Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Legend of Grimrock 2 w fazie alfa

27 postów w tym temacie

Jedynka była słaba. Za małe lokacje, zbyt wolne zdobywanie poziomów i o jeden bug za dużo. Balans też coś nie tego. Klimatycznie utrudnione zaklęcia były klimatyczne i niepraktyczne. W gruncie rzeczy, łucznik w LoGu to taki przycisk "I WIN". Potencjał był, ale dla jak dla mnie, czyli kogoś, kto pierwszy raz styka się z grą o drużynie przemierzającej podziemia, samo zwiedzanie lochów to za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up czyli jednym słowem gra nie dla Ciebie. Dodatkowo powiem że gra skierowana była w stronę graczy pamiętających czasy Eye of the Beholder, Dungeon Master itp. Ci ludzie w ogóle się z takimi poglądami nie zgodzą, nowym graczom mogła gra nie przypaść do gustu jednak nie znaczy to że była słaba ( bo Tobie się nie podobała )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @up czyli jednym słowem gra nie dla Ciebie. Dodatkowo powiem że gra skierowana była w
> stronę graczy pamiętających czasy Eye of the Beholder, Dungeon Master itp. Ci ludzie
> w ogóle się z takimi poglądami nie zgodzą, nowym graczom mogła gra nie przypaść do gustu
> jednak nie znaczy to że była słaba ( bo Tobie się nie podobała )

Dokladnie. Dla niego byla slaba bo nie czuje klimau , najlepiej aby krew sie lala hektolitrami po scianach aby mogl robic co chce z kim chce i gdzie chce , i jeszcze pewnie jakies fajerwerki co 2 kroki itp;p Nietsty ta gra ma klimat dla wtajemniczonych w ten gatunek
..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 09:41, Jave napisał:

Jest słaba i to, że komuś nie przeszkadzają jej wady z powodu nostalgii nie zmienia stanu
rzeczy.

Jest słaba według ciebie. Pamiętaj że to tylko twoja opinia a jedynie uznawany stan rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 09:43, Hubi_Koshi napisał:

Jest słaba według ciebie.

A myślałeś, że według kogo?

Btw widzę, że załącza się tryb ochrony tej gry za wszelką cenę, bo tylko "wtajemniczeni" czują klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 09:44, Jave napisał:

A myślałeś, że według kogo?

Wybacz ale gdy to powiedziałeś
"Jedynka była słaba"
Brzmiało to jak ogłaszanie prawdy objawionej.

Dnia 03.06.2014 o 09:44, Jave napisał:

Btw widzę, że załącza się tryb ochrony tej gry za wszelką cenę, bo tylko "wtajemniczeni"
czują klimat.

Nie. Gra ma wady o których wspominasz, po prostu przeszkadzają one tobie a inni tego jako wad nie widzą i to tyle w temacie. Ani ty się nie mylisz, ani oni, każdy ma po prostu inne podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 09:57, Hubi_Koshi napisał:

Brzmiało to jak ogłaszanie prawdy objawionej.

Entuzjasta LoGa mówiący, że gra jest OK, wyraża swoją opinię. Ktoś mówiący, że nie jest, "głosi prawdy objawione". Jesteś przeczulony. Pamiętasz, że to tylko gra, prawda?

Zasadnicza różnica między nami polega na tym, że ja stwierdzam, że gra jest do bani bo coś. Zwolennicy LoG twierdzą, że to ja jestem do bani, bo nie lubię ich gry. Wielki fan LoGa, Phoenixpl, dostał nawet posadę zastępcy profesor Trelawney w Hogwarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 11:27, Jave napisał:

Zasadnicza różnica między nami polega na tym, że ja stwierdzam, że gra jest do bani bo
coś. Zwolennicy LoG twierdzą, że to ja jestem do bani, bo nie lubię ich gry. Wielki fan
LoGa, Phoenixpl, dostał nawet posadę zastępcy profesor Trelawney w Hogwarcie.

Czy gdziekolwiek powiedziałem że jesteś do bani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe zabawne.
Stwierdzasz że gra jest słaba, bo pewne rzeczy uznajesz za wady. Jak komuś te wady nie przeszkadzają to jest to obrona gry za wszelką cenę, bo przecież "gra jest słaba". Jak ktoś zauważa że to tylko Twoje zdanie, to jest to atak na Ciebie.
Nie uważasz że Ty jesteś troszkę przeczulony ? Pamiętasz że to tylko gra :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 12:04, wolverine napisał:

obrona gry za wszelką cenę

"Dokladnie. Dla niego byla slaba bo nie czuje klimau , najlepiej aby krew sie lala hektolitrami po scianach aby mogl robic co chce z kim chce i gdzie chce , i jeszcze pewnie jakies fajerwerki co 2 kroki itp;p Nietsty ta gra ma klimat dla wtajemniczonych w ten gatunek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Powiedziałem, że to zrobiłeś? Mówię o Czarodzieju Phoenixplu, ktory pisał w trybie ''nawymyślać na heretyka''. Tobie i Dvightowi załączał się tylko tryb ''koniecznie uświadomić, że jego zdanie jest tylko jego zdaniem''. To bezsensowne i nic nie wnosi do dyskusji, ale rozumiem, że jest to jakaś forma grzecznego zwrócenia uwagi, że ma się inne zdanie - czyt. lubi się LoG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 12:54, Jave napisał:

Nie. Powiedziałem, że to zrobiłeś? Mówię o Czarodzieju Phoenixplu, ktory pisał w trybie
''nawymyślać na heretyka''. Tobie i Dvightowi załączał się tylko tryb ''koniecznie uświadomić,
że jego zdanie jest tylko jego zdaniem''. To bezsensowne i nic nie wnosi do dyskusji,
ale rozumiem, że jest to jakaś forma grzecznego zwrócenia uwagi, że ma się inne zdanie
- czyt. lubi się LoG.

Nom w sumie tak. Mi się LoG akurat bardzo podobało. Co do łucznictwa będącego Instant Winem nie jestem pewien bo trochę w tej grze za ciasno z korytarzami żeby to dobrze wykorzystać, ciężko się wycofywać do tyłu a jednocześnie prowadzić ogień.
Co do systemu czarów i wolnego zdobywania poziomów to już tylko kwestia gustu bo mi się to akurat podobało.
W sumie nawet przyznam ci rację że Dvight i Phoenixpl nie powinni się tak czepiać. To tylko kwestia gustu. Ty z kolei powinieneś raczej mówić że ci się nie spodobała niż była słaba bo takie stwierdzenie jest mocno ogólnikowe i wskazuje że przynajmniej część ludzi tak myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przeczytać ZE ZROZUMIENIEM mój pierwszy post. Widać jedyne słuszne zdanie ma Pan Jave bo gra jest słaba w/g jego zdania i koniec. Nikt już nie może nic powiedzieć bo przecież stwierdzenie że " gra nie jest słaba tylko dlatego że Tobie się nie podobała" odbierane jest jako atak i czepialstwo. Kolego polecam Ci wyjeść na spacer i nie zaglądać do tego tematu przez jakiś czas, skoro aż tak Cię to boli jak ktoś ma odmienne zdanie niż Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2014 o 22:49, Jave napisał:

Za małe lokacje,


W końcu to są lochy. Czego żeś się spodziewał ? Kilometrów wolnych przestrzeni jak w Oblivionie ? Sorry nawet tam jak wchodziłeś do jaskini to miałeś ciasne korytarze i czasem jakąś większą przestrzeń.

Dnia 02.06.2014 o 22:49, Jave napisał:

zbyt wolne zdobywanie poziomów


Zależne od gustu. Ja nawet na to nie zwracałem uwagi - poziomy same wskakiwały.

Dnia 02.06.2014 o 22:49, Jave napisał:

i o jeden bug za dużo.


Jaki bug ? Przeszedłem grę i oprócz drobnostek nie znalazłem niczego bardzo dotkliwego.

Dnia 02.06.2014 o 22:49, Jave napisał:

Klimatycznie utrudnione zaklęcia były klimatyczne i niepraktyczne.
W gruncie rzeczy, łucznik w LoGu to taki przycisk "I WIN".


To również tylko Twoje zdanie. Ja nie miałem problemów z rzucaniem zaklęć, a miałem dwie osoby, które specjalizowały się w magii. I nie, łucznik nie dawał takiej pewnej wygranej.

Dnia 02.06.2014 o 22:49, Jave napisał:

dla mnie, czyli kogoś, kto pierwszy raz styka się z grą o drużynie przemierzającej podziemia, samo zwiedzanie lochów to za mało.


Dla mnie LoG to również pierwsza taka przygoda, która zakończyła się stwierdzeniem, że to jedna z najlepszych gier w jakie grałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 13:27, Dvight napisał:

" gra nie jest słaba tylko dlatego że Tobie się nie podobała"

Jest słaba, bo mi się nie podobała. Dla ciebie jest dobra, bo ci się podobała. Ciężko to pojąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 14:02, Bambadil napisał:

W końcu to są lochy. Czego żeś się spodziewał ? Kilometrów wolnych przestrzeni jak w
Oblivionie ? Sorry nawet tam jak wchodziłeś do jaskini to miałeś ciasne korytarze i czasem
jakąś większą przestrzeń.

Powiedziałem "za małe" czy "nie ma wolnych przestrzeni"?

Dnia 03.06.2014 o 14:02, Bambadil napisał:

To również tylko Twoje zdanie.

Znowu te "to Twoje zdanie". Tak, jest moje. Nikomu nie wpycham go w usta, nie każę tak uważać, nie twierdzę, że ktoś inny tak uważa.

Dnia 03.06.2014 o 14:02, Bambadil napisał:

osoby, które specjalizowały się w magii. I nie, łucznik nie dawał takiej pewnej wygranej.

Dawał, bo cofać się przed przeciwnikiem można praktycznie zawsze, a jedna strzała zadawała więcej obrażeń i z większej odległości niż broń biała.

Dnia 03.06.2014 o 14:02, Bambadil napisał:

Dla mnie LoG to również pierwsza taka przygoda, która zakończyła się stwierdzeniem, że
to jedna z najlepszych gier w jakie grałem :)

Drugi LoG musi być większy, mieć obniżony pułap na zdobywanie poziomów i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować