa kodowa Thoroughbred-B
Seria B0
Zbiór instrukcji x86, MMX, 3DNow!, SSE
Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB
Pamięć podręczna L1 danych 64 KB
Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, Full-Speed)

Informacje fizyczne procesora
Typ obudowy 453 Pin PGA
Wymiary obudowy 4.95 cm x 4.95 cm
Liczba tranzystorów 37.6 milion(ów)
Technologia wykonania 6Mi, 0.13 um, CMOS, Cu
Rozmiar procesora (Die Size) 84 mm2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:35, ziptofaf napisał:

> Tak to znamy - AMD jest właśnie dziwnym przedstawicielem, że na DDR 1 chodzi lepiej niż
na
> DDR2. Niestety będą musieli nad tym popracować bo muszą dostosować procesory do CL9. No
i dla
> AMD lepiej kupić 800 CL 4 bądź 667 CL3
To z powodu ich zintegrowanego kontrolera pamięci. I obawiam się, że to samo będzie z Penrynami
(krążyły plotki, niestety nie wiem, czy potwierdzone), że one też będą miały zintegrowany kontroler.
Oby był wydajniejszy niż ten od AMD...


Poczekaj bo uwierzę... okażę się za 1,5-2 lata AMD już w ogóle nie da sobie rady bo DDR3 wejdą na dobre już pojawią się DDR 4 ( timingi na poziomie 13 pewnie ) a oni nadal będą na nisko cl owych taktach działać. A co do penrynów - poczekamy zobaczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:39, rafekx 12 napisał:

mam pytanie jakei karty graficzne zamierza wydać teraz Nvidia? jeśli ktoś wie plis odp

Seria 9800- ma wyjść koło grudnia/stycznia. Tylko, że najpierw będą to karty za 2000 zł. Do tych z normalnej klasy cenowej (500-1000) zaczekasz do wakacji minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się kupić zasilacz Amacrox Warrior 450W za ok. 150zł do takiego sprzętu:
Celeron D 3.20ghz
1gb ddr2
Sapphire radeon x1550 AGP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:50, neo937 napisał:

Czy opłaca się kupić zasilacz Amacrox Warrior 450W za ok. 150zł do takiego sprzętu:
Celeron D 3.20ghz
1gb ddr2
Sapphire radeon x1550 AGP?

Opłaca. To nawet nieco za dużo (ale nadmiar przyda się w przyszłości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niskie CL dla AMD to jest mit, nawet na egieldze wycofują sie ze swoich testów odnośnie w/w tematu. Wystarczy wysoko taktowane pamięci i sytuacja jest podobna jak w Intelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:50, neo937 napisał:

Czy opłaca się kupić zasilacz Amacrox Warrior 450W za ok. 150zł do takiego sprzętu:
Celeron D 3.20ghz
1gb ddr2
Sapphire radeon x1550 AGP?


Będzie aż za nadto, przyda siew przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:39, rafekx 12 napisał:

mam pytanie jakei karty graficzne zamierza wydać teraz Nvidia? jeśli ktoś wie plis odp


Mi się wydaje że nVidia wyda GF8900 :)
ale tak nie musi być na 100% ale tak mi się coś zdaje
ale na 100% pojawi się nowa seria 9xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:56, Ratefi napisał:

Mi się wydaje że nVidia wyda GF8900 :)

A po co? 8800GT jest bezkonkurencyjny. Jeżeli już, to jakiś 8700, który będzie konkurował z HD3850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się