• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
JetemGracz

Problem z płynną grą w GTA IV

Pytanie

Witem.

Nie jestem pewien czy to odpowiedni dział.

Mój problem polega na tym, że gra GTA IV co chwilę się zacina, nawet na najniższych możliwych ustawieniach.
Jest to trochę dziwne ponieważ gram w takie gry jak Risen, Risen 2 czy W.o.T na wysokich/bardzo wysokich ustawieniach graficznych i FPS są w granicach 40 czasem jest to nawet 50 czy 60 FPS. Ale w GTA IV na najniższych ustawieniach jest zaledwie 20 FPS oraz co chwile się zacina.

Mój komputer :
Windows 7 Home Premium Service Pack 1 64-Bit
Karta graficzna : Asus GTX 560 Ti OC
Procesor : Amd Athlon 64 x2 dual core 6000+ 3.00 GHz
Ram : 2.50 GB

Podejrzewam, że problemem jest tu procesor ale nie jestem pewny.
Niedługo zamierzam zamontować dodatkowe 2 GB ram może nawet 4, tylko czy to zwiększy FPS w grach ?

Moje ostatnie pytanie to czy na tym sprzęcie zagram w Skyrim 5 na wysokich lub średnich ustawieniach graficznym z przynajmniej 40 FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 29.07.2016 o 12:55, JetemGracz napisał:

Witem.

Nie jestem pewien czy to odpowiedni dział.

Mój problem polega na tym, że gra GTA IV co chwilę się zacina, nawet na najniższych możliwych
ustawieniach.
Jest to trochę dziwne ponieważ gram w takie gry jak Risen, Risen 2 czy W.o.T na wysokich/bardzo
wysokich ustawieniach graficznych i FPS są w granicach 40 czasem jest to nawet 50 czy
60 FPS. Ale w GTA IV na najniższych ustawieniach jest zaledwie 20 FPS oraz co chwile
się zacina.

Mój komputer :
Windows 7 Home Premium Service Pack 1 64-Bit
Karta graficzna : Asus GTX 560 Ti OC
Procesor : Amd Athlon 64 x2 dual core 6000+ 3.00 GHz
Ram : 2.50 GB

Podejrzewam, że problemem jest tu procesor ale nie jestem pewny.
Niedługo zamierzam zamontować dodatkowe 2 GB ram może nawet 4, tylko czy to zwiększy
FPS w grach ?

Moje ostatnie pytanie to czy na tym sprzęcie zagram w Skyrim 5 na wysokich lub średnich
ustawieniach graficznym z przynajmniej 40 FPS.


To nie problem PC (w każdym razie nie w całości :) ta gra jest koszmarnie nie zoptymalizowana, chodź ilość RAM warto zwiększyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2016 o 12:55, JetemGracz napisał:

Podejrzewam, że problemem jest tu procesor ale nie jestem pewny.
Niedługo zamierzam zamontować dodatkowe 2 GB ram może nawet 4, tylko czy to zwiększy
FPS w grach ?


Za mało ramu i zdecydowanie za słaby procesor. W dodatku, jak kolega wyzej juz wspomnial, ta gra to koszmar jesli chodzi o optymalizacje. Czasami na lepszych konfigach sie tnie, a na gorszych chodzi w miare plynnie. A co do ramu to oczywiscie im wiecej tym lepiej, sek w tym ze tak jak na karcie jeszcze w starsze tytuły da sie grac, tak procesor jest juz naprawde wiekowy, a tego nie przeskoczysz. Moze warto pomyslec o zmianie proca, na allegro mozna za niecala stówke wyrwac duzo wydajniejsza jednostke.

Dnia 29.07.2016 o 12:55, JetemGracz napisał:


Moje ostatnie pytanie to czy na tym sprzęcie zagram w Skyrim 5 na wysokich lub średnich
ustawieniach graficznym z przynajmniej 40 FPS.


Na srednich powinien jako tako chodzic, ale nie nastawiałbym sie na zbyt duzo fps-ów, tutaj równiez proc bedzie waskim gardlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować