Zaloguj się, aby obserwować  
Lava_DelVortel

Podejmowanie decyzji w grach komputerowych

11 postów w tym temacie

Witam!

Pomagam kumplowi zdobyć informacje o podejmowaniu decyzji w grach komputerowych. Potrzebuje głosów oraz Waszych opinii dotyczących podejmowania decyzji w grach. Wszystkie informacje w linku.

https://docs.google.com/forms/d/1nXk-7P4XTOfq2q1DABF9d1rUlxDRcNOrc1iryq38o4o [m-r]

Oczywiście odpowiedzi są anonimowe, mogą być cytowane w artykule, ale bez podawania żadnych nicków czy czegokolwiek, dlatego prosimy o szczerość.

Z góry dziękujemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie!

Słuchajcie, obiecałem trochę informacji i z paroma do Was wróciłem. Trochę ciekawostek wyszło, widać, że odpowiedziało dużo fanów RPG - pełno nawiązań do BG, PS:T, Dragon Age, Mass Effect, Wiedźmina. Padały jednak także tytuły jak Diablo, Final Fantasy, ale znalazły się też nawiązania do point-and-click itd.

Z tych ciekawych wyników wrzucam Wam 2 wykresy + tabele w której widać czym kierują się niektórzy gracze (rozkład w rzędach, każdy oceniał każdy aspekt).

I teraz dalsza sprawa. Dzięki odpowiedziom, które zebraliśmy udało się przygotować większe badanie - tym razem po angielku. Także kolejny link. Jeżeli macie możliwość przesyłania dalej informacji, byłbym zobowiązany! Oto link:

https://docs.google.com/forms/d/1nXk-7P4XTOfq2q1DABF9d1rUlxDRcNOrc1iryq38o4o/viewform?usp=send_form

Badanie jest dla nas bardzo ważne, dlatego czekamy na Wasze głosy.
Proponowałbym oglądanie wyników po odpowiedzi na nową ankietę. Nie sugerujcie się zbytnio, bo pytania są trochę inne, a niektóre stare zaktualizowane i zmodyfikowane!

Dzięki moderatorom, za przywrócenie tematu. Jak widzicie wróciłem z informacjami :)

PS. Moderatorzy, można usunąć linka z pierwszego postu i jakoś wyeksponować nowego?

20150319002540

20150319002546

20150319002550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Link podmieniony. ;)

Co do pierwszego wykresu: albo "na skutek", albo "wskutek". Nie ma "na wskutek". :P

Wincyj! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, dzięki! :)

Dużo było odpowiedzi na pytania otwarte no i tych raczej nie chce udostepniać, bo część może być ludzi z forum, także byłoby to nie fair, informacja była o cytowaniu w pracy, nie o udostępnianiu na forum... nie chciałbym kogoś w ten sposób urazić.

Co bym mógł jeszcze powiedzieć...

72% respondentów wczytuje grę, bo uważają, że decyzje, które podjeli były niewłaściwe.
96% respondentów odpowiedziało, że gry powinny uwzględniać podejmowanie trudnych decyzji.

Jak macie gdzie słać dalej nasz link, do śmiało! Naprawdę nam to pomoże! I oczywiście czekamy na Wasze wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe badanie. Mogę zapytać, do jakich celów zostanie to wykorzystane? Projekt na studia/licencjat/magisterium? Kibicuję! Kiedyś przeprowadziłem projekt badawczy na moim wydziale. Zadałem proste pytanie: Czy jesteś usatysfakcjonowany/a z kierunku studiów, które podjąłeś/aś? Wyniki wyszły wielce zaskakujące. Praca została opublikowana. Raport miał blisko 110 stron, wiele roboczogodzin, ale opłacało się.

Jedyny paradoks - w pytaniach uzupełniających o funkcjonowanie wydziału, ksero zebrało najlepsze noty. Co się stało? Po miesiącu zostało zamknięte... #Logic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie do artykułu w przyszłości wykorzystamy + jeszcze moim projektem doktoranckim jest badanie wpływu gier na rzeczywistość, więc badanie może stać się jednym z elementów tejże pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2015 o 11:50, Lava_DelVortel napisał:

Dużo było odpowiedzi na pytania otwarte no i tych raczej nie chce udostepniać, bo część
może być ludzi z forum, także byłoby to nie fair, informacja była o cytowaniu w pracy,
nie o udostępnianiu na forum... nie chciałbym kogoś w ten sposób urazić.


Nikt nie mówi, żebyś udostępniał całą pracę, a tym bardziej wypowiedzi po nickach. ;) Ale dane statystyczne też dają nam jakiś ogląd sytuacji. Mogę spytać jaka ostatecznie próba wyszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tyle duża by pokazać, że coś istnieje, a za mała by mówić o jakimś wpływie - około niecałe 200 graczy, chociaż licząc wypowiedzi pisemne... noo miałem trochę stron do czytania, bo niektorzy na różnych przykładach opisywali itd.
Ale to wciąż za mało i tutaj nardzoił się pomysł, by użyć tamtego badania do zbdowania nowego i solidnie później wszystko policzyć + poszerzyć na graczy spoza Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 12:21, Lava_DelVortel napisał:

Na tyle duża by pokazać, że coś istnieje, a za mała by mówić o jakimś wpływie - około
niecałe 200 graczy, chociaż licząc wypowiedzi pisemne... noo miałem trochę stron do czytania,
bo niektorzy na różnych przykładach opisywali itd.
Ale to wciąż za mało i tutaj nardzoił się pomysł, by użyć tamtego badania do zbdowania
nowego i solidnie później wszystko policzyć + poszerzyć na graczy spoza Polski.


Zgłoś się do ekipy. Być może pomogą Ci w badaniach, poprzez umieszczenie tego projektu w dziale news na stronie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować