PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2011 o 21:57, barth89 napisał:

Jaki jest najlepszy program (darmowy) antyspyware, który monitoruje w czasi rzeczywistym?

Od siebie mogę Ci polecić SpyBot - Search&Destroy , sprawdzony i używany już od wielu lat.
Monitoruje również w czasie rzeczywistym wszystkie potencjalne operacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 23:04, Smileyer napisał:

> Jaki jest najlepszy program (darmowy) antyspyware, który monitoruje w czasi rzeczywistym?

Od siebie mogę Ci polecić SpyBot - Search&Destroy , sprawdzony i używany już od wielu
lat.
Monitoruje również w czasie rzeczywistym wszystkie potencjalne operacje.


Ale jak tak aptrzę, to on już od 2009 roku nie był ulepszany. Nie przepuszcza nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 23:10, barth89 napisał:

Ale jak tak aptrzę, to on już od 2009 roku nie był ulepszany. Nie przepuszcza nic?

Są aktualizację bazy danych, aktualizujesz już na początku jego konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 23:13, Smileyer napisał:

> Ale jak tak aptrzę, to on już od 2009 roku nie był ulepszany. Nie przepuszcza nic?

Są aktualizację bazy danych, aktualizujesz już na początku jego konfiguracji.


Ok, zainstalowałem :) A co to jest ten Tea Timer, który się instaluje razem ze Spybotem? I czy jego działanie + działani Spybota bardzo obciąża komputer i pamięć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 14:02, barth89 napisał:

> > Ale jak tak aptrzę, to on już od 2009 roku nie był ulepszany. Nie przepuszcza
nic?
>
> Są aktualizację bazy danych, aktualizujesz już na początku jego konfiguracji.

Ok, zainstalowałem :) A co to jest ten Tea Timer, który się instaluje razem ze Spybotem?
I czy jego działanie + działani Spybota bardzo obciąża komputer i pamięć?


Jest to osłona rezydentna a gg bardziej obciąża reklamami kompa niż Tea Timer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 15:36, GIGABYTE_PL napisał:

Jest to osłona rezydentna a gg bardziej obciąża reklamami kompa niż Tea Timer :)


Dlatego korzystam z AQQ ;) Ogólnie to chciałem jeszcze posprawdzać co się instaluje podczas instalacji i usunąłem Spybota, aby ponownie go zainstalować i wyinstalowało się wszystko poza właśnie Tea Timerem - teraz wystarczy na to kliknąć PPM i usunąć bez deinstalacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj kolega ma problem, poniewaz po reinstalacji systemu (windows XP) nie potrafil nawiazac polaczenia z internetem (jak dla mnie sterowniki płyty głownej by naprawily problem, gdyz ten ich nie posiada, poprostu zgubil,a sieciówka jest zintegrowana), ale nie w tym rzecz. Po odłączeniu komputera i ponownym podłączeniu komputer w ogole się nie uruchamia. Proces ''włączania'' kończy się na ''reklamie'' płyty głownej, MSI w tym przypadku. Nic nie mozna zrobic, dostac sie do BIOSA, ani nic. Jakies propozycje co moglo pojsc nie tak? Jak naprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzet ?
ZX Spektrum 48K ? :)))

Zresetujcie bios zworka cmos.
Jak macie voltomierz, to sprawdzcie napiecia linii 3.3, 5 i 12 volt w czasie uruchamiania komputera.
Opisz co uzyskaliscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to mozliwe, ale problemem był podłączony do USB livebox, nie wiem co za bezsens. Dzieki za chęć pomocy XD


Aaaale jak już tu jestem to moze zapodam swoj problem, otoz komputer mi działa jak najbardzije w porzadku, tylko podczas resetu komputer wlasnie zatrzymuje sie na 'reklamie' plyty glownej. Płyta MSI k9nu Neo V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 20:33, Buchomodozor napisał:

Nie wiem jak to mozliwe, ale problemem był podłączony do USB livebox, nie wiem co za
bezsens. Dzieki za chęć pomocy XD


Widocznie livebox mieszl w przerwaniach i bios nie potrafil "przepchnac" tego urzadzenia poprawnie.

Dnia 10.01.2011 o 20:33, Buchomodozor napisał:


Dnia 10.01.2011 o 20:33, Buchomodozor napisał:

Aaaale jak już tu jestem to moze zapodam swoj problem, otoz komputer mi działa jak najbardzije
w porzadku, tylko podczas resetu komputer wlasnie zatrzymuje sie na ''reklamie'' plyty
glownej. Płyta MSI k9nu Neo V


U mnie tez bios zatrzymuje sie na 2-3 sec. przy logo dfi.
Potem idzie dalej.
Mozna to wylaczyc w biosie plyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 20:48, Misquamaqus napisał:

U mnie tez bios zatrzymuje sie na 2-3 sec. przy logo dfi.
Potem idzie dalej.
Mozna to wylaczyc w biosie plyty.


Tak, ale dlaczego, gdy załączam kompa z zimnego, to wszystko idzie okej, gdy juz jest cieplejszy i powiedzmy po zainstalowaniu programu musze uruchomic pomownie komputer to ten sie wtedy wlasnie zacina, wtedy musze go wylaczyc i poczekac z 5min, pozniej wszystko idzie jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2011 o 20:54, Buchomodozor napisał:

Tak, ale dlaczego, gdy załączam kompa z zimnego, to wszystko idzie okej, gdy juz jest
cieplejszy i powiedzmy po zainstalowaniu programu musze uruchomic pomownie komputer to
ten sie wtedy wlasnie zacina, wtedy musze go wylaczyc i poczekac z 5min, pozniej wszystko
idzie jak powinno.


Nie mam pojecia.

Zrob przywracanie swojej pamieci w dynce i przeanalizuj od kiedy tak sie zaczelo dziac.
Jakies OC ?
Zmiana chlodzenia ?
Nowe urzadzenie ?
Plyta zalana ?
Zmiana biosu ?
Cokolwiek co moglo doprowadzic do zawieszania sie biosu.

Na dzien dobry zrob reset biosu zworka cmos i napisz czy dalej wisi na logo firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 21:02, Misquamaqus napisał:


> Tak, ale dlaczego, gdy załączam kompa z zimnego, to wszystko idzie okej, gdy juz
jest
> cieplejszy i powiedzmy po zainstalowaniu programu musze uruchomic pomownie komputer
to
> ten sie wtedy wlasnie zacina, wtedy musze go wylaczyc i poczekac z 5min, pozniej
wszystko
> idzie jak powinno.

Nie mam pojecia.

Zrob przywracanie swojej pamieci w dynce i przeanalizuj od kiedy tak sie zaczelo dziac. Od zawsze.
Jakies OC ? z 2.01 na 2.46
Zmiana chlodzenia ? Nie, boxowe.
Nowe urzadzenie ? Nie
Plyta zalana ? Nie
Zmiana biosu ? Nie
Cokolwiek co moglo doprowadzic do zawieszania sie biosu.

Na dzien dobry zrob reset biosu zworka cmos i napisz czy dalej wisi na logo firmy.


Mogłbyś na Buchomodozorowy bo nie za bardzo rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzyłem się w Windows 7 - jeszcze nieodpakowany. Chciałem spytać, czy zmieniają się sterowniki do instalacji na czysty dysk.

Po formacie na starym systemie (XP) instalowałem kolejno: Service Pack 3, sterowniki do płyty, sterowniki do karty i Direct. Podczas instalacji sterów na gołego Windowsa 7 Ultimate 64bit coś się zmienia? Jakiego service packa warto zainstalować? Chodzi mi o jak najlepszą wydajność w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 21:23, Hommicide napisał:

Po formacie na starym systemie (XP) instalowałem kolejno: Service Pack 3, sterowniki
do płyty, sterowniki do karty i Direct. Podczas instalacji sterów na gołego Windowsa
7 Ultimate 64bit coś się zmienia? Jakiego service packa warto zainstalować? Chodzi mi
o jak najlepszą wydajność w grach.


Chyba czytanie ze zrozumieniem u mnie dziś leży...
Zmieniają? Co masz Ty na myśli , co ma się zmieniać :) ?
Windows 7 ma już sam najpotrzebniejsze sterowniki zintegrowane. Ale aby uzyskać najlepszą wydajność jeżeli masz możliwość instaluj odpowiednie do każdego sprzętu od producenta.
Pozatym SP do sevena nie mamy. Ale jako, że poprawki ciągle wychodza to w miare czasu ściągnie Ci ich tak ze 20 , tak więc aktualizacje automatyczne włącz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 21:50, Smileyer napisał:

> Po formacie na starym systemie (XP) instalowałem kolejno: Service Pack 3, sterowniki

> do płyty, sterowniki do karty i Direct. Podczas instalacji sterów na gołego Windowsa

> 7 Ultimate 64bit coś się zmienia? Jakiego service packa warto zainstalować? Chodzi
mi
> o jak najlepszą wydajność w grach.

Chyba czytanie ze zrozumieniem u mnie dziś leży...
Zmieniają? Co masz Ty na myśli , co ma się zmieniać :) ?
Windows 7 ma już sam najpotrzebniejsze sterowniki zintegrowane. Ale aby uzyskać najlepszą
wydajność jeżeli masz możliwość instaluj odpowiednie do każdego sprzętu od producenta.

Pozatym SP do sevena nie mamy. Ale jako, że poprawki ciągle wychodza to w miare czasu
ściągnie Ci ich tak ze 20 , tak więc aktualizacje automatyczne włącz :)


Chodziło mi o kolejność instalowania sterowników. Jeśli instalacja Service Packa odpada, to na goły system zainstalować tylko stery do płyty głównej i karty graficznej, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 21:52, Hommicide napisał:

Chodziło mi o kolejność instalowania sterowników. Jeśli instalacja Service Packa odpada,
to na goły system zainstalować tylko stery do płyty głównej i karty graficznej, tak?


Z tą kolejnością to tak różnie..
Ja zawsze instaluje jak mi pod kursor podejdzie.
Chociaż zawsze stereotypem było tak że leciało się od karty, dźwiękówki, chipset, i pozostałe..
Ale Ja uważam, że to nie ma znaczenia :)
Win 7 jest na tyle nowy i dość dobrze wykonany, że nie powinien Ci sprawiać kłopotów, sam ostatnio robiłem formata i też mam tą samą wersje :)

Edit: Dobra moja rada jest taka, że przed instalacją sobie zgromadź wszystkie potrzebne stery żeby potem na czystym już nie szukać :) Pamiętaj, że Windows XP był czysty i bez sterowników nie dało się pracować, zwłaszcza od grafiki. Windows 7 możesz po prostu zainstalować i od razu zacząć pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2011 o 21:16, Buchomodozor napisał:

> Na dzien dobry zrob reset biosu zworka cmos i napisz czy dalej wisi
na logo firmy.

Mogłbyś na Buchomodozorowy bo nie za bardzo rozumiem.


Zresetuj bios zworka cmos.
Tzn. na plycie ejst specjalna zworka do resetowania ustawien biosu plyty glownej.
Mozna tez wyciagnac na pare minut baterie podtrzymujaca ustawienia biosu.
Obydwie metody przywracaja fabryczne ustawienia biosu.
Jak to zrobisz, to odpal komputer, pomecz go i zrob restart.
Poprostu sprawdz czy bios sie wiesza przy logo producenta plyty.

Cos mi sie wydaje, ze moze to byc spowodowane OC procesora, ale to tylko gdybanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2011 o 22:52, Misquamaqus napisał:


Cos mi sie wydaje, ze moze to byc spowodowane OC procesora, ale to tylko gdybanie.


To nie przez to, OC sie zaczalem interesowac gdy problem juz wystepowal. Jutro sie zajme resetem bo dzisiaj jakos nie mam checi juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się