Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2008 o 16:16, uchal napisał:

Wreszcie przyszedł czas na zakup kompa. Co o takiej konfiguracji sądzicie?

Grafa: Gigabyte 8800GTS 512MB
Procek: Intel E8200
Dysk twardy: WD 320GB AAKS lub WD 500GB AAKS
RAM: Patriot 2x1GB CL4
Płyta główna: Foxconn P35A-S
Zasilacz BeQuiet StraightPower 550W
Obudowa NZXT Apollo Crafted Series Black
I XP lub Vista.


Nie widzę w tym zestawie żadnych wad. No, osobiście chyba wziąłbym 8800GT, bo jest nieco tańszy, a różnica w wydajności minimalna. Ale tak ogólnie to komp super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem co nieco o prockach czy kartach graficznych itp., nie znam się jednak prawie w ogóle na RAM-ach. A że mam tych RAM-ów trochę mało mam do Was takie zapytanie: jakie firmy od RAM-ów są najlepsze i jakie mają mniej więcej ceny?? Z tego co się dowiedziałem GoodRam-y nie są zbyt dobre, nie wiem jak jest z Kingstonami?? Polećcie coś, potrzebuje 1GB DDR2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 17:46, blacklio2 napisał:

A co ma skąpiec do oferty sklepu, wyszukiwarka wyszukuje tylko dany produkt w sklepach
a czy on jest dostępny to inna bajka

sorki źle zinterpretowałem ten tekst i zrozumiałem że wogóle nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 17:31, lukesky16 napisał:

Wiem co nieco o prockach czy kartach graficznych itp., nie znam się jednak prawie w ogóle
na RAM-ach. A że mam tych RAM-ów trochę mało mam do Was takie zapytanie: jakie firmy
od RAM-ów są najlepsze i jakie mają mniej więcej ceny?? Z tego co się dowiedziałem GoodRam-y
nie są zbyt dobre, nie wiem jak jest z Kingstonami?? Polećcie coś, potrzebuje 1GB DDR2



Goodramy są dobre (mówie tu o wersji PRO). Rozglądaj sie za Corsairami, Patriot, OCZ lub Geil. Powiedz też, jakie masz teraz ramy (rozumiem, ze dokupujesz). 1 GB z wymienionych firm powinien kosztować 80-100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:07, uchal napisał:

Co lepiej kupić
Gigabyte 8800GTS 512MB 870zł
czy
Zotac 8800GT 679zł


Gonisz za fps`ami czy chcesz zaoszczędzić 2 stówki ? Wybór pozostawiam Tobie. Ale 8800 GTS pewniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:07, uchal napisał:

Co lepiej kupić
Gigabyte 8800GTS 512MB 870zł
czy
Zotac 8800GT 679zł


jesli bierzesz pod uwage tylko wydajność to GTS, jesli natomiast ważniejszy jest dla ciebie stosunek cena/jakość(wydajność) to GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:12, GANGSTERR napisał:

jesli bierzesz pod uwage tylko wydajność to GTS, jesli natomiast ważniejszy jest dla
ciebie stosunek cena/jakość(wydajność) to GT



A ty co byś wziął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:44, uchal napisał:

> jesli bierzesz pod uwage tylko wydajność to GTS, jesli natomiast ważniejszy jest
dla
> ciebie stosunek cena/jakość(wydajność) to GT


A ty co byś wziął?


raczej 8800 GT (zapewnia wystarczającą wydajność) a najchetniej zotaca AMP! który dorównuje GTX (zwykły GT tez jest wydajny, zeby nie było ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:44, uchal napisał:

A ty co byś wziął?


Na moje to Ty poczytaj na forach o 8800GT i zobacz ile ludzi ma problemy z artami na tych kartach ;) Bo można się niemiło zdziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobić "mały" upgrade - zmienić płytę główną(to niewazne) i kupić 4gb DDR2 kingstona i niewiem czy na XP mi będzie to działało,bo podobno XP nie widzi powyżej 3GB ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:56, mati591 napisał:

Chce zrobić "mały" upgrade - zmienić płytę główną(to niewazne) i kupić 4gb DDR2 kingstona
i niewiem czy na XP mi będzie to działało,bo podobno XP nie widzi powyżej 3GB ram.


Dokładnie to nie widzi więcej jak 3.5 Gb zależnie od konfiguracji komputera ( reszty podzespołów ) przeciętnie wykrywa 3.3-3.4 Gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Goodramy są dobre (mówie tu o wersji PRO). Rozglądaj sie za Corsairami, Patriot, OCZ
> lub Geil. Powiedz też, jakie masz teraz ramy (rozumiem, ze dokupujesz). 1 GB z wymienionych
> firm powinien kosztować 80-100 zł

Aktualnie tylko 2x512RAM DDR2 i jeden pusty slot, akurat na 1GB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to mam mały problem... bo znalazłem w necie kingston DDR2 2GB za 108zł
chciałem sobie sypnąc 4 gb ram no ale systemu narazie niechce zmieniać...
przynajmniej przed SP1 dla Visty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mati591
Zależy jaką wersję XP posiadasz, 32 - bitową czy 64? Wersja x32 pozwala na obługę max 3GB RAMu, czyli wsadzisz do budy 5x1GB i tak OS ci wykryje, że posiadasz tylko 3GB i z taką wartością będzie pracował. Natomiast systemy oparte o architekturę x86 (64 - bitowe) obsługują już RAMy powyżej tego progu 3GB. I mam prośbę, dawidos170, nie znasz się - przemilcz. Bo bynajmniej obsługa danej ilości RAMu nie zależy od pozostałych komponentów PieCa. To nie jest jak duet proc - grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 21:17, fOcUSed napisał:

dawidos170, nie znasz
się - przemilcz. Bo bynajmniej obsługa danej ilości RAMu nie zależy od pozostałych komponentów
PieCa. To nie jest jak duet proc - grafika.


To ty się nie znasz... x32 nie pozwala na max 3 Gb a ponad 3 Gb to raz. Dwa to zależy od pozostałych komponentów - dziwnym trafem na różnych konfiguracjach jest inny wynik pokazywany w wykrytej pamięci. To może duszki leśne tym zawiadują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 21:17, fOcUSed napisał:

mati591
Zależy jaką wersję XP posiadasz, 32 - bitową czy 64? Wersja x32 pozwala na obługę max
3GB RAMu, czyli wsadzisz do budy 5x1GB i tak OS ci wykryje, że posiadasz tylko 3GB i
z taką wartością będzie pracował. Natomiast systemy oparte o architekturę x86 (64 - bitowe)
obsługują już RAMy powyżej tego progu 3GB. I mam prośbę, dawidos170, nie znasz
się - przemilcz. Bo bynajmniej obsługa danej ilości RAMu nie zależy od pozostałych komponentów
PieCa. To nie jest jak duet proc - grafika.


Ja mam 32bit Win XP Home ed, ale mnie troche zmyliło to ze znajomy mi powiedział że składał już w swoim sklepie kompy co miały ponad 6gb ram i działały na win xp,więc niewiem jak to jest... (moze jak ktoś ma szczęście to mu widzi? ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dawidos170
Człowieku, co Ty studiujesz? Gastronomię? To weź już zamilcz... Po pierwsze architektura OSów x32 nie pozwala na użycie większego ilości niż 3GB RAMu, to że nijak to się ma do rzeczywistości to sprawa dziesiejszych SP czy też samego działania i taktowania pamiątek. A po drugie, co do czarnego groma mają bity z pamięci systemowej wspólnego ze specyfikacją komputera i odczytem jego poprawnych danych? A to, że róże osoby mają rózne wyniki w jakiś śmiesznych programach diagnozujących, oznacza że lubią się Ci ludzie bawić w BIOSie :) Proste i klarowane. Zresztą, każdy przeciętny user PeCeta ma na HDD tyle niepotrzebnego syfu, że głowa mała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się