• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Karanthir666

Nie mogę zainstalować kilku gier na win 7 64-bit [Rozwązane]

Pytanie

Witam. Jak w temacie. Po przesiadce z32 bitów na 64 mam problem z instalacją niektórych perełek (Arcanum, NFS 4: High Stakes i NFS 5: Porsche). Mianowicie jak chcę zainstalować jedną z tych gier to setup w ogóle nie reaguje. Jedynie działa w procesach menedżera zadań. Udało mi się wyczytać w necie, że niektóre setup.exe mimo, że są 32 bitowe tak naprawdę są 16 bitowe. I tutaj moje pytanie. Jak mam je zainstalować. Tylko proszę bez porad typu: "włącz kompatybilność", "wyłacz antywira" itp. bo to nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Niestety ale jest problem z powłoką/bibliotekami WOW (Windows on Windows) i przez to niektóre aplikacje 16bit po prostu nie mają prawa się uruchomić na 64bit. Systemy 32bit mają taką mozliwość i dlatego na nich się uruchamiają.
Masz mocny sprzęt, mozliwość zainstalować virtualki ? Vmware ma emulację DX9 i działa całkiem spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.08.2014 o 13:44, lucek25 napisał:

Niestety ale jest problem z powłoką/bibliotekami WOW (Windows on Windows) i przez to
niektóre aplikacje 16bit po prostu nie mają prawa się uruchomić na 64bit. Systemy 32bit
mają taką mozliwość i dlatego na nich się uruchamiają.
Masz mocny sprzęt, mozliwość zainstalować virtualki ? Vmware ma emulację DX9 i działa
całkiem spoko.

Dzięki za radę, ale przez przypadek znalazłem winowajcę. Okazał się nim Adobe Creative Cloud. Blokował on sporą ilość starych setup-ów. Czego tak było, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować