Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2008 o 10:15, 88Bonzo napisał:

Poszperałem / popytałem i doradzili mi ten sprzęt: http://infobot.pl/r/Dbb

Czy jakiś osobnik może rzucić na niego fachowym okiem?


Nie znam się na drogich lapkach, bo to dla mnie idiotyzm kupować coś takiego, ale jeśli miałbym wydawać 5k zł na laptopa to naprawdę chciałbym mieć już te 7200 obrotów na dysku a nie 5400 :) jedyne do czego się można przyczepić w konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi trochę kasy ostatnio i ze względu na to że niebawem być może "wyfrunę z klatki" a nie chce optykać się z komputerem stacjonarnym, postanowiłem zakupić dość dobrego lapka. Zależy mi na dośc dobrym układzie graficznym, pamięci a przede wszystkim na pojemnym dysku ze względu na ilość przechowywanych fotografii. Odnośnie jeszcze tego sprzętu: Czy Microsoft Windows Vista Home Premium obsłuży 4Gb pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 10:15, 88Bonzo napisał:

Poszperałem / popytałem i doradzili mi ten sprzęt: http://infobot.pl/r/Dbb

Czy jakiś osobnik może rzucić na niego fachowym okiem?


Jak dla mnie nie wart tych 5k. Za ta kwote bralbym http://www.ceneo.pl/1585996, mozna na nim czasem pograc w jakies nowsze gry, a i czas pracy na baterii nie jest zly (2h pod obciazeniem, 5.5h luz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 10:29, 88Bonzo napisał:

Wpadło mi trochę kasy ostatnio i ze względu na to że niebawem być może "wyfrunę z klatki"
a nie chce optykać się z komputerem stacjonarnym, postanowiłem zakupić dość dobrego lapka.
Zależy mi na dośc dobrym układzie graficznym, pamięci a przede wszystkim na pojemnym
dysku ze względu na ilość przechowywanych fotografii. Odnośnie jeszcze tego sprzętu:
Czy Microsoft Windows Vista Home Premium obsłuży 4Gb pamięci?

w wersji 64bit , jeśli chcesz np mocny laptop to polecam ci Corrino 790sr karta graficzna GF8700M 512 pozostała konfiguracja dowolna. szukaj w necie, wiem że takie laaptopy sprzedają na zamówienie i w dowolnej konfiguracji www.pcmagnum.pl bo już u nich dla znajomych kilka laptopów właśnie NTT Corrino kupowałem, co ciekawe sami mi to doradzili i byłem zadowolony (znaczy znajomi byli a mi też te konfiguracje odpowiadały), ceny akurat mieli bardzo dobre a teraz nie wiem, może warto napisać do nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 15:42, czaja24 napisał:

tylko jakbyś jeszcze napisał w jakim teście?


Zainteresowany wie. W 3D Mark 05. Na nowszym mi się nie chciało. Chociaż prędzej czy później zrobię na innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy za okolo 3000 zeta, moze troche wiecej kupie laptopa dobrego do gier? nie musi byc nie wiadomo co w stylu Assasin Creed na maxa:P:P w sumie kumpel kupil lapka za 2000 i chodzi mu np gothic 3 na max wiec troche sie zdziwilem.Czyli jest szansa ze cos z tego moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 20:33, żyrafa napisał:

Czy za okolo 3000 zeta, moze troche wiecej kupie laptopa dobrego do gier? nie musi byc
nie wiadomo co w stylu Assasin Creed na maxa:P:P w sumie kumpel kupil lapka za 2000 i
chodzi mu np gothic 3 na max wiec troche sie zdziwilem.Czyli jest szansa ze cos z tego
moze byc.

raczej nie laptop do gier to w tej chwili około 4000zł z kartą graficzną GF8700M, zależy w jakiej rozdzielczości grał w Gothic3 640x480?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 22:31, czaja24 napisał:

> Czy za okolo 3000 zeta, moze troche wiecej kupie laptopa dobrego do gier? nie musi
byc
> nie wiadomo co w stylu Assasin Creed na maxa:P:P w sumie kumpel kupil lapka za 2000
i
> chodzi mu np gothic 3 na max wiec troche sie zdziwilem.Czyli jest szansa ze cos
z tego
> moze byc.
raczej nie laptop do gier to w tej chwili około 4000zł z kartą graficzną GF8700M, zależy
w jakiej rozdzielczości grał w Gothic3 640x480?



nie na 99 % 1024x768.Ma laptopa z Acera 8600 gs karta 2 gb ramu.A w lapku za 3 k zeta mniej wiecej dla porownania jakie gry i w jakich ustawieniach chodza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy ktoś z was widział/posiada/używał tego laptopa:

http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=875529

Nosiłem się z zamiarem zakupu czegoś za 3200, ale jak spojrzałem na specyfikację tego sprzętu, to za 400zł więcej mam wszystko co potrzebuję + draft N w sieci :)

Jeśli wiecie coś na temat tego sprzętu to dajcie znać.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 20:33, żyrafa napisał:

Czy za okolo 3000 zeta, moze troche wiecej kupie laptopa dobrego do gier? nie musi byc
nie wiadomo co w stylu Assasin Creed na maxa:P:P w sumie kumpel kupil lapka za 2000 i
chodzi mu np gothic 3 na max wiec troche sie zdziwilem.Czyli jest szansa ze cos z tego
moze byc.

Za trochę ponad 3300zł można kupić Asus F8-Sn. Posprawdzaj sobie oferty na skąpcu i ceneo. Ma procka Core2Duo 8300, 3GB RAMu, kartę GF 9500 i 250 GB dysk. Jeśli potrzebny Ci komputer do grania, to problem stanowić może fakt, że ma tylko 14,1 cala wyświetlacz, ale dzięki temu komputer będzie bardziej przenośny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam przymierzam się do zakupu lapka do pogrania. Zajrzy tutaj http://www.nhl.pl/index.php?s=154f5df6a46169f915d61f37f2b80894&showtopic=10806&st=0. Myślę, że pomoże ci to podjąć decyzję bo nasze wymagania co do przyszłego sprzętu są bardzo podobne. Wydajność poleconego mi Della przekroczyła moje oczekiwania, więc nie pchaj się w sprzęt za 7tys opisywany w rożnych kolorowych pisemkach tylko poczytaj to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam pytanie- co polecacie z kieszonkowych lapków. Zależy mi na dużej wydajności i parametrach, będzie służył do pracy z grafiką 3d (z zewnętrznym monitem), programami inżynierskimi itd. Co myślicie np o serii thinkpad T i R Lenovo IBM? Poradźcie coś w oklicach 3-4 tysięcy. Thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 17:31, Budo napisał:


Mam pytanie- co polecacie z kieszonkowych lapków. Zależy mi na dużej wydajności i parametrach,
będzie służył do pracy z grafiką 3d (z zewnętrznym monitem), programami inżynierskimi
itd. Co myślicie np o serii thinkpad T i R Lenovo IBM? Poradźcie coś w oklicach 3-4 tysięcy.
Thx.

jeśli ma być przenośny i często używany w "terenie" to tylko Lenovo(dawniej IBM), długie czasy pracy na bateriach, konstrukcja przemyślana i praktyczna. Mam coś ciekawego troszkę przekracza kwotę ale karta graficzna do takich właśnie zastosowań może być przydatna

http://pcmagnum.pl/product_info.php?cPath=81&products_id=5299

ultra przenośna wersja;)

http://pcmagnum.pl/product_info.php?cPath=81&products_id=5285

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 17:31, Budo napisał:

Co myślicie np o serii thinkpad T i R Lenovo IBM? Poradźcie coś w oklicach 3-4 tysięcy.
Thx.


O tych ultra przenośnych z małymi matrycami nic nie wiem. Ale jeśli chodzi o takie 14'',15'' to jak dla mnie Lenovo IBM, a w zadadzie dzis już tylko Lenovo robi najlepsze laptopy dostępne na rynku. Może i nie wyglądają fajnie i ello (ale mi sie cholernie podobają) to mają najwyższą jakoś wykonania a klawiatury są boskie. Jak dla mnie przebijają nawet Della :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, chciałbym na urodziny mojego ojca dać mu wymarzony prezent. "Komputer przenośny". Problemem jest to, że o ile jeżeli chodzi o komputery stacjonarne to jestem nawet dobrze rozeznany, jednak laptopy to już inna bajka.
Ale szczegóły:
Mój ojciec nie jest graczem. Głównie siedzi w necie, czasem też poobrabia filmy z kamery, etc. No więc prosiłbym o pomoc w ogóle w złożeniu/wybraniu części oraz kilka porad.

Wymagania:
- rozdzielczość 15''4
- matryca matowa
- przyzwoita praca na bateriach
- w miarę dobra wydajność (głownie chodzi o procesor)
- cena do 2500zł (na więcej mnie niestety nie stać ;P)
* * *
To co mi się nasuwa na myśl:
- 1GB pamięci
- dobry procesor
- karta graficzna może być zintegrowana

Proszę o pomoc, ew. porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W przyszłym tygodniu zamierzam sprowadzić sobie laptopa ze Stanów, ale muszę jeszcze dzisiaj dać znać, którym jestem zainteresowany. Myślałem o: Sony VAIO AR870 dodatkowo z pamięcią RAM rozszerzoną do 3GB i dyskiem 320GB, matrycą LCD 17"WUXGA. Jest to ten pierwszy za 1529$ ze strony: http://tnij.org/sonyvaio.
Czy w tej cenie znajdę coś lepszego? Notebooki SONY cechują się raczej dobrą renomą?

Na oku miałem też laptopy DELL''a, konkretnie STUDIO 17, oczywiście zmodyfikowany o lepszy procesor, pamięć, dysk i matrycę.

Specyfikacja Sony Vaio, żeby nie było wątpliwości: T8100 (2.1GHZ), 3GB DDR2-667, 320GB SATA [5400 rpm], LCD 17" WUXGA (XBRITE) 1920x1200, WLAN n draft, standardowa bateria, czytnik DVD, 8600M GT 512MB.

Słyszałem, że problem z zasilaniem rozwiązuje dodatkowy kabel z europejską wtyczką, bo zasilacz jest przystosowany do naszych napięć. Czy to prawda? Amerykanie mają klawiaturę QWERTY czy QWERTZ? Czy wiążą się jakieś dodatkowe niedogodności związanie z laptopem z USA (oprócz gwarancji)?

Pozdrawiam z góry dziękuję za poświęcenie trochę czasu by odpowiedzieć na pytania :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować