Zaloguj się, aby obserwować  
BaRt3K

Call of Duty 2

833 postów w tym temacie

Dodajmy do obrazka jeszcze, że Call of Duty i United Offensive to różne od siebie gry multi (choć idea ta sama). Graczy więc w całość CoD''a dziennie jest znacznie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby CDP było wydawcą CoD2 to widze ten tytuł w ciemnych barwach, bo by pewnie kosztował 169 zł. Taka (99 zł) cena LEM''a i możliwość lokalizacji jest wynikiem wieluletnich usiłowań owego dystrybutora, dlatego ciesze się, że LEM wydaje tą grę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytasz... gra prezentuje pewien postęp graficzny - lepiej dopracowane są postacie żołnierzy i cały świat (poza wodą oczywiście) działa wyglądają świetnie… jednak szyje patrzących w bok są dziwnie wydłużone… nie wprowadzono nowych elementów – dalej jesteśmy zdani na innych by Np. otworzyć jakieś drzwi. – ponadto czuję się teraz, jakby nabijano mnie w butelkę przy okazji poprzedniego CoD bronie mają pewne różnice w wyglądzie no i zupełnie inaczej brzmią!! A tak nas poprzednio zapewniano o tej super dokładności w odwzorowywaniu tych elementów gry – może ktoś powie które dźwięki są bliższe oryginałowi obecne CoD 2 czy stare z CoD?
Nareszcie granaty rzucamy wybranym klawiszem bo to przekładanie broni w grze sieciowej często kończyło się śmiercią…
Ciekawe jak grafa będzie wyglądać w pełnej wersji już teraz przy ustaw. na normal jest nieźle…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>dalej jesteśmy zdani na innych by Np. otworzyć jakieś drzwi.

1. Skrypty w singlu to norma
2. O ile mnie pamiec nie myli w demie byly tylko jedne zamkniete drzwi, jak bot chcial je otworzyc to zostal skoszony seria z ckm. Wolalbys byc na jego miejscu?
3. Multi, multi, multi ;) No door, no problem ;)

Dnia 07.10.2005 o 11:20, Xerwer napisał:

jakby nabijano mnie w butelkę przy okazji poprzedniego CoD bronie mają pewne różnice w wyglądzie no i >zupełnie inaczej brzmią!!


IMO dramatyzujesz. Slyszales jak te bronie brzmia w realu? Moze byc przeciez tak, ze dzwieki z cod2 jest bardziej wierny oryginalowi niz ten w cod1. Druga sprawa to fakt, ze takich elementow jak grafika (i bledy z nia zwiazane) czy oprawa dzwiekowa nie ma co oceniac na podstawie dema. Pelna moze sie roznic.

Dnia 07.10.2005 o 11:20, Xerwer napisał:

Nareszcie granaty rzucamy wybranym klawiszem bo to przekładanie broni
w grze sieciowej często kończyło się śmiercią…


Ja wlasnie jestem po czesci zasmucony ta zmiana ;( Nie bedzie sie juz szybciej biegac z grucha w reku ;( Teraz bedziemy sie wlec z ciezkim sprzetem w lapie. Poza tym, fakt braku pistola na switchu jest dla mnie conajmniej dziwny (papa pbash4side?). Jednak z drugiej strony mozna miec nadzieje ze tak stan rzeczy bedzie tylko w singlu (lee + tomek na starcie), a w multim bedzie juz po ludzku (tomek + pistol). Pozyjemy zobaczymy, jeszcze tylko 18 dni do premiery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 12:27, Rayic napisał:

IMO dramatyzujesz. Slyszales jak te bronie
brzmia w realu? Moze byc przeciez tak, ze dzwieki z cod2 jest bardziej wierny oryginalowi niz ten w cod1.


...prawda jest taka że wszystkie z tych dźwięków w stosunku do realu brzmią jak przez słuchawkę tel. - (nie każdy kto tu pisze chodzi jeszcze do szkoły) nawet zwykły pistolet wojskowy TT ma taki pogłos jak działo w CoD a ta rosyjska "talerzuwa" robi taki efekt że w promieniu 50m od strzelającego masz wrażenie jakby ktoś cię uderzył otwartą ręką w klatę - każdy pojedynczy strzał! - a strzela się najczęściej po ok 3 pociski... a odgłos ma niewiele wspólnego z tym pykaniem w grze, które bardziej przypomina odgłosay mechaniki karabinu niż wystrzały. (pewnie gdy robili dodatek to już nie chciało im się nagrywać oryginalnych dźwięków)
Ja nie zamierzam ich za to wieszać - (właściwie to w każdej grze ten sam karabin inaczej brzmi) chodzi mi o to by za bardzo już tego nie zmieniać wybrać najdokładniejszy i ok. ponieważ daje sporo satysfakcji jeśli w grze rozpoznajesz kto strzela - dlatego lubię mieć pod ręką karabin przeciwnika... takie jest moje zdanie...

Co do multi do drażni mnie co innego niż dźwięk czy co innego (szybkość biegania) - chodzi o to, że można kogoś zastrzelić celując w but!, albo wpakować komuś serię z karabinu w plecy a on się odwróci i zastrzeli cię jednym strzałem oczywiście przyjemnie jest gdy samemu się tak innych wykańcza ale gdzie realizm - stojąc i przeskakując to w lewo to w prawo masz większą szansę kogoś ustrzelić niż kucając i dokładnie celując - to już paranoja - wyobrażasz sobie że na wojnie wpada na siebie w niewielkiej odległości dwóch wojaków i jeden z nich szybko pada na ziemię i dopiero strzela? - jeśli by upadł to już jako trup i to nawet gdyby przeciwnik miał tylko pistolet i 3 naboje...(nie jest to problem CoD ale wielu tego typu gier (Np. Counter-Strike) może poza HL2 Deathmatch tam tego nie doświadczyłem) ale tak pomimo tego wszystkiego CoD jest moją ulubioną grą multi... a CoD2 będzie tylko lepszy!
(Jak się nie ma co się lubi…)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 21:41, Valed napisał:

CDA ma to do siebie ,że czasami piszę głupoty ^_^ (patrz porównywanie
na siłe WoW''''a i GW choć to 2 zupełnie inne gry). Ale z reguły są rzetelni :P.Macie obrazek który mówi ,że Call of Duty
jest jedną z najpopularniejszych gier online :):



Wiesz, ja tylko mowie to co przeczytalem... sam nie gralem w CoD 2 na MP, wiec sie nie wypowiem, ale CoD 1 mam i nie powiem zeby tryb multi w tej grze mial "glebszy sens"... ;-) Wole CS:S ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(pewnie gdy robili dodatek to już nie chciało im się nagrywać oryginalnych dźwięków)

Jest jeszcze jedna opcja. Mozliwe, ze tworcy doszli do wniosku, ze oryginalne dzwieki sa za malo atrakcyjne i zeby pasowaly do calej efekciarskiej oprawy po prostu je podrasowali.

Dnia 09.10.2005 o 11:14, Xerwer napisał:

chodzi o to, że można kogoś zastrzelić celując w but!, albo wpakować komuś serię z karabinu w plecy a on się >odwróci i zastrzeli cię jednym strzałem oczywiście przyjemnie jest gdy samemu się tak innych wykańcza ale >gdzie realizm - stojąc i przeskakując to w lewo to w prawo masz większą szansę kogoś ustrzelić niż kucając i >dokładnie celując - to już paranoja


Tak juz jest w wiekszosci obecnych gier. Grywalnosc jest stawiana nad realizmem. Ciagnac ten watek z butem, zalozmy, ze gra jest do granic mozliwosci realistyczna i mamy taka sytuacje: Anglik oddaje 20-30 strzalow z thompsona w stope Niemca, z stopy zostaje miazga (w wersji optymistycznej, ze cos wogole zostanie). Niemiec mimo szoku i zaistnialej komplikacji jest nadal sprawny bojowo, oddaje jeden strzal w brzuch Anglika, ten pada na ziemie, ale zyje, powoli sie wykrwawia lecz umrzec nie moze jeszcze (bedzie tak konal z 2h). Niemiec w tym czasie skaczac na jednej nodze moze *isc* dalej. Jednak coby za wesolo mu nie bylo wykrwawia sie (pasek zycia powoli sie obniza). Zalozmy, ze podrodze wybuchnie kolo niego granat, urywa mu obie rece, pada na ziemie, ale nadal zyje (wykrwawia sie coraz szybciej). Podobnie jak Anglik nic juz nie moze zrobic.
I teraz pytanie: jakby Ci sie gralo takim Anglikiem lub Niemcem? Zyjesz dalej, ale nie mozesz nic zrobic. W wersji nastawionej na grywalnosc jest to uproszczone, albo zabijesz i pojdziesz dalej, albo zginiesz. Proste i dynamiczne, taka gra. Wiem, ze wersja realistyczna tez jest niesamowicie kuszaca, ale ile byloby problemow z samym stworzeniem takiej gry, toz to bylby symulator praktycznie, ktory w czasie rzeczywistym obliczalby zachowanie ludzkiego organizmu pod wplywem okreslonych czynnikow. IMO narazie nie ma nawet technologi dajacej takie mozliwosci.

Moze wyolbrzymilem sprawe, i wystarczyloby, zeby od strzalu w noge czy w reke nie dalo sie zginac, ale coz, jak realizm to realizm :)

Dnia 09.10.2005 o 11:14, Xerwer napisał:

tego wszystkiego CoD jest moją ulubioną grą multi... a CoD2 będzie tylko lepszy!


Dokladnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:07, Rayic napisał:

Tak juz jest w wiekszosci obecnych gier. Grywalnosc jest stawiana nad realizmem. Ciagnac ten
watek z butem, zalozmy, ze gra jest do granic mozliwosci realistyczna i mamy taka sytuacje: Anglik oddaje >20-30 strzalow z thompsona w stope Niemca, z stopy zostaje miazga (..)


Nie wiem czy każdy z Was oglądał wszystkie trailery z cod2, ale w jednym z nich autor gry mówił, że strzałw stope nie spowoduje śmierci postaci. Strzał w jedynie głowe, klatke pierwsiową i brzuch spowoduje smierc postaci.

A jeśli chodzi o realizm Call of Duty i Call of Duty 2 jest on tworzony w granicach możliwości, bo w innym przypadku jak stworzyc gre grywalną i w pełni realistyczna? Nie da sie zrobić czegoś takiego, dlatego też autorom zalezy bardziej na grywalnosci niz realizmie. Realizm jest tylko forma kosmetyczna... popatrzcie na takiego CS''a - gdzie tam jest realizm? Zaden terrorysta nie zachowywałby sie jak postac którą steruje gracz... a jednak jest grywalana, ba co wiecej dzieki niej najlepsi gracze moga sie calkiem niezle wzbogacic.
Dlatego też uważam, że stawianie na realizm dla gry nie jest czymś nadzwyczajnym.

A co do samego Cod''a i Cod''a 2 - jedynka jest naprawde dobrą grą multiplayer, a zarazem bardzo popularną. Scena jest naprawdę duża - może nie taka jak Cs''a, ale swoje liczy. Świadczy o tym między innymi fakt organizowanych turniejii pod cod 1, a z tych popularniejszych jest PGA, Mania Grania w Wawie i Krakowie.
Cod''a 2 też spotka taki sukces... bedzie to również dosyć grywalna i popularna giera, a potwierdzaja to plany związane z organizacją turnieji właśnie na drugą część cod''a. Na przykład WGS, LPP w Poznaniu i jeszcze pare innych imprez o których wiedzą nieliczni, a podanie ich do publicznej wiadomości jeszcze nie jest wskazane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:38, Mika napisał:

Cod''''a 2 też spotka taki sukces... bedzie to również dosyć grywalna i popularna giera


Co do popularnosci, ja tylko dodam, ze CoD2 ma juz swoja zakladke na CB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:54, Rayic napisał:

Co do popularnosci, ja tylko
dodam, ze CoD2 ma juz swoja zakladke na CB :)


Pewnie tak samo jak Q4 ;) Chociaż szczerze to nie sprawdzałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:57, Mika napisał:

Pewnie tak samo jak Q4 ;) Chociaż
szczerze to nie sprawdzałam :)


Ostatnio dodali CoD2, Q4 i FEAR ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest w polskiej wersji jezykowej?
Może się orientujecie, czy będzie możliwośc zmiany na język angielski?
Oraz czy nawoływania żołnierzy też przetłumaczono (chyba nie ;) ale troszku się przestraszyłem polskiej wersji językowej :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 11:19, Puszkin napisał:

Będzie zapewne tak jak w 1 kinówka :] ja tam nie narzekałem na jej jakość była poprostu bardzo dobrze zrobiona :]


Chyba jednak nie. Gdzies widziałem, ze bylo napisane "Profesjonala Polska wersja językowa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietacie moze Operation: Flashpoint? Tam tworcy postawili na realizm gry ;/ I pamietacie co z tego wyszlo.. Gra byla bardzo dobra, nawet grywalna, ale musicie przyznac ze szlag czlowieka trafial jak go jedna zablakana kula niewiadomo skad trafiala. Poza tym moglby ktos wymyslic przystawke przypinana do np ucha i jak cie ktos trafi to razi lekko pradem xD Wiecie jakie bylyby emocje? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co prawda ten problem dotyczy 1 czescy gry ale nie chce zakładac nowego tematu tylko z jednym problemem...
otoz czemu nie moge załozyc serweru?? Daje na serwer dedykowany i na internet i pokazuje mi sie konsola no i cos tam wczytuje...Ostatnbie liniki jakie sie w nim pokazuja to :

Hitch warning: 5977 msec frame time
Resolving coduomaster.activision.com
coduomaster.activision.com resolved to 63.146.124.59:20610
Sending heartbeat to coduomaster.activision.com
Resolving coduoauthorize.activision.com
coduoauthorize.activision.com resolved to 63.146.124.59:20600
Hitch warning: 4283 msec frame time
No i o co w tym chodzi?? Mam neo i w grach takij jak warcraft moge normalnie gry hostowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować