Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

The Order: 1886

24 postów w tym temacie

Całkiem sporo tekstów wyszło w ostatnim czasie (również na gramie) na temat powyższej gry. Wiadomo jednak, że teksty branżowych mediów to jedno, a opinie samych graczy to nieraz zupełnie coś innego. Nabył już ktoś powyższy tytuł, lub ma takie plany? Osobiście mimo przeciętnych recenzji chyba skuszę się na Ordera, ponieważ klimat wydaje mi się naprawdę ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jesteś gotowy na wyjątkowo wkurzające QTE (w sensie pomylisz się raz - giniesz), za dużą ilość nieinteraktywnych sekwencji względem tych "grywalnych", nieciekawe strzelanie i ogólną nudę? Pomysł na grę miał potencjał, szkoda, że go zupełnie zaprzepaszczono i zrobiono najsłabszą grę z możliwych.

Oczywiście od zakupu odwodzić cię nie będę, ale polecałbym poczekać, aż MOOOOCNO stanieje. Tutaj tak naprawdę nie ma czego bronić i pewnie nie jest wielu graczy, a jak coś chwalą, to grafikę, dźwięk i tego typu duperele - czyli sprawy dla przyjemności z gry właściwie rzecz biorąc nieistotne, jeżeli mechanika jest zupełnie do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaz graficznych możliwości Playstation, prawdopodobniej najłatwiejsza do zdobycia platyna w historii Playstation, gameplay''owo średnia (nie słaba! - mechanika jest ok, problemem jest długość gameplay''u vs cutscen). Kupić jak stanieje. Szkoda RaD, bo to ich pierwsza gra na stacjonarne platformy i raczej po tym nie zanosi się na kolejną ich grę.

Edit: tak swoją drogą, taki drobny prztyczek w nos dla ludzi, którzy twierdzą, że na metacriticu liczy się ocena graczy - Diablo 3 ma niższą ocenę graczy niż The Order, ergo 1886 jest lepszą grą :v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi RaD nie szkoda, bo poszli po linii najmniejszego oporu zamiast zrobić fajną grę.

D3 ogólnie uchodzi za słabe - dopiero Reaper of Souls naprowadziło tę grę na właściwe tory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 12:18, Kaerobani napisał:

A mi RaD nie szkoda, bo poszli po linii najmniejszego oporu zamiast zrobić fajną grę.

Mi szkoda działu technicznego + artystycznego, bo tu akurat się postarali. To goście od projektowania gameplay''u zawalili + główny projektant/reżyser/producent.

Dnia 21.02.2015 o 12:18, Kaerobani napisał:

D3 ogólnie uchodzi za słabe - dopiero Reaper of Souls naprowadziło tę grę na właściwe
tory.

Ale nie aż tak słaba. D3 dostało masakryczny hejt za AH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, nie używaj apostrofów.

Dział techniczny i artystyczny nie ma problemu, bo pracę sobie znajdzie. Cała reszta - na co komu w branży gierkowej tacy partacze?

Co do Metacritic - nie ma sensu patrzeć na same oceny, tylko przejrzeć recenzje. Nagle się okazuje, że Mass Effect 3 dostaje 0/10, bo "zakończenie zepsuło mi CAŁĄ TRYLOGIĘ" (serio, aż zapłakałem nad stanem intelektualnym zagranicznych fanów tej serii), 1886 dostaje 10/10, bo "SUPER GRAFIKA, JEST TAKA SUPER, ŻE NISZCZY OBIEKTY" z zastrzeżeniem, że to nie jest "gra dla fanów otwartego świata" (jakby jedyną alternatywą dla tej gry były sandboxy - ludzie, bez przesady), ale przy tym jest cała masa dobrze uargumentowanych opinii. Szkoda, że z recenzji ME3 tylko ze dwie wytykały mieliznę tej gry, ale tu już wiadomo, jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 12:49, Kaerobani napisał:

Ej, nie używaj apostrofów.

Ok, poprawię się.

Dnia 21.02.2015 o 12:49, Kaerobani napisał:

Dział techniczny i artystyczny nie ma problemu, bo pracę sobie znajdzie. Cała reszta
- na co komu w branży gierkowej tacy partacze?

Wiesz, pytaniem jest kto zawinił, bo zwykły projektant ma "prikaz" z góry, że ma być tak i tak. Owszem, pracę sobie znajdą, ale przez pewien czas nie będą mieli zajęcia.

Dnia 21.02.2015 o 12:49, Kaerobani napisał:

Co do Metacritic - nie ma sensu patrzeć na same oceny, tylko przejrzeć recenzje.

Problem jest taki, że tam jest naprawdę mało sensownie napisanych recenzji i trzeba się przekopywać i to dość sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od gry. Jak to jest jakiś mainstreamowy hit to faktycznie jest tam chaos w recenzjach i niewiele wartościowych treści, ale w paru przypadkach (Rune Classic, Halfway, HoMM 3 HD) były to sensowne opinie.

Szkoda, że nikt mi nie powiedział, że Wing Commander III to badziew. ;F Choć i tak kupiłem go po przecenie, więc tak to nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 11:52, Kaerobani napisał:

Ok, ale jesteś gotowy na wyjątkowo wkurzające QTE (w sensie pomylisz się raz - giniesz),
za dużą ilość nieinteraktywnych sekwencji względem tych "grywalnych", nieciekawe strzelanie
i ogólną nudę? Pomysł na grę miał potencjał, szkoda, że go zupełnie zaprzepaszczono i
zrobiono najsłabszą grę z możliwych.


Hmm... z powyższego wynika, że miałeś okazję zagrać w tą grę, zgadza się? Ponieważ będę znacznie bardziej wdzięczny, za opinie własne, niż zaczytane/usłyszane. Te już też znam, dlatego pytam tutaj. Jeśli grałeś, to miło by było, jakbyś wspomniał coś również o tym, co Ci się w tej grze spodobało? (oczywiście, jeśli było takie coś :)

Dnia 21.02.2015 o 11:52, Kaerobani napisał:

Oczywiście od zakupu odwodzić cię nie będę, ale polecałbym poczekać, aż MOOOOCNO stanieje.


No cena jest raczej standardowa dla nowych konsolowych tytułów. Na popularnych w Niemczech platformach dystrybucji widzę aktualnie cenę 59,90 euro, czyli jakby się uprzeć 10 euro więcej, niż zwykle. Nie jestem na bieżąco z kursem EUR/PLN, ale podobna lub nawet ciut wyższa cena jest w sklepie gram.pl. Nic to... przemyślę jeszcze sprawę. Jako że nie rzucałem się na preordera, tym bardziej nie mam jakiegoś specjalnego parcia w tej chwili na ten tytuł. Choć prędzej, czy później i tak go dopadnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie kilka gameplayów na YouTube, żeby w końcu uświadomić sobie, dlaczego co 4 temat na forum traktuje o tym tytule. Czy tylko ja nie zachwycam się tym... czymś? Nie ukrywam. Pomysł świetny, wykonanie wizualne też bardzo dobre. Ale z tego co widzę, to nic innego jak dochodzenie po sznurku do kolejnych celów, bez większego uszczerbku na zdrowiu. Jest tu w ogóle jakiś element logiczny? Albo chociaż kombinacyjny, gdzie trzeba rozsądnie dysponować zdrowiem, czy to zwyczajnie kolejne przeczekiwanie, aż krew spłynie z "oczu" i walimy dalej w sztywnych przeciwników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 14:13, Tuchaczevsky napisał:

spłynie z "oczu" i walimy dalej w sztywnych przeciwników?

Ta gra to interaktywny film. Nic więcej nie trzeba mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem i nie zamierzam, wywnioskowałem wszystko z trailerów, gameplayów i recenzji - ta gra to kloaka wszystkiego, czego nie znoszę we współczesnych produkcjach, więc dziękuję, postoję. Generalnie to myślę, że po przejściu jej na YouTube nie ma już sensu sięgać po właściwą grę, skoro zna się już historyjkę, która może być jedyną zaletą takiej produkcji, cała reszta zaś niczego do życia nie wniesie, skoro jest skupiona wokół tej opowiastki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafi do plusa, czy pojawi się fala używanych kopii za 50-100zł to nie będzie problemu. Podobnie było z produkcjami Quantic Dream, gra jest średnia, fakt. Jednak niepozbawiona zalet, do tego źle wyceniona. Takie są reguły rynku konsolowego i nowości które się na nim w większości ukazują dzielą taki los.

Bloodborne ''uratuje'' PS4. Ostatnia nadzieja w tym roku. Bo coś mi się wydaje, że U4 jednak nie zdąży do gwiazdki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Startowy line-up PS4 naprawdę nie zachęca do kupna tej konsoli. Albo słabe gierki będące "next-genową" kpiną albo remastery hitów z poprzedniej generacji, które są jeszcze całkiem świeże, bo wyszły dopiero rok przed premierą nowej konsoli. Może jak będą dodawali do płatków to kupię, ale to za duży i zbędny dla mnie wydatek - zresztą we wszystkie gry i tak chciałbym grać za pomocą klawiatury i myszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie, to ostatnia dobra gra to The Last Of Us. Trochę miesięcy już od tej świetnej opowieści przeminęło.

Aż takim klawiaturowym purystą nie jestem, gram na tym na czym mi wygodnie, czasami nawet na zmianę w jeden tytuł. W każdym razie kupno konsoli teraz dla tytułów ekskluzywnych to dość kiepski pomysł. Sam cały czas się waham mimo tego, że tak na prawdę kusi mnie tylko jedna gra. Dlaczego Sony mi to robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu się przyznam, że nie grałem ale ponad 15 minut filmiku wprowadzającego to trochę przegięcie. Oglądałem gameplaye z tej gry i naprawdę masa tam przerw i QTE. Trochę kiepski interes dać za takie coś ponad 2 stówy, około 9 godzin gry... ciekawe ile rzeczywistego działania gracza.
Jak dla mnie ideałem TPS w równowadze fabuła/gameplay jest ciągle Spec Ops The Line, chociaż wielu może się nie zgodzić. Jednak ciągle mamy do czynienia z GRĄ a nie interaktywnym filmem, poświęcanie gameplayu dla samej opowieści średnio do mnie przemawia. Jako potencjalnego kupca PS4 i gier na tą konsolę niemal wszystko co zobaczyłem w The Order odpycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 14:17, Kaerobani napisał:

(...) Generalnie to myślę, że po przejściu jej na YouTube nie ma już sensu sięgać
po właściwą grę (...)


Można wiedzieć, kto ''przechodzi'' gry w taki sposób? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować