Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najlepsze gry 2014 roku wg Metacritic. Na czele remastery, tuż za nimi hit z Wii U

11 postów w tym temacie

Nie wiem jak te nowe gry, ale najlepsze gry jakie ograłem w tym roku to zdecydowanie Puppeteer, Danganronpa 2, Kingdom hearts, Tomb raider (ten co w PS+ był), Dante''s Inferno (w tej kolejności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze patrzy na średnia z Metacritics?
Średnia ocen z "opłaconych" recenzentów jest niewiele warta, jeszcze gorzej w przypadku oceny użytkowników.
Wystarczy kilku nieogarniętych gimbusów którym nie spodobał się głos jakiegoś NPC i gra łapie zera drastycznie zaniżające średnią która przez to staje się uja warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć swój rozum i kierować się własnym zdaniem i zainteresowaniami.
Nawet niepochlebne opinie innych forumowiczów, nie mają ostatecznie wpływu na podejmowane przeze mnie decyzje o zakupach gier.

Oczywiście czytam i biorę je pod uwagę, ale również czytam recenzje, oglądam filmiki i jak coś mnie zainteresuje to kupuję.

I tak, żal można mieć zawsze tylko do siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2015 o 16:49, kainone napisał:

Wystarczy kilku nieogarniętych gimbusów którym nie spodobał się głos jakiegoś NPC i gra
łapie zera drastycznie zaniżające średnią która przez to staje się uja warta.

..bo ocena kilku fapperów jest warta więcej.
Ok, dawanie zer nie jest fair, ale po pierwsze, nie są wcale warte mniej niż równie nieuzasadnione dychy, zaś po drugie jeśli tych zer się tyle zbiera to chyba znaczy, że coś jest na rzeczy. Daleko nie szukając, DA:I, skoro to taka gra roku, to jak to jest, że ma równie wiele ocen czerwonych co zielonych, zaś najwyżej oceniona zielona to jawna szydera.

a porpos szydery, nie mardzo rozumiem uwagę o Smashu w tekście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ok, dawanie zer nie jest fair, ale po pierwsze, nie są wcale warte mniej niż równie nieuzasadnione
> dychy, zaś po drugie jeśli tych zer się tyle zbiera to chyba znaczy, że coś jest na rzeczy.

Wyobraź sobie grę która zasługuje na uczciwe 8.
Gra zbiera 40 ocen z czego:
30 to ósemki
10 ocen to dyszki.
Średnia wychodzi 8,5 czyli bardzo blisko "uczciwej" oceny.
A teraz zamiast dziesięciu dyszek wstaw dziesięć zer.
Średnia wychodzi 6 - w cholerę daleko od uczciwej oceny bo z dobrej gry "robi się" zwykły krapozapychacz czasu.


> Trzeba mieć swój rozum i kierować się własnym zdaniem i zainteresowaniami.

Racja ale to tylko potwierdza to co napisałem. Metacritics od dłuższego czasu przestał mieć jakikolwiek sens. Serwis powstał po to, żeby zbierać różne oceny i robić z nich uczciwą średnią która miała być pomocą dla klienta. Tylko co mi z takiej średniej gdzie (choćby patrząc na podany przeze mnie przykład) kilku sfrustrowanych idiotów ma większy wpływ na końcową ocenę niż większość rozsądnych recenzentów?
Serwis powstał po to, żeby zbierać różne oceny i robić z nich uczciwą średnią która miała być pomocą dla gracza. Tylko co mi z takiej średniej gdzie (choćby patrząc na podany przeze mnie przykład) kilku sfrustrowanych idiotów ma większy wpływ na końcową ocenę niż większość rozsądnych recenzentów?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 21:23, dark_master napisał:

a porpos szydery, nie mardzo rozumiem uwagę o Smashu w tekście.

Chodzi o to, że jeżeli za najlepszą grę 2014 przyjmiemy grę faktycznie mającą premierę w 2014, a nie remastera, to Smashowe "92" jest najniższym wynikiem od lat. Szydera jest bardziej na remastery niż na Smasha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2015 o 22:19, kainone napisał:


well, ja tam osobiście wolę oceny na steamie, raz że ktoś musiał zagrać, dwa, przy każdej opinii mam napisane ile godzin spędził. I tak nie podniecam się cyferkami, tylko czytam tekst. Tbh z większym zainteresowaniem te czerwone, bo dowiem się co nie zagrało i czy gra mi się wtakim razie spodoba. Jeśli jest tam jakiś nieuzasadnione pieprzenie bez argumentów które mógłbym skonfrontować z innymi, to się taką opinią nie przejmuję.

anyway jeśli na te pięćdziesiąt ocen dziesięć to zera, to tak czysto matematycznie z tą grą i tak musi być coś nie tak, bo aż 20% recenzentów zdecydowało się to zero dać. Nie mówię, że uzasadnione zero, ale każe się to zastanowić czemu. Zresztą imo "dawaczy zer" wychodowali sami dziennikarze zbyt lekką ręką dając wszędzie dziesiątki i goty, ludzie w ten sposób odreagowują na bullshit. Nie powinni więc jęczeć, bo sami stworzyli te potwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>
> Racja ale to tylko potwierdza to co napisałem. Metacritics ...
>
>

O.K.
Może nie do końca jasno napisałem.
Miałem na myśli np. opinie innych forumowiczów, chociażby na gram.pl
Nie chodziło mi o opinie na samym Metacritics.

Co nie zmienia tego, że nasze podejście do ocen innych graczy/recenzentów, jest podobne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Remastery nie powinny być brane pod uwagę bo to nadal ta sama gra a oceniana 2x ;/, beznadzieja. Dobrze że nie biorę pod uwagę ocen a już szczególnie ocen graczy pod uwagę w poniektórych tytułach, wystarczy zobaczyć na GoL''u jak jest obniżana ocena WoD''a z 9.0 od graczy spadła w przeciągu 2 tygodni do 8,5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować