Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs z okazji premiery książki "Ostatni Człowiek" autorstwa P.T. Deutermanna

9 postów w tym temacie

Ostatnio zanurzyłem się bez reszty w klasyku. Przeczytałem Miasteczko Salem Stephena Kinga. Nigdy nie sądziłem, że jakakolwiek książka może przestraszyć człowieka, wzbudzić w nim na przemian uczucie strachu wymieszane z żądzą zaspokojenia własnej ciekawości. Syndrom ''jeszcze tylko jedna strona i koniec na dzisiaj'' rzadko u mnie występuję, choć przeczytałem bardzo dużo tytułów. Książka zachwyciła mnie klimatem, tym jak powoli lecz dość intensywnie rośnie wraz z zaciekawieniem czytelnika. Dlaczego miałbym otrzymać książkę "Ostatni Człowiek", ponieważ kocham czytać wszelkiego rodzaju książki oparte na historii, thrillery budujące napięcie oraz te z wciągającą fabułą. Cieszy mnie to, że dajecie taką możliwość i chciałbym z tego skorzystać. Jeśli w książce wymieszane będą historie z różnych epok ludzkości to ta książka jest po prostu dla mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu stawiam na książki z których leje się gęsty klimat post-apo. Niedawno przeczytałem książkę Andrieja Diakova pt. "Za horyzont" i tym samym ukończyłem całą trylogię, której akcja przedstawiana jest w uniwersum Metro 2033.
Nie ma co ukrywać, że książka różni się od lektury Glukhovskiego, stawiając nam pod nos opowieść o mniejszym rozmachu. Lecz wyrazistość bohaterów i szybszy sposób prezentowania wydarzeń spowodowały, że z przyjemnością kolejny raz "wsiąkłem" w postapokaliptyczną wizję naszych wschodnich sąsiadów.
Jeżeli chodzi o konkurs to nie będę ukrywał, że "Ostatni Człowiek" to tytuł, który chciałbym z satysfakcją odstawić na półkę obok wielu innych książek. Jestem pewien,ze P.T. Deutermann zapewni mi przynajmniej tyle samo emocji co książka opisana wyżej czy wspomniane Metro 2033. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oostatnio przeczytałem Rebelię czyli 7 tom ''''Orlów'''' Simon''a Scarrow''a. Książka przedstawia przygody 2 centurionów Macro i Katona, w tej książce zostają wysłani z Rzymu na bliski wschód by zapobiec rewolucji. Oczywiście muszą też walczyć z korupcją, jednak już na początku zostają zaatakowani przez sektę sykariuszy. Póżniej po walkach trafiają do dalekiego fortu gdzie ostatecznie niszczą korupcję w tym forcie. W książce pojawia się motyw pierwszych chrzescjan, określanych głównie jako ''''wyznawców ukrzyżowanego Jehoshuy''''. Do książki wdała się monotonia jednak dalej jest bardzo dobra.
Na książce mi zależy że czytam wiele gatunków, a jeśli książka łączy w sobie elementy książek szpiegowskich i motyw historyczny związany w którym pojawią się rzymianie, a Simon Scarrow narobił mi smaka na klimaty bliwskiego wschodu i rzymian. A współczesny Izrael miałem okazję zobacyzć w ''''Piaskach Armagedonu'''' Vladimira Wolffa i będe wielce zadowoly mogąc zobaczyć starożytny jak i współczesny świat oprawiony w szpiegowskie klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem "Zdolny uczeń" autorstwa Stephena Kinga, książka opowiada o młodym chłopcu (Todd Bowde), który okazuję się być niezwykle spostrzegawczy i dociekliwy. Jako jedyny demaskuje swojego sąsiada który w trakcie trwania drugiej wojny światowej pełnił ważną rolę w obozie koncentracyjnym. Todd chce dowiedzieć się od sąsiada jak najwięcej na temat zbrodni hitlerowskich oraz szczegółowych informacji o życiu w getcie. Wraz ze sukcesywnie zdobywaną wiedzą Todd się zmienia, staje się złym człowiekiem pragnącym krwi. W wieku młodzieńczym po raz pierwszy podstępem zabija niewinnego człowieka. Mordowanie sprawia mu przyjemność podnieca go. Dramaturgi dodaje fakt, że jego najbliżsi nie maja pojęcia czym para się Todd, oczywiście wyjątkiem jest jego sąsiad.
Książek "Ostatni Człowiek" chciałbym otrzymać z wielu powodów, jednym z fakt, że nie mam pojęcia o czym jest tak książka liczę że wejście w świat którego się nie zna nie ma się żadnych oczekiwań w stosunku do niego będzie równie ekscytujące jak w przypadku książki "Zdolny uczeń". Drugi powód jest taki, że ta książka była by świetnym pretekstem by zapoznać się z twórczością P.T. Deutermanna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nadrabiam zaległości książkowe i z tej okazji zabrałem sie za tytuł "Para w Ruch" T. Pratchetta. Niestety, widać w niej jak na dłoni, ze autor cierpi na ciężką chorobę, przez co jego mistrzowski humor stracił trochę "zęba" nie mniej jednak wciąż jest to ten sam stary, dobry Pratchett jakiego znamy. Dla fanów świata dysku pozycja obowiązkowa a i nieobeznani z tematem powinni znaleźć w tej błyskotliwej satyrze na erę industrializacji coś dla siebie. Najważniejsze jednak jest to, że mimo baśniowej otoczki książka dotyka jakże ważnych, nawet dzisiaj tematów i nie stroni od krytyki "machinizacji" świata.

Książkę "Ostatni człowiek" chciałbym otrzymać gdyż w ostatnim czasie brakuje mi powiewu świeżości w moich książkowych horyzontach i z chęcią przeczytam coś innego niż magiczny krąg autorów, których wałkuję od lat (Pratchett, Holt, Cook, Tolkien etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, co miałem w rękach to chyba "Farmy wiatrowe w systemie elektroenergetycznym". Bardzo dobra fabuła, ciekawi bohaterowie i wyśmienity twist fabularny pod koniec :D

A tak bardziej poważnie i jeśli chodzi o książki okraszone jakąkolwiek fabuła, to (Nie)Potrzebni - Marcina Ogdowskiego. Pozycja ta traktuje o losach polskich weteranów wojny w Afganistanie, jeden z bohaterów ponosi na misji poważne obrażenia w skutek czego doznaje paraliżu od pasa w dół. Książka opowiada o tym z czym muszą się w naszym kraju spotykać takie osoby i jak są traktowane przez świat polityków. Z racji tego, że p. Ogdowski jest dziennikarzem i korespondentem wojennym, to temat ten jest mu bardzo dobrze znany i przedstawiony w wyśmienity sposób. Myślę, że ludzie powinni sięgnąć zarówno po Niepotrzebnych jak i po Ostatniego Świadka aby postarać się chociaż w małym stopniu zrozumieć co czują ludzie od których w razie konfliktu zbrojnego będzie zależało nasze życie i spokój.

Co do nagrody, to nie będę udawał, że autora znam doskonale, bo dopiero po przeczytaniu tego wątku co nieco się o nim dowiedziałem, ale po zapoznaniu się ze streszczeniem i opiniami na temat Ostatniego Człowieka stwierdziłem, że chętnie bym po tę pozycję sięgnął, ponieważ zarówno w literaturze jak i w muzyce nigdy nie zamykam się na jeden tylko gatunek i lubię próbować nowych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować