Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might & Magic III - HD Edition w przedsprzedaży w sklepie gram.pl!

35 postów w tym temacie

Hej, hej, hej, nie mówcie zaraz, że od kiedy Ubisoft przejął markę to kolejne części to kaszany. Akurat część piąta wraz z dodatkami uważam za jedynie minimalnie słabszą od trójki. Choć faktycznie, strasznie się zdziwiłem, jak zobaczyłem, że tutaj mowa tylko o podstawowej wersji bez dodatków.
No i nie zapominajcie o karcianej wersji czyli Duel of Champions, która to również jest bardzo dobrą grą, imo lepszą niż fartowny Blizzardowski Hearthstone.

Dziwne również, że nikt nie zwrócił uwagi na to, że gra zmieniła tytuł. Teraz to Might and Magic: Heroes 3, a nie Heroes of Might and Magic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w zupełności. Taka cena jest zdecydowanie wygórowana w stosunku do zawartości, no chyba że ktoś nigdy Heroesów nie miał - w takim wypadku można brać ale i tak bym poczekał na wydanie zbiorcze, jeśli takowe będzie. Ciekawe ile cena wyniesie w wersji mobilnej, bo ta mnie bardziej interesuje. Kiedyś próbowałem na tablecie je odpalić, ale niezbyt mi wyszło. Jeśli cena będzie niewygórowana to biorę. Niestety cena na PC zapowiada, że może być inaczej i na to należy się nastawiać. Ubi kiedyś się przejedzie na swojej pazerności mam nadzieję. Oby też się nie stało tak, że sprzedaż okaże się fenomenalnym sukcesem (oczywiście jeśli to w konsekwencji doprowadziłoby do nowego dodatku z zupełnie nowym contentem to zupełnie inna sprawa), bo to będzie oznaczać zalew reedycji HD jak już mamy z Wrotami Baldura i im pokrewnymi RPG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za pakiet HOMM III ze wszystkimi dodatkami wydanego w wersji HD prawdopodobnie wydałbym te 49zł ale za samą podstawkę? To woła o pomstę do Nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości - jakie? Wymienisz? Bo np. Doom to source port z gotowym kodem (który możesz pobrać w dowolnej chwili), Tetris i inne gry tego typu były na tyle proste, by ich mechanika została napisana od zera przez dowolnego programistę po uprzednim jej zrozumieniu. Inne przypadki niż Heroesy.

W zamierzchłych czasach może i było to możliwe, bo gry były proste i nie wymagały wiele pracy. Tutaj jest inaczej. Gra jest (relatywnie) nowa i w dodatku chcą ją przystosować do nowych systemów operacyjnych i przenieść na tablety o zupełnie innych architekturach i OSach. A to tylko kwestia programistyczna - reszty też nie zrobią bez oryginalnych źródeł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam premierowe pudełka z podstawką i oboma dodatkami, mam wersję gold z GoG żeby wszystko bez problemu działało na Win7, i żadne wersje HD nie są mi potrzebne. Cały urok grania to właśnie niższa rozdzielczość(podobnie mam z serią BG i ID), imo te gry zupełnie tracą klimat ubrane w dzisiejsze standardy.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnych tytułów, chodzi mi o gry z czasów komputerów 8-bitowych;p. Aczkolwiek i tak uważam, że gdyby bardzo chcieli to by mogli. Tym bardziej, że zmiany od H3 do dodatków były niewielkie (nowe kampanie, mapy, jeden typ miasta, troche jednostek i bohaterów). Nie było tam fundamentalnych zmian w mechanice, czy grafice. Więc, na prawdę uważam że dałoby się to zrobic i nie zdziwię się, jeżeli za jakiś czas fani sami wypełnią tę pustkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 15:41, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Nie pamiętam dokładnych tytułów, chodzi mi o gry z czasów komputerów 8-bitowych;p.

Nie wszystkie, tylko te prostsze, jak Tetris.

Dnia 07.01.2015 o 15:41, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Aczkolwiek i tak uważam, że gdyby bardzo chcieli to by mogli.

Powodzenia w modyfikowaniu kodu assemblera po deasemblacji. Jak nie mają kodu źródłowego, za Chiny Ludowe nie będą w stanie tego zrobić.

Dnia 07.01.2015 o 15:41, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Tym bardziej, że zmiany od H3 do dodatków były niewielkie (nowe kampanie, mapy, jeden typ miasta, troche
jednostek i bohaterów).
Nie było tam fundamentalnych zmian w mechanice, czy grafice.

Te "niewielkie zmiany", które widzisz jako gracz to często kilkadziesiąt tysięcy linii kodu. Napisanie tego od podstaw, by działało tak jak oryginał, nie jest możliwe w normalnym czasie przez normalny zespół.

Dnia 07.01.2015 o 15:41, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Więc, na prawdę uważam że
dałoby się to zrobic i nie zdziwię się, jeżeli za jakiś czas fani sami wypełnią tę pustkę.

Fani do tej pory tego nie zrobili. Port gry to nie to samo co graficzne mody (jak DSFix), które są w rzeczywistości wrapperami na zewnętrzne API pokroju DirectX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 16:05, Henrar napisał:

Jak nie mają kodu źródłowego,
za Chiny Ludowe nie będą w stanie tego zrobić.

Tak z ciekawości, bo już przy którymś razem podnoszony jest problem braku czegoś tam: mają przecież pliki gry, nie mogą sobie po prostu zobaczyć co jest w środku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku niskopoziomowych języków (czyli C/C++) nie dostaną kodu takiego, jak był w oryginale, tylko zrzut assemblera, który w takim przypadku nie nadaje się praktycznie do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 16:08, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Chodziło mi o to, że JEŻELI Ubi nie wykastruje HOMM3 z edytora, to fani zrobią z niego
użytek:).

Edytor nie ma takich możliwości.

Dnia 07.01.2015 o 16:08, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Poza tym, ostatni patch do podstawki wprowadzał usprawnienia techniczne z dodatków,
więc pozostaje tylko kwestia zawartości;)

Pozostaje pytanie, czy kod z patchy nadal istnieje czy przepadł wraz z kodem źródłowym dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2015 o 16:37, Henrar napisał:

Edytor nie ma takich możliwości.


Nie można stworzyć kampanii??;o To ja chyba o czymś nie wiem;pp Z tego co pamiętam (ale tu nie jestem pewien), dodawać portrety bohaterów i ich tworzyć też się dało. Jedyne czego nie można było to dodawać własnych zamków, ale moderzy robili to nie raz, nie dwa (mocherowa babcia z któregoś moda rozwaliła mnie na łopatki xd). W każdym bądź razie brać moderska pewnie sobie z tym poradzi. Tak samo jak wierzę iż dodanie WOG-a to też kwestia czasu.

Dnia 07.01.2015 o 16:37, Henrar napisał:

Pozostaje pytanie, czy kod z patchy nadal istnieje czy przepadł wraz z kodem źródłowym
dodatków.


Jeżeli nie robią tego na spatchowanej wersji gry, to niech szykują się na niezły shitshtorm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwości edytora są takie, na ile pozwala kod gry. Nie wiemy, jak wygląda kod źródłowy dodatków i co robił z oryginalnym. Wiemy jednak, że Ubisoft kodu dodatków nie posiada. Może być problem.

Dnia 07.01.2015 o 17:08, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Jeżeli nie robią tego na spatchowanej wersji gry, to niech szykują się na niezły shitshtorm.

Jakby już go nie było wcześniej. Pytanie tylko, czy uzasadniony. Utrata oryginalnych materiałów źródłowych w tej branży to nic nowego. Ot, z nowszych przypadków Pinnacle Station do Mass Effecta nie mógł być portowany na PS3, bo kodu już dawno nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 17:08, Alexei_Kaumanavardze napisał:


> Edytor nie ma takich możliwości.

Nie można stworzyć kampanii??;o To ja chyba o czymś nie wiem;pp Z tego co pamiętam (ale
tu nie jestem pewien), dodawać portrety bohaterów i ich tworzyć też się dało.

Takie rzeczy, wraz z tworzeniem własnych kampanii umożliwiał edytor z dodatku Shadow of Death. A ten w tej wersji nie jest uwzględniony, chyba że od razu dadzą taki rozbudowany edytor. Znając jednak dzisiejszą politykę wydawniczą-bardzo wątpliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może też ktoś ma problem jak ja, a mianowicie chcę odpalić grę w rozdzielczości full hd i ścina mi ekran tak jakbym miał za mały ekran, zaznaczę, że mam laptopa, który standardowo ma matryce full hd i nie powinno być z tym problemu, co myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować