Zaloguj się, aby obserwować  
demrenfaris

Wielka Rzepa – realne zagrożenie dla chrześcijaństwa?

25 postów w tym temacie

Wielka Rzepa – realne zagrożenie dla chrześcijaństwa?


Chciałbym poruszyć temat Wielkiej Rzepy – Bóstwa, które wyznaje coraz więcej osób, licząc na Wieczne Zbawienie. Czemu ludzie odchodzą od „zwykłych” i „tradycyjnych” religii na rzecz kultu Rzepy? Czy Rzepowy Antychrysta należy się obawiać? Na te pytania postaram się odpowiedzieć.

Przyczyną zwiększającej się popularności Wielkiej Rzepy jest na pewno osoba Guru – osobnik, zwany przez wyznawców „Kukowsky” jest jednym z najbardziej znanych i lubianych użytkowników Sieci. Dochodzi do tego jeszcze jeden aspekt – „rozrywkowość” religii. Podczas, gdy Kościół Katolicki jest nadal zgorzkniały i staromodny – Rzepa wychodzi na powitanie oczekiwaniom ludzkim. Zażywanie narkotyków, picie alkoholu jest nie tylko dozwolone, lecz wręcz wskazane, by zachować łączność z Bóstwem.

Kukowsky nie ukrywa swoich przekonań politycznych – wyznawcy Rzepy rekrutują się zazwyczaj wśród wyborców lewicowych – Guru sam nazwał się przecież „Komóhem”.

Napiszę jeszcze trochę o podstawach samej religii – Rzepizm to monoteizm, istnieje Jedna Rzepa, która jest jednocześnie miła, wesoła i radosna, jak i surowa i okrutna. Na niewiernych czekają Wieczne Męki w odpowiedniku katolickiego Piekła – Gaju Borsuków. Rzepistyczną Kostuchą, upiorem który przychodzi po dusze zmarłych jest Rzepowy Antychryst – duchowe uosobienie Guru. Antychryst – wg najnowszych wyobrażeń – prowadzi swoją Bestię na smyczy wykonanej ze stalowych łańcuchów. Bestia pożera każdego człowieka – dopiero Antychryst osądza daną osobę – odeń zależy, kto będzie potępiony, a kto wychwalony. Po śmierci dusza dobrego człowieka idzie do Królestwa, IV Rzeppospolitej, gdzie może robić co zechce, bez żadnych ograniczeń. Uosobieniem dobra jest wszechwładny Kukini, natomiast złym demonem jest Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać – o****.

Czy Wyznawców Rzepizmu należy się obawiać? Mimo wszystko – nie. Rzepizm to nie sekta, to już religia, a Kukowsky jest raczej pacyfistą.

Tym optymistycznym akcentem – kończę dzisiejszy wywód.

Pozdrawiam – demrenfaris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko: "o____O"

Serio, nie wiem co powiedzieć na ten temat, a wypowiedzieć się muszę o____O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 20:23, Belmundo napisał:

Hmm... co Ty brałeś, bądź piłeś? Czy też to sobie dla żartów robisz?



Mahomet też tak zaczynał... Wszystko musi mieć gdzieś początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku... Na Ircu jak pokazuję jakąś (dziwną) pracę to pytają co brałem i gdzie mogą to dostać... Ja Ci powiem inaczej: Weź na wstrzymanie... Z tego co wiem, to Kuk rzepę wymyślił by jakoś rozbawić lud, czymś zainteresować gramowiczów...

<zażenowanie i dziwne uczucie bezradności już odchodzi... patrz. wcześniejszy post>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 20:26, keVlar napisał:

Mahomet też tak zaczynał... Wszystko musi mieć gdzieś początek.


Mahomet głosił swoją wiarę na forum internetowym?

A dem przeżywa jakieś załamania z powodu banu na irca chyba :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Kukowsky zdrowo przesadził... ja tam zalecam nie wchodzenie na jego gramsajta, w celu zachowania zdrowia psychicznego.

P.S Wybory na gramowicza roku to się chyba już skończyła, nie? Co tu więc robi ta propaganda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka Rzepa jako religia nie jest zbyt rozsądnym wyjściem. Jej założenia, cele,a przede wszystkim środki, którymi to się osiąga są srodze niedopuszczalnie ze względów głównie obyczajowych. Pacyfizm? Czym jest pacyfizm w obliczu odrażających środków jakich kukowsky używa. Reklama podprogowa, pokusy. Moim zdaniem istnieją religie dużo bardziej człowieczo postępujące wobec wierzących. Na przykład kult Latającego Potwora Spaghetti. Rzepizm i makaronizm mają wbrew pozorom dużo wspólnego. Podobne założenia, cele. Jednak Wielki jest odpowiednikiem dobra i pokoju, jest symbolem jedzenia, a jak wiadomo jedzenie równa się dobrobytowi. A dobrobyt oznacza wolnośc od jednego wodza. Tak więc, według mnie, Latający Potwór Spaghetti jest wyjściem o wiele lepszym, niż wiara w Wielką Rzepę.

Pozdrawiam, wyższy kapłan Kościoła Latającego Potwora Spaghtti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam... Kuk pewnie będzie wniebowzięty, ale żebyś zaraz zakładał temat o Rzepie i reszcie niemądrego nudziarstwa? Najlepszym komentarzem niech będzie milczenie, bo aż żal załamywać ręce. A później pytasz, czy jestem do Ciebie uprzedzony... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 20:30, BigShot napisał:

> Mahomet też tak zaczynał... Wszystko musi mieć gdzieś początek.

Mahomet głosił swoją wiarę na forum internetowym?

A dem przeżywa jakieś załamania z powodu banu na irca chyba :<



Nie, w Mekce :) Ale chodziło mi o to, że każdą religię ktoś musiał wymyślić, a takiego Mahometa też pewnie pytali, co brał, zanim postanowili go zabić i zmusili do ucieczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"...Uosobieniem dobra jest wszechwładny Kukini, natomiast złym demonem jest Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać – o****..."

Dem, w tym cytacie chyba chodziło Ci o oklita (liczba gwiazdek się zgadza), który dał Ci bana na Ircu. Rada: Przeproś go i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybory na Gramowiczkę/Gramowicza Roku już rozstrzygnięte, więc chyba temat do zamknięcia? Wszelkie peany na cześć Kukowsky''ego i wszelakie odgłosy zachwytu chyba powinny znaleźć się tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6037&u=3722 zaś na tematy filozoficzne, takie jak wiara, sens życia, doktryny etc. porozmawiać można tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=3329&tpage=1

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 20:26, keVlar napisał:

> Hmm... co Ty brałeś, bądź piłeś? Czy też to sobie dla żartów robisz?


Mahomet też tak zaczynał... Wszystko musi mieć gdzieś początek.

Widzę, że nie za często wchodzisz na irc, na kanale mafia Kukowsky wraz z "swoim ludem" wykonują jakieś rytuały chwalące rzepę, myślałem wcześniej, że to jakaś forma głupiej zabawy, teraz zaczynam się zastanawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym wskazac najbardziej absurdalny temat to mialbym chyba dosyc oczywiste jedno z pierwszych miejsc.

Mialem tego nie komentowac. I nie, nie bede tego komentowal, bo tego sie skomentowac racjonalnie nie da. Bylo juz kilka ''akcji'' roznych zbiorowosci na forum - ze wspomne tylko Anderground. Mam nadzieje, ze pamietasz jak to sie skonczylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 20:35, Belmundo napisał:

> > Hmm... co Ty brałeś, bądź piłeś? Czy też to sobie dla żartów robisz?
>
>
> Mahomet też tak zaczynał... Wszystko musi mieć gdzieś początek.
Widzę, że nie za często wchodzisz na irc, na kanale mafia Kukowsky wraz z "swoim ludem"
wykonują jakieś rytuały chwalące rzepę, myślałem wcześniej, że to jakaś forma głupiej
zabawy, teraz zaczynam się zastanawiać



Szczerze to nigdy nie wchodziłem na IRC''a gram.pl... Ale jeśli to prawda, to zacznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 20:33, keVlar napisał:

Nie, w Mekce :) Ale chodziło mi o to, że każdą religię ktoś musiał wymyślić, a takiego
Mahometa też pewnie pytali, co brał, zanim postanowili go zabić i zmusili do ucieczki.


Ale nie spamował forum czymś, co ktoś wymyślił dla zabawy... Cóż, niektórzy potrafią wymyślić inteligentniejszy żart od zabawianego, jak widać...

Dnia 11.02.2008 o 20:33, keVlar napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez SSj2-


O to mi chodziło w moim poprzednim poście, z tym załamaniem przez bana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 20:15, demrenfaris napisał:

Zażywanie narkotyków, picie alkoholu jest
nie tylko dozwolone, lecz wręcz wskazane, by zachować łączność z Bóstwem.


Ok, pisze się. Jaka wysokość skladki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dajcie spokój... Od zawsze uważałem, że fascynacja rzepą przez Kukowskiego to jakaś beznadziejna zabawa, jednak teraz zaczynam się zastanawiam czy aby na pewno ona nie uderza komuś do głowy? Starałem się unikać wszelkich rzeczy związanych z "Wielką Rzepą" i nie wypowiadać się na ten temat, jednak zakładanie w wątków o nazwie "Wielka Rzepa - realne zagrożenie dla chrześcijaństwa" to szczyt absurdu...

-------------------------------
>Zażywanie narkotyków, picie alkoholu jest nie tylko dozwolone, lecz wręcz wskazane...

Czy to nie jest aby propagowanie narkomanii? (wiem czepiam się)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować