PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jak chcę sformatować dysk to muszę wybrać "rozmiar alokacji". Mam do wyboru

domyślny rozmiar alokacji
512 bajtów
1024 bajty
2048 bajtów
4096 bajtów

które wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 17:04, Piterixos napisał:

Zapomniałeś napisać na czym polegał ten problem, a trudno wywróżyć z fusów, czy mogło
mieć to jakikolwiek związek z dyskiem...


Chodziło o to, że nagle zaczął wyskakiwać komunikat błędu, program eksplorator windows przestał działać. Po wybraniu opcji by uruchomić go (ten eksplorator) ponownie, program się uruchamiał i wyłączał, i tak na zmianę bez przerwy. Tak czy tak ten problem został naprawiony, ale jak już pisałem wcześniej, poinformowano mnie, że dysk siada. Jeśli chodzi o diagnostykę programami do sprawdzania dysków, to jest wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok... mam mały problem z kompem. Otóż ostatnio zaczął mi się wieszać gdy oglądam filmiki na youtube. Z początku myślałem że to wina Firefoxa więc zainstalowałem Operę, ale tam ten problem też istnieje. Wygląda to tak że nagle komputer strasznie zwalnia, kursor na ruch reaguje dopiero po ładnych paru sekundach, muzyka z filmiku leci sobie w tle bez problemu. W menadżerze zadań pokazuje mi że przeglądarka lub plugin container w Firefoxie zużywają cały rdzeń procesora. To jakiś wirus, problemy z Javą czy z czymś?
Kompa mam na Windows XP 3, używam najnowszego Firefoxa, procek i5, karta graficzna GeForce FTS250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 17:09, Olrajt napisał:

które wybrać?

To zależy co na takiej partycji ma być i jaki rodzaj dysku. Jeżeli głównie filmy na tradycyjnym dysku to jak największy. Jeżeli małe pliki, typu teksty, to proponowałbym 512 lub 1024 - takie też polecam przy formatowaniu partycji na SSD. Pojemność na takich dyskach jest kilka razy cenniejsza niż na zwykłym dysku, więc warto ją oszczędzać. A SSD powoduje, że nie ma się żadnych ujemnych skutków wydajnościowych nawet przy wyborze 512 bajtów (wszelkie transfery to pamięć-pamięć). Można też użyć większego rozmiaru typu 4K/8K w przypadku używania kompresji na całym dysku tradycyjnym.

Przy najnowszych dyskach magnetycznych, w których sektor ma wielkość 4096 bajtów (4K) zamiast 512 bajtów jedynym sensownym wyborem jest 4096 lub jej wielokrotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z komputerem: moja bestia - 1,15 GHz, 256 MB Ramu, Radeon 9200 z 64 MB - po formacie SAMA instaluje sobie sterownik w ATI Catalyst wersji 6.14, z ktorego pracy nie jestem zadowolony (miganie postaci w grach) - wolalbym 4.9. Co robic? Probowalem usunac sterownik przez panel sterowania, menedzer urzadzen, uzywalem Driver Cleanera i zero efektow - po restarcie kompuitera nadal mam ten nieszczesny 6.14 ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam wielki problem z javą. Problem jest taki, że ją mam i jednocześnie jej nie mam. Chciałem wgrać nową wersję, no to odinstalowuje starą. Patrze w "dodaj lub usuń programy"(panel sterowania). Jest... Ale podwójnie. No to usuwam pierwsza, non problemo. Przy drugiej jest problem, bo wyskakuje error. ("Błąd krytyczny podczas instalacji")
Skoro tak się nie da, no to wywalam pliki. Wywaliłem każdy plik, który w nazwie miał java lub jre. Nie pomogło. No to do rejestru. Wywaliłem wszystko. Nic, nadal to samo.
Próbuję zainstalować javę na nowo, nadal mi wykrywa, że mam, ale reinstalacja się nie udaje, ponieważ info o niej ciągle się powtarza aż instalator się wyłącza. I nic nie mogę zrobić... Więc co robić?
Bez javy raczej ciężko funkcjonować... (potrzebuję jej do np. Minecrafta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje żeby ktoś doradził mi w następującej sprawie:
chce w domu założyć WiFi dla max 2 komputerów. mój dylemat jest następujący czy np. kupić AP i dołożyć go do istniejącego routera czy kupić cały router z wifi i po prostu po przepinać kable. Kupno AP oznaczało by nie mniej nie więcej jak jeden rupieć więcej i jeden zasilacz więcej (z tym też ciężko)

Ale chciałbym się poradzić pod względem technicznym, a co do cen to zarówno AP jak i router od TP-Link''a są w takich samych cenach
http://www.komputronik.pl/product/87556/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_router_DSL_Wi_Fi_150Mb-s_TL_WR740N.html

http://www.komputronik.pl/product/87557/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_punkt_dostepowy_54Mb-s_TL_WA500G.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam frapsa pełną wersję i ma do was dwa pytania :
1. Gdy np: włączę fifę , BF BC2 to fraps pokazuję mi fps i mogę kręcić film , a gdy włącze BF3 to nie mam ani fps pokazanych ani nie mogę kręcić filmów. Dlaczego tak jest?
2. Jak frapsem nagrać jeden długi film . Mi nagrywa np: 4 filmiki po 5min a chciałbym jeden filmik 20min. ?
Proszę o pomoc na dwa pytania :d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OIS.exe
lsass.exe
RichVideo.exe
HPZipm12.exe
hpqtra09.exe
ekrn.exe
egui.exe
NBHGui.exe
PDVDServ.exe

któryś z tych procesów jest podejrzany? Mam na mysli oprogramowanie szpiegowskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 13:33, Jackal-pl napisał:

>
> >

>

Mam dwie płyty Recovery z XP ( z tego "zepsutego" kompa ) i z Win7 z laptopa. Mogą one w tym starym dysku coś pomóc? Nie wiem, np. jakieś doinstalowanie uszkodzonych plików (?)? Czy tylko nowy/ wymiana dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, znajomy zrobił sobie format i chciał wgrać windowsa xp i tu pojawiły się komplikacje. Dysk jest sformatowany szczegółowo, następnie kreator instalacji windowsa kopiuje sobie potrzebne pliki, na tym etapie wszystko gra. Gdy kopiowanie zostanie zakończone następuje restart komputera (wszystko jest ok), gdy komputer włącza się po restarcie wyskakuje komunikat Błąd odczytu dysku naciśnik ctrl + alt + delate by zrestartować. Nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić, dysk sprawdziłem programem HD Tune i nie ma Bad sektorów, w komputerze jest tylko 1 dysk twardy z 1 partycją, płytka z windowstem sprawna. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2011 o 20:07, Nikodem95 napisał:


Mam dwie płyty Recovery z XP ( z tego "zepsutego" kompa ) i z Win7 z laptopa. Mogą one
w tym starym dysku coś pomóc? Nie wiem, np. jakieś doinstalowanie uszkodzonych plików
(?)? Czy tylko nowy/ wymiana dysku?

Dobra byłem dzisiaj z dyskiem u jednego gościa. On go podłączył jako drugi ( dodatkowy ) i pokazało, że uszkodzony jest ( tak mi powiedział, że jak nie ma NTFS, to jest wykrzaczone coś ) i polecił by zainstalować Windę z płyty, to powinno być wszystko ok. Tyle, że nie mogę znaleźć płyty ( ale jeśli to konieczne to kupię ), albo z Recovery, tyle, że stracę pliki itp. Jeśli chodzi o pliki typu zdjęcia, dokumenty itp. to mi nie zależy, ale czy nie będę musiał instalować różnych sterowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pewien problem z wydajnością komputera - bardzo osłabła. No i tak szukając przyczyn natknąłem się na bardzo ciekawą rzecz. Otóż komputer "myśli", albo pokazuje, że ma 2 GB RAM''u, a jego prawdziwa wartość wynosi 1 GB. Zastanawiam się, czy mam to niby liczyć na pół, czy jak? To mnie bardzo ciekawi, bo zazwyczaj słyszę o tym, że komuś właśnie nie czyta większej ilości RAM''u niż ma :). Czym to jest spowodowane? Może jakiś błąd w rejestrach. Inna sprawa, że ostatnio wszystko się sypie i chyba, będzie trzeba unowocześnić sprzęt. Bo i karta ma problemy i od czasu do czasu się sypnie, albo jeden z rdzeni procesora się po prostu zatnie. Ale tylko 1 z 2. A może to jakiś wirus, którego nie wykrywają anty-wiry? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 15:00, Xjumpaytech napisał:

Witam.
Mam pewien problem z wydajnością komputera - bardzo osłabła. No i tak szukając przyczyn
natknąłem się na bardzo ciekawą rzecz. Otóż komputer "myśli", albo pokazuje, że ma 2
GB RAM''u, a jego prawdziwa wartość wynosi 1 GB. Zastanawiam się, czy mam to niby liczyć
na pół, czy jak? To mnie bardzo ciekawi, bo zazwyczaj słyszę o tym, że komuś właśnie
nie czyta większej ilości RAM''u niż ma :). Czym to jest spowodowane? Może jakiś błąd
w rejestrach. Inna sprawa, że ostatnio wszystko się sypie i chyba, będzie trzeba unowocześnić
sprzęt. Bo i karta ma problemy i od czasu do czasu się sypnie, albo jeden z rdzeni procesora
się po prostu zatnie. Ale tylko 1 z 2. A może to jakiś wirus, którego nie wykrywają anty-wiry?
Z góry dziękuję za odpowiedź.


Podaj system operacyjny, konfiguracje kompa i napisz mniejwięcej w jakich okolicznościach spadła wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem.
Mam podłączony monitor z głośnikami przez kabel hdmi do karty graficznej. Podłączyłem także tv przez kabel hdmi-dvi do karty.
I tu nie wiem czy da radę przestawić w opcjach dźwięku żeby zamiast na monitorze dźwięk był na tv. Porty mam dvi-d i dvi-i na grafice.
Na starszym monitorze przez ten sam kabel wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 17:07, Lucas01 napisał:

Witam mam mały problem.
Mam podłączony monitor z głośnikami przez kabel hdmi do karty graficznej. Podłączyłem
także tv przez kabel hdmi-dvi do karty.
I tu nie wiem czy da radę przestawić w opcjach dźwięku żeby zamiast na monitorze dźwięk
był na tv. Porty mam dvi-d i dvi-i na grafice.
Na starszym monitorze przez ten sam kabel wszystko było ok.


Da się, dla windowsa 7 wygląda to następująco:
wejdź do panelu sterowania dalej przejdź do sprzęt i dźwięk potem naciśnij na nagłówek Dźwięk i wyskoczy Ci okienko z możliwością wyboru na którym urządzeniu ma być odtwarzany dźwięk. W twoim przypadku prawdopodobnie będzie tam monitor oraz tv, by mieć dźwięk w tv naciśnij na ikonkę tv i na dole jest przycisk "ustaw domyślnie", i powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się