Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

I czy jestem jedynym człowiekiem z takim nawykiem? :D

Pół na pół.

Bardzo często zdarza się trzymanie przez leworęcznego myszki w prawej ręce

Ale odwrotnie... raczej nie:P

Sam jestem lewo, i trzymam myche w prawej, i poprostu nieumiem korzystać jednocześnie z myszy, klawiszy strzałek.

Wole WASD:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 12:18, RedKelvin napisał:

Czy ktoś może mi powiedzieć, co należy zrobić, żeby na początku gry odczepił się taki
facet (nie pamiętam nazwy)
Żadne dialogi na nie go nie działają

"Spadaj"
"Chcesz być przez chwile sam? Rozumiem. Będę się trzymał blisko"

Trzeba normalnie mu wp................. I tak nie ma za niego expa. A nazywa sie Wrzod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 13:14, diablolod napisał:

Gratz:P mi juz troche wychodzi ale jeszcze czesto "gafy" strzelam wiec jescze pisze normalnie...
needuje troche praktyki;>

Dzięki i życzę powodzenia! :>

Dnia 09.08.2008 o 13:14, diablolod napisał:

ja tez od 4~ roku zycia... teraz mam skonczone 14 ;)

;)

Dnia 09.08.2008 o 13:14, diablolod napisał:

Ja tez...mialem :) probowalem przejsc warcrafta 3 (dodatek mianowicie) za jednym podejsciem..niestety,
po 18~godzinach gry non stop cos mi w oczku "trzaslo"... jak juz raz sie cos stalo to
jest juz coraz gorzej...widze dobrze ale oczy mi sie mecza szybko, zezuje jak patrze
na duze odleglosci itp ;>

Ja na co dzień gram tak około 12 godzin. ;P

Dnia 09.08.2008 o 13:14, diablolod napisał:

takze pamietaj...nie znasz dnia ani godziny kiedy... stracisz ten wzrok ^^ :P

Heh, prawda. Chociaż i tak jak mnie oczy bolą to nadal coś robię na PC, a później idę spać. :)

Dnia 09.08.2008 o 13:14, diablolod napisał:

Pozdro! :)

Pozdrawiam! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie udało mi się zdobyć premierowe wydanie gothica. Jestem teraz w nowym obozie, myślę, że dołączę do najemnikow, bo w NK najemnikiem grało się najfajniej. A wy co mi radzicie?
btw. am kłopot w obozie z niejakim Lewusem, bo mnie atakuje, a zrobiłam dla niego questa przecież... i w dodatku A pozatym Gorn każe mi wykopać Krzykacza, a jak chce to zrobić, to on okazuje się jakby nieśmiertelny...nie maleje mu pasek życia, czy to normalne, czy bug?
Czy jest ktoś kto mnie nauczy siły i umiejętności za darmo? bez rudy, bo nie wiem skąd mam tyle rudy wziąć ile oni chcą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 11:09, seles napisał:

własnie udało mi się zdobyć premierowe wydanie gothica. Jestem teraz w nowym obozie,
myślę, że dołączę do najemnikow, bo w NK najemnikiem grało się najfajniej. A wy co mi
radzicie?
btw. am kłopot w obozie z niejakim Lewusem, bo mnie atakuje, a zrobiłam dla niego questa
przecież... i w dodatku A pozatym Gorn każe mi wykopać Krzykacza, a jak chce to zrobić,
to on okazuje się jakby nieśmiertelny...nie maleje mu pasek życia, czy to normalne, czy
bug?
Czy jest ktoś kto mnie nauczy siły i umiejętności za darmo? bez rudy, bo nie wiem skąd
mam tyle rudy wziąć ile oni chcą :(

Siły uczy Lares, nie zadajesz obrazeń, bo może masz za słabą broń, to sie zdarza, gdy wróg ma mocny pancerz. Lewusa trzeba skopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 11:16, Asthariel napisał:

> własnie udało mi się zdobyć premierowe wydanie gothica. Jestem teraz w nowym obozie,

> myślę, że dołączę do najemnikow, bo w NK najemnikiem grało się najfajniej. A wy
co mi
> radzicie?
> btw. am kłopot w obozie z niejakim Lewusem, bo mnie atakuje, a zrobiłam dla niego
questa
> przecież... i w dodatku A pozatym Gorn każe mi wykopać Krzykacza, a jak chce to
zrobić,
> to on okazuje się jakby nieśmiertelny...nie maleje mu pasek życia, czy to normalne,
czy
> bug?
> Czy jest ktoś kto mnie nauczy siły i umiejętności za darmo? bez rudy, bo nie wiem
skąd
> mam tyle rudy wziąć ile oni chcą :(
Siły uczy Lares, nie zadajesz obrazeń, bo może masz za słabą broń, to sie zdarza, gdy
wróg ma mocny pancerz. Lewusa trzeba skopać.

ale Lewus też nie dostaje żadnych obrazeń, on kopie mnie :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 11:30, seles napisał:

ale Lewus też nie dostaje żadnych obrazeń, on kopie mnie :((

Tam na jeziorem jest taka chatka. Tam jest koleś alchemik co pędzi ryżówkę. Porozmawiaj z nim. Później znajdź Horacego - on zbiera ryż. Dobrze z nim porozmawiaj a dostaniesz +5 do siły. O możesz też wykonac małego kombosa mi sie udawał. Przytrzymaj ctrl i strzałkę w gore i strzałkę w dół równocześnie. Bezi powinien szybko wymachiwać orężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 11:09, seles napisał:

własnie udało mi się zdobyć premierowe wydanie gothica. Jestem teraz w nowym obozie,
myślę, że dołączę do najemnikow, bo w NK najemnikiem grało się najfajniej. A wy co mi
radzicie?


To zależy całkowicie od Ciebie i od tego co Ci się najbardziej podoba. Niezależnie od tego do jakiej frakcji się przyłączysz będziesz mogła stworzyć silną postać więc najważniejsze jest to aby odpowiadał Ci klimat panujący w danym obozie.

Dnia 12.08.2008 o 11:09, seles napisał:

btw. am kłopot w obozie z niejakim Lewusem, bo mnie atakuje, a zrobiłam dla niego questa
przecież...


Musisz mu wlać to się odczepi. Niestety nie jest to łatwe zadanie bo będziesz musiała walczyć zarówno z nim jak i z Ryżowym Księciem oraz ich pomagierami. Dopóki nie wzmocnisz swojej postaci najlepiej staraj się go omijać.
Jest tu drobne ułatwienie - jeśli dostaniesz się do karczmy na jeziorku (tej w Nowym Obozie) i pogadasz z facetem produkującym ryżówkę to powie Ci on że jeden ze zbieraczy ryżu o imieniu Horacy jest na tyle silny że mógłby się sprzeciwić Ryżowemu Księciowi. Poszukaj wtedy Horacego na polu i poproś go o pomoc mówiąc że Twoim celem jest danie nauczki Księciowi, wtedy Horacy za darmo (nie zabierając punktów nauki) zwiększy Twoją siłę o 5 punktów.

Dnia 12.08.2008 o 11:09, seles napisał:

i w dodatku A pozatym Gorn każe mi wykopać Krzykacza, a jak chce to zrobić,
to on okazuje się jakby nieśmiertelny...nie maleje mu pasek życia, czy to normalne, czy
bug?


To normalne. W Gothicu zadajesz przeciwnikowi jedynie tyle obrażeń o ile większe są obrażenia Twojej broni + Twoja siła od pancerza przeciwnika. Czyli jeśli np. masz siłe 10 i broń zadającą 10 obrażeń a przeciwnik ma pancerz 25 to Twoje ataki nawet go nie zranią, jeśli jednak będziesz miała siłe 20 i broń zadającą 20 obrażeń i zaatakujesz tego samego przeciwnika to każdy cios zabierze mu 15 pż.
Podszkol się i zdobądź lepszą broń i dopiero potem zaatakuj Krzykacza.

Dnia 12.08.2008 o 11:09, seles napisał:

Czy jest ktoś kto mnie nauczy siły


Pogadaj z Diego - on nauczy Cię i siły i zręczności za darmo.

Dnia 12.08.2008 o 11:09, seles napisał:

i umiejętności za darmo? bez rudy, bo nie wiem skąd mam tyle rudy wziąć ile oni chcą :(


Za większość umiejętności musisz zapłacić. Jeśli chodzi o rudę to kupuj ją u handlarzy oferując w zamian przedmioty, tak samo jeśli chcesz kupić jakiś przedmiot w oknie wymiany to płać za niego tylko swoimi przedmiotami a nie rudą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 11:30, seles napisał:

ale Lewus też nie dostaje żadnych obrazeń, on kopie mnie :((

Ja robie zawsze tak:
wykonuje zadanie z woda i jak mi karze znowu to robic, to go omijam prawa strona. Jak Horacy chce ci pomuc z sila, to ide do knajpki do bimbrownika, potem do Horacego z powrotem.
I tak: najpierw rozwalam ochroniarza kolo Ksiecia, nastepnie samego Ksiecia(troche trodno, bo ma dobra bron jak na ten poziom), potem Lewus albo drogi ochroniarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 21:33, TICOCHONDRIUSS napisał:

> ale Lewus też nie dostaje żadnych obrazeń, on kopie mnie :((
Ja robie zawsze tak:
wykonuje zadanie z woda i jak mi karze znowu to robic, to go omijam prawa strona. Jak
Horacy chce ci pomuc z sila, to ide do knajpki do bimbrownika, potem do Horacego z powrotem.

I tak: najpierw rozwalam ochroniarza kolo Ksiecia, nastepnie samego Ksiecia(troche trodno,
bo ma dobra bron jak na ten poziom), potem Lewus albo drogi ochroniarz.


teraz nie zabardzo wiem co robić i jakos jednego planu nie mam :( czy iść do bractwa śniącego, na bagna, czy do zamku? btw. co trzeba ukrasć z zamku żeby przyłączyćć sie do Lee? I jak dostac sie do zamku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 21:43, seles napisał:

> > ale Lewus też nie dostaje żadnych obrazeń, on kopie mnie :((
teraz nie zabardzo wiem co robić i jakos jednego planu nie mam :( czy iść do bractwa
śniącego, na bagna, czy do zamku? btw. co trzeba ukrasć z zamku żeby przyłączyćć sie
do Lee? I jak dostac sie do zamku ?

Gdy będziesz robić zadanie dla Diego z listem to jak pójdziesz z powrotem to zanieś ten list Laresowi a później dopiero Diego. A i pamiętaj żeby się przyłączy do któregoś z obozu trzeba mieć co najmniej 5 poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym ze sposobów na zaplusowanie u Laresa jest zaniesienie mu listy od Iana. Aby ją dostać musisz wziąć test zaufania od Diego ze Starego Obozu po czym udać się do kopalni i zdobyć listę, tyle że zamiast zanieść ją natychmiast z powrotem do Diego zajrzyj najpierw do Laresa i pozwól mu dokonać małych zmian na liście.
Z zamku w SO nie musisz nic kraść jednak warto abyś splądrował tak pokoje jak i magazyn na piętrze bo znajdziesz tam kilka mikstur zwiększających na stałe życie, doskonały amulet ochronny i całe tony przedmiotów na sprzedaż. Aby przejść pomiędzy strażnikami pilnującymi bramy na dziedziniec oraz tymi strzegącymi drzwi do siedziby Gomeza przebiegnij obok nich z wyciągniętą bronią - wtedy oni wchodzą w "tryb ostrzegania" i żądają od Ciebie abyś schował broń tyle że na skutek niedopatrzenia nie odpala im się wtedy dialog który ma Cię zatrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 21:43, seles napisał:

teraz nie zabardzo wiem co robić i jakos jednego planu nie mam :( czy iść do bractwa
śniącego, na bagna, czy do zamku? btw. co trzeba ukrasć z zamku żeby przyłączyćć sie
do Lee? I jak dostac sie do zamku ?

---Na bagnach nie bylem, to ci nie pomoge,
---Zeby przylaczyc sie do Lee, Thorus da ci zadanie pozbycia sie szkodnima Mordraga(musisz byc uparta podczas rozmowy z Thorusem).Znajdz i pogadaj z Mordragiem. Zaprowadzi Cię do Nowego Obozu i da pierścień, który należy przekazać Laresowi (nie powinieneś mieć kłopotów z jego znalezieniem:). Kiedy już oddasz Laresowi pierścień, idź do karczmy na wysepce (będziesz musiał zapłacić 100 bryłek rudy za wejście) i pogadaj z baalem Isidro (daj mu Ryżówki). Teraz idź do baala Kagana (jest przy kociołku, niedaleko mieszkania Laresa) i pogadaj z nim. Idź znowu do Isidra, teraz chętnie odda Ci ziele. Sprzedaj je (możesz to zrobić u Wilka i Sharky-ego) i oddaj utarg Laresowi. Teraz idź do Starego Obozu i pogadaj z Diego (dobrze się wypytaj o test zaufania - jeżeli zrobiłeś to wcześniej to od razu idź do kopalni). Idź do starej kopalni i weź listę od Iana, ale nie odnoś jej do Diego, tylko do Laresa. Lares dopisze parę rzeczy i dopiero wtedy zanieś listę do Diego. Wracaj do Laresa i powiedz mu o wszystkim. W ten sposób zostałeś szkodnikiem! Możesz iść do Wilka i kupić lepszy pancerz. Idź do obozu na bagnie, gzdie przyczepi się Lester. Jak skończy gadkę, to rozpocznie się Rozdział II.
---Przyjęcie do Starego Obozu
Po rozmowie z Diego udaj się do Thorusa (stoi przed wejściem do zamku w Starym Obozie) i powiedz że chcesz pracować dla Gomeza. Porozmawiaj ponownie z Diego, który zleci Ci zjednanie sobie bardziej wpływowych ludzi. Najłatwiej zjednać sobie Świstaka, wystarczy odkupić miecz od Fiska i odnieść go Świstakowi. I już! Następny jest Zły, dla którego trzeba odnaleźć zaginionego strażnika - Neka. Nek znajduje się poza Starym Obozem, w jaskini niedaleko południowej bramy. Kiedy rozprawisz się ze świnoszczurami poszukaj ciała Neka i zabierz mu amulet. Idź do Złego i oddaj mu amulet. Teraz pogadaj z Dexterem (kręci się w okolicach targowiska). Zleci Ci on zdobycie receptury Cor Kaloma. Idź do Obozu Bractwa (jeśli nie wiesz gdzie to jest to porozmawiaj z baalem Parvezem - on Cię zaprowadzi) i pogadaj z Lesterem. Powiedz mu żeby zaprowadził Cię do laboratorium alchemicznego. Teraz po drabinie do góry i jesteś w laboratorium. Okazuje się że Cor Kalom nie chce dać Ci receptury, więc po prostu ukradnij mu ją ze skrzyni (to ta po lewej, ale musisz ,mieć wytrych). Wracaj do Dextera i oddaj mu recepturę. Następny "klient" to Thorus. Musisz długo nalegać aby zlecił Ci zadanie. Kiedy już to zrobi idź do Mordraga (stoi przed południową bramą) i powiedz mu że "ma problem", a następnie aby zaprowadził Cię do Nowego Obozu. Kiedy już tam dojdziesz Mordrag powie ci że zostanie tu przez kilka dni. Poinformuj o tym Thorusa. Pozostał jeszcze Diego i test zaufania. Pogadaj z Diego i idź do starej kopalni. Tam odszukaj Iana, weź listę i wracaj do Diego. Teraz idź do Thorusa, który wpuści Cię do zamku. W zamku spotkasz Kruka, który zaprowadzi Cię do Gomeza. Jeżeli jesteś pewien że chcesz wstąpić do Starego obozu to pogadaj z Gomezem (tylko nie mów mu że znasz Y''beriona :). I już! Należysz do Cieni!Musisz jedynie dopełnić formalności z Krukiem. Teraz idź do obozu bractwa. Zagada do Ciebie Lester, a kiedy skończy, rozpocznie się Rozdział II
---Co do kradziezy to nie wiem, bo nigdy tego nie potrzebowalem, ale Karharot ci napisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
:o dzieki. częsc tych rzeczy juz zrobiłam (Mordrag ) chyab zaczne od tej kopalni, nie wiem tylko czy nie za wcześnie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 22:01, seles napisał:

/ciach/
:o dzieki. częsc tych rzeczy juz zrobiłam (Mordrag ) chyab zaczne od tej kopalni, nie
wiem tylko czy nie za wcześnie ;P

Staraj sie isc brzegiem rzeczki, jak przejdziesz przez mostek, na koncu masz stadko goblinow, od nich w prawo widac wejscie do kopalni. Przez las mozesz miec problemy z wilkami.
Powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 23:51, konrad.t5 napisał:

Dlaczego jak instaluje jakiegoś moda do gothica to ja włączam gre to mi wywala do windowsa
? Tylko diccuric dobrze mi chodzi..


Może musisz mieć zainstalowanego Gothic 2 Noc kruka, zobacz co pisze na temat danego moda. Z Mrocznymi Tajemnicami tak jest, że wymaga zainstalowanego G2 Noc Kruka. Albo poszukaj patcha do danego moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 23:59, wdowiakm napisał:


Może musisz mieć zainstalowanego Gothic 2 Noc kruka, zobacz co pisze na temat danego
moda. Z Mrocznymi Tajemnicami tak jest, że wymaga zainstalowanego G2 Noc Kruka. Albo
poszukaj patcha do danego moda.


No na temat dicuurica to musiałem coś zmienić w plikach i potem chodził ale każdy inny mod podczas ekranu ładowania mnie wywala do windy. A i dzięki za to info że wymaga nocy kruka to niedługo zainstaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować