• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Yowie_Northon

Creative Zen Micro - windows 7 i xp nie wykrywa urządzenia

Pytanie

Ok, sytuacja wygląda tak.

Jestem już zdesperowany, przeczytałem chyba każdą w miarę sensowną stronę z tym problemem i nigdzie nie udało mi się rozwiązać problemu.
Mianowicie chodzi o to, że dostałem od znajomego dwa egzemplarze creative zen micro, oba identyczne. Oba odtwarzacze działają. Przy pierwszym uruchomieniu wybrałem opcję reload firmware i format. Chciałem zainstalować nowy firmware gdyż normalnie pracuje na windows 7, lecz na starej wersji oprogramowania na odtwarzaczach, tzn. 1.0 odtwarzacze nie były znajdowane przez system. Update-u można dokonać tylko na windows xp. Więc stworzyłem wirtualną maszynę z windows xp sp2, z zainstalowanym wmp 9, zainstalowałem wszystkie potrzebne sterowniki i... klapa. Wciąż przy podłączeniu urządzenia wyskakuje mi komunikat, że podczas instalacji urządzenia pojawiły się problemy "Wystąpił problem podczas instalacji sprzętu. Twój sprzęt może nie działać poprawnie". Komputer teoretycznie znajduje odtwarzacz, jednak w menadżerze urządzeń odtwarzacz jest z żółtym wykrzyknikiem. Odinstalowanie urządzenia i zainstalowanie na nowo nic nie pomaga. Zainstalowanie wcześniejszych sterowników również. Próbowałem już chyba wszystkiego, ale może jest jakiś sposób aby to zadziałało. Te mp3-jki rzekomo miały działać wspaniale pod xp, ale on nawet nie potrafi ich poprawnie znaleźć. Próbowałem również na linuxie, tam w gnomad-ie 2 przynajmniej coś wykrywa, ale nie ma żadnych opcji do przeglądania plików. Po prostu nic. Pisałem już na paru forach, żadnej konkretnej odpowiedzi. Może wy będziecie mi w stanie pomóc.

Proszę, pomóżcie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

  • 0

Wejdź sobie na support Creative i szukaj tam najnowszych sterowników. Z tego co widzę, to są do XP i Visty nawet chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować