Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

> Nie to raczej nie aktualizacje. Zamykam peceta standardowo (start -> wyłącz komputer),
> wszysto pięknie ładnie, niebieski ektan z napisem "zamykanie systemu", nagle monitor
> robi się czarny (ale słychać że komputer nie przestał działać) i uruchamia się od początku.
> Jedynym sposobem na skuteczne wyłączenie jest przycisk power...
btw, masz vistę? jesli tak, to tam nie ma "wyłącz komputer" a w nowych toshibach nie ma xP, chyba, ze sobie sam zainstalowałeś
z poradnika wujka Billa:
http://support.microsoft.com/kb/927393/pl
;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 20:37, seles napisał:


O, "Nie można wznowić systemu Windows Vista ze stanu uśpienia"! To może być właśnie to, co mnie męczyło, i co opisałem kilka postów wyżej. Co prawda dziwi mnie, że ta Tośka ma mieć złego/przestarzałego BIOSa, no ale... Trza się będzie tym pobawić!

Znaczy się, dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kiedyś, ale plany się lekko zmieniły :) Ojciec chce lapa z dwoma głośnikami, dobrze by było by posiadał kamerkę internetową. Reszta bez zmian - cena ~2500zł. Przeznaczenie: biuro, internet, obróbka wideo, tak więc w miarę dobry procesor i zintegrowana grafa. Do tego pasowałoby mieć na pokładzie 2GB pamięci RAM.
Aha, zapomniałbym - 17'' + matryca najlepiej matowa.

Będzie coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam laptopa do 1500 złotych, głównie do internetu, offica i odpalenia starszych gier (GTA2, Twierdza, Zeus: Pan Olimpu, BG) - czyli bardzo starych ;). Głównie zależy mi na dwurdzeniowym procesorze i jak najlepszej karcie graficznej (o ile w tej cenie znajdzie się coś co nie jest zintegrowane). Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 15:07, jakubcjusz napisał:

Co sądzicie o notebookach z firmy NTT?

bardzo dobry stosunek cena/wydajność szczególnie godne polecenia są modele 690sr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 18:37, czaja24 napisał:

> Co sądzicie o notebookach z firmy NTT?
bardzo dobry stosunek cena/wydajność szczególnie godne polecenia są modele 690sr


A jakościowo? Nie psują się w ilościach hurtowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 19:43, jakubcjusz napisał:

> > Co sądzicie o notebookach z firmy NTT?
> bardzo dobry stosunek cena/wydajność szczególnie godne polecenia są modele 690sr


A jakościowo? Nie psują się w ilościach hurtowych?

nie stwierdzono;) te co przeszły przez moje ręce nadal działają i maja się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 20:02, czaja24 napisał:

> A jakościowo? Nie psują się w ilościach hurtowych?
nie stwierdzono;) te co przeszły przez moje ręce nadal działają i maja się dobrze


Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 10:32, Chester001 napisał:

jaką matryce sie opłaca miec w lapku :
matową czy glare ??

Ja polecam matową. Glare ma jedną przewagę - ładniejsze kolorki, bardziej wyraziste i żywe, szczególnie czerń wygląda lepiej. Ale nijak nie rekompensuje to największej wady "świecących" matryc - niewiele na nich widać podczas pracy przy silnym natężeniu światła (zarówno słonecznego, jak i żarówkowego), matryca staje się wtedy lustrem i wszystko się w niej odbija niemiłosiernie :/ Zależy więc do czego potrzebujesz laptopa: jeśli do oglądania filmów w ciemnym pomieszczeniu albo po prostu będziesz go używał głównie nocą/wieczorem/podczas pochmurnej pogody, to matryca typu glare wydaje się wcale niegłupim pomysłem. Jeśli jednak laptop będzie używany głównie w dzień, to matowa powłoka jest o niebo lepsza, bo nie odbija refleksów.
Inna sprawa to fakt, że naprawdę ciężko znaleźć dziś na rynku laptop z matową matrycą, zwłaszcza wśród laptopów tzw. multimedialnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 14:45, Quatre napisał:

> jaką matryce sie opłaca miec w lapku :
> matową czy glare ??
Ja polecam matową. Glare ma jedną przewagę - ładniejsze kolorki, bardziej wyraziste i
żywe, szczególnie czerń wygląda lepiej. Ale nijak nie rekompensuje to największej wady
"świecących" matryc - niewiele na nich widać podczas pracy przy silnym natężeniu światła
(zarówno słonecznego, jak i żarówkowego)


Przy świetle sztucznym nie ma żadnych problemów. Gdy zwiększysz jasność monitora to i przy dziennym świtle da radę pracować, choć trochę trudniej.

Tak w ogóle to mam problem. Mam Inspirona E1505(6400) i padł mi jeden z modułów ramu. Czy istnieje możliwość naprawy tego modułu bez konieczności wymiany płyty głównej? Na prawdę wolałbym nie wymieniać teraz płyty głównej( to wydatek minimum 600zł) Ktoś coś może poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 18:28, Siemomysł napisał:

Przy świetle sztucznym nie ma żadnych problemów. Gdy zwiększysz jasność monitora to i
przy dziennym świtle da radę pracować, choć trochę trudniej.

Problemy są przy dziennym świetle też, zapewniam Cię. A że pracować da radę - wiele rzeczy ''da radę'' robić, ale lepiej jak się coś robi wygodniej i przyjemniej, jeśli można :]

Dnia 10.09.2008 o 18:28, Siemomysł napisał:

Tak w ogóle to mam problem. Mam Inspirona E1505(6400) i padł mi jeden z modułów ramu.
Czy istnieje możliwość naprawy tego modułu bez konieczności wymiany płyty głównej? Na
prawdę wolałbym nie wymieniać teraz płyty głównej( to wydatek minimum 600zł) Ktoś coś
może poradzić?

Czemu chcesz od razu wymieniać płytę główną? Nie wystarczy wymienić tylko samego modułu pamięci? O ile wiem te kości wcale takie drogie znowu nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o kość tylko o ten slot. nie działa paskudztwo, a jak włożę tam kość to w ogóle nie odpale kompa.

Dnia 10.09.2008 o 19:00, Quatre napisał:

Czemu chcesz od razu wymieniać płytę główną? Nie wystarczy wymienić tylko samego modułu
pamięci? O ile wiem te kości wcale takie drogie znowu nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 18:28, Siemomysł napisał:

> > jaką matryce sie opłaca miec w lapku :
> > matową czy glare ??
> Ja polecam matową. Glare ma jedną przewagę - ładniejsze kolorki, bardziej wyraziste
i
> żywe, szczególnie czerń wygląda lepiej. Ale nijak nie rekompensuje to największej
wady
> "świecących" matryc - niewiele na nich widać podczas pracy przy silnym natężeniu
światła
> (zarówno słonecznego, jak i żarówkowego)

Przy świetle sztucznym nie ma żadnych problemów. Gdy zwiększysz jasność monitora to i
przy dziennym świtle da radę pracować, choć trochę trudniej.


Komputery są wszak od tego, aby nam ułatwiać robotę, której bez niego w ogóle byśmy nie mieli :) (tak mówi jedno z Praw Murphy''ego). Sam mam laptopa z matrycą glare, żeby móc sobie posiedzieć w Internecie podczas jazdy samochodem (a żeby baterię zaoszczędzić, trzeba także oszczędnie gospodarować jasnością ekranu - najlepiej minimum, wtedy najmniej energii "ciągnie"), ale przy świetle słonecznym i na przednim siedzeniu, po prostu się nie da. Jeżeli wybierasz laptopa do podróży, wybierz matrycę matową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak do GTA2 + BG to raczej wszystko :).
A i najmniejsze lapy oparte na (ATI RAdeonie np.) odpalą Ci San Andreas np. tudzież FEAR-a :). Starsze gry na spoko. Nowsze nom tu gorzej na moim Acer Aspire 5720G z Radeonem HD 2300 Bioshock słabo, COD4 na minim. Ale wczesniejsze gry super (Far Cry, FEAR, Prey etc.=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa - mam compal`a JHL90:

Procesor - Core 2 Duo T9300 2,5
Wielkość dysku - 320GB
Pamięć RAM - 4GB
Karta graficzna - nVidia GeForce 9600M GT
Win - Vista x64

W czym rzecz, otóż gry np. Compaany of Heroes, Morrowind, Brothers In Arms, WIII chodzą bez problemu na pełnych detalach. Natomiast np. już NBA08 albo TDU potrafią już kapryśnie się przycinać niezależnie od ustawienia detali i rozdzielczości. Jaka może byś tego przyczyna i czy znajdzie się na to jakieś rozwiązanie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 01:42, lothar-mb napisał:

Danielus co Ty pytasz o coś takiego :). Przecież Ty stały bywalec wątku o sprzęcie :)

Na sprzęcie może i tak, ale nie laptopów - tu się kupuje wszystko razem i złożenie czegoś w 100% zapewniającego wymagania jest niestety niemożliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować