Zaloguj się, aby obserwować  
Wonka123

gtx 970 jetstream - chłodzenie

3 posty w tym temacie

Witam, kupiłem niedawno komputer - składany na morele.net. Karta graficzna to Palit JetStream gtx 970. Jak wiadomo - karta ma półpasywne chłodzenie, w którym to wentylatory uruchamiają się dopiero gdy temperatura przekroczy 60*C. Przeglądając różne testy widziałem, ze w spoczynku karty te miały jakieś 50-55*, co oznaczało, że wentylatory były kompletnie wyłaczone. U mnie natomiast karta zawsze rozgrzewa się do 60* i temperatura zatrzymuje się na tym poziomie. Wentylatory włączaja się wtedy co chwile na jakieś 3 sekundy. Nie stanowi to dla mnie wielkiego problemu, bo włączają się na małej prędkości i są niesłyszalne, ale dziwi mnie fakt, że temperatura dochodzi do tej granicy nawet gdy nie mam uruchomionej żadnej aplikacji - sam pulpit. Gdy w MSI Afterburner zmieniłem system wentylatorów tak, aby włączały się dopiero przy 70* było to samo, karta w spoczynku rozgrzewała się do tej temperatury! Natomiast w grach, takich jak np Assassin''s Creed Unity, czyli bardzo wymagających, nawet po 2h gry karta ma 78-80*C. 80 nigdy nie przekracza. W porównaniu np. do radeona r9 290 to jest niska temperatura, więc mnie bardzo nie martwi, ale mimo wszystko na 970kach ludzie chyba nie osiagają takich temperatur. Czy to może być wina małej obudowy mini tower - Zalman t4? Dodam jeszcze, że procesor i5 4690 na boxowym chłodzeniu nawet w grach nie przekracza nigdy 70* , w spoczynku natomiast ma 38-39*. Ciekawi mnie po prostu, czy ktoś z Was może posiada taką samą kartę? Czy z wentylatorami i temperatruą macie podobnie? Nie stanowi to dla mnie dużego problemu, bo jak już mówiłem, wentylatory i tak są niesłyszalne w spoczynku, jednak skoro chłodzenie półpasywne ma zapewnić zupełny brak działania wentylatorów w spoczynku, to wydaje mi się, że taka sytuacja jest trochę dziwna. Co może być tego przyczyną? Czy jest powód do niepokoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam GTX 970 która też posiada chłodzenie pół pasywne ale mi Karta nawet przy takim tytule jak CRYSIS 3 nie osiągała 80 stopni . karta w spoczynku ma 40 stopni . ale w twoim wypadku 60 stopni w tym samym stanie może być wadą sprzętu albo sterowników na twoim miejscu zadzwoniłbym do pomocy technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować