PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2010 o 21:01, Ancient_Lord napisał:

Witam, mam pewien problem z dyskiem od laptopa. Był bardzo zaśmiecony, tak więc postanowiłem
przeinstalować system i sformatować dysk.

Niestety nie obyło się bez problemów. Instalator Windowsa pokazuje, że "nie wykryto HDD
do instalacji systemu, naciśnij F3 aby zresetować" (tak w skrócie).
Poprzez Narzędzia Administracyjne udało mi się sformatować partycję niesystemową, ale
ani na niej, ani na systemowej nijak nie mogę zainstalować systemu operacyjnego.

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Co zrobić?

skorzystaj z innego kompa wejdź na strone bodajże producenta płyty głównej i ściągnij stery do kontrolera dysku twardego następnie użyj jakiegoś nośnika do laptopa w najnowszych systemach chyba juz płyty przyjmuje i tuż przed instalacją systemu wgrywasz sterownik a potem idzie jak spłatka poczytaj na necie bo ja juz nie pamiętam dokładnie jak to się robił miałe na informatycznym ten numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na innych kompach to samo.

Dysk to Seagate 250GB i ma napisane coś takiego na sobie: This drive is manufactured by Seagate for OEM distribution. For product information or technical support please contact your system OEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z czcionkami na komputerze od wczoraj,otóż usuwałem grę "Left4Dead" i wystąpiły jakieś błędy podczas deinstalacji, które zignorowałem, czego wynikiem jest właśnie problem z czcionkami, kilka defektów sam naprawiłem ale nie wiem co z resztą zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
jakiś czas temu (po 2-3 dniowej przerwie od używania komputera - komputer był odłączony od gniazdka), wróciłem do domu i po naciśnięciu przycisku "power" nic się nie działo. Po chwili paniki, paru łykach uspakajającego, złocistego napoju zacząłem rozmyślać nad powodem tegoż problemu... "Komputer był odłączony od napięcia, przed wyjazdem wszystko działało... Nie mam pojęcia". No i zacząłem rozkręcać. Na płycie głównej dało się zauważyć tylko szybko migającą, zieloną lampkę kontrolną (co oznacza chyba problemy z zasilaniem, prawda?),a oprócz tego nic specjalnego. Rozłożyłem, złożyłem komputer i dalej nic. "Cholera, poszedł zasilacz...".
Nie wiem dlaczego, ale ostatnią próbą ratowania mojego blaszanego przyjaciela było zmienienie kontaktu, do którego podłączony był PC (nie pytajcie skąd ten pomysł). I... cud - komputer zadziałał i działał tak przez następne 2 miesiące, aż o problemie zapomniałem. Jednak... jednak... Wyjechałem 22 grudnia na święta do domu, odłączyłem komputer od napięcia i dzisiaj wróciłem i... problem ten sam. Tak samo smutnie migająca zielona lampka na płycie głównej, taki sam brak reakcji na przycisk "power"... Z tą różnicą, że już nie pomaga zmiana gniazdka... Pomożecie?

P.S. Płyta główna to P5N32-E SLI, a zasilacz to be quiet 550W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2010 o 00:33, RamiroPL napisał:

A diodka na mobo to nie przypadkiem od karty sieciowej?


Możliwe... Jednak w książeczce dołączonej do płyty głównej nie znalazłem informacji na jej temat.
Tak teraz przyjrzałem się i w tym samym momencie, w którym miga ta zielona lampka, to migają też żółte diody przy gniazdku do podłączenia kabla do sieci lan.
Ale nawet jeśli jest jakaś awaria karty sieciowej, to nie powinna ona wykluczać włączenia całego komputera... Chyba? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2010 o 00:33, RamiroPL napisał:

A diodka na mobo to nie przypadkiem od karty sieciowej?


Zalezy, są plyty z diodami normalnie na plycie (na stronie gdzie jest ram/cpu itd) nie przy karcie sieciowej.
Ktore sie odpalają dajmy na to, gdy tylko plyta dostanie zasilanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2010 o 00:53, Ballonik napisał:

Tak teraz przyjrzałem się i w tym samym momencie, w którym miga ta zielona lampka, to
migają też żółte diody przy gniazdku do podłączenia kabla do sieci lan.
Ale nawet jeśli jest jakaś awaria karty sieciowej, to nie powinna ona wykluczać włączenia
całego komputera... Chyba? :)


Ani zielona lampka, ani pomaranczowa nie jest od tego, ze padla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jakiś czas temu zacząłem kompletować podzespoły do nowego peceta. Parę dni temu skompletowałem już wszystkie części i zabrałem się do montażu. Mam na koncie kilka złożonych kompów, więc ten temat nie jest mi obcy, poza tym, w razie wątpliwości, posiłkowałem się instrukcjami. Kiedy po raz pierwszy odpaliłem nową maszynkę, wszystko zdawało się być w porządku. Karta, zasilacz, chłodzenie procka pracowały jak należy. Sielanka skończyła się jednak kiedy spojrzałem na monitor, który nie pokazywał nic. Zielona lampka cały czas leniwie migała, tak jakby pomiędzy komputerem a monitorem nie było żadnej komunikacji. Po prostu, komputer zdaje się pracować jak należy, jednak na monitorze widnieje czarna pustka. Nie mam pojęcia co jest nie tak, sprzęt jest całkowicie nowy, wszystko na pewno jest właściwie podłączone. Proszę Was o pomoc, w czym może tkwić problem?
Oto parametry peceta:
procek - AMD Phenom II x4 965 3.4 GHz
grafika - Gigabyte GeForce GTX 470 1280 MB DDR5 320 bit SOC
płyta główna - MSI 870A G-54
RAM - Geil DDR3 4GB(2x2GB) PC1333 Value Series CL9
dysk twardy - Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ)
zasilacz - OCZ StealthXStream 2 600W
obudowa - Thermaltake V3

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie dlaczego po zainstalowaniu GTA San Andreas na kompie z podpisu, bo obejrzeniu filmiku który jest przed głównym menu wywala mnie do systemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mówisz że wszystko jest prawidłowo podłączone, jednak radze sprawdzić czy karta graficzna jest dobrze dociśnięta do slotu PCI-E i czy ma podpięte dodatkowe zasilanie, sprawdź tez do którego złącza DVI masz podpięty monitor.
Jeśli porady powyżej są do niczego to czy na komputerze jest już zainstalowany system? Jeśli nie to spróbuj uruchomić komputer z płytką instalacyjną wewnątrz napędu lub z systemu zainstalowanego wcześniej na dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz myszkę lub klawiaturę na złącze PS/2 to sprawdź czy nie podłaczyłeś ich przypadkiem do złego gniazda. Swego czasu miałem przez to spory problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Byłoby o wiele prościej gdybyś zrobił zdjęcie tego jak wszystko złożyłeś.
Wstępnie mogę tylko zapytać czy:
a) podłączyłeś dodatkowe zasilanie do karty graficznej?
b) spróbuj podłączyć tylko 1 kość pamięci. Albo jeszcze lepiej pożyczyć od kogoś kostkę RAM-u. A-Data jest dosyć znaną firmą ale możliwe że twoja płyta główna nie lubi się z tymi pamięciami.
c) komputer wydaje z siebie jakieś piski? Jeśli tak, to jakie (np. dwa długie, jeden krótki itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem prawdopodobnie z płytą główną. Zacznę może od początku. Moją płytę główną odesłali na gwarancje (problem opisywany na forum) i wsadzili jakąś zastępczą. Niestety gdy włączam komputer, następuje reset przy ładowaniu Windows`a. Dostałem się na tryb awaryjny i zainstalowałem sterowniki pobrane z netu na innym kompie (DVD w ogóle nie widzi). Mimo, że sterowniki do płytki zostały zainstalowane proprawnie, resety nadal występują. Dodam, że w menadżerze urządzeń wyświetlają mi się 2x nieznane urządzenie - brak sterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 03:26, ziptofaf napisał:

/.../

Byłoby o wiele prościej gdybyś zrobił zdjęcie tego jak wszystko złożyłeś.
Wstępnie mogę tylko zapytać czy:
a) podłączyłeś dodatkowe zasilanie do karty graficznej?
b) spróbuj podłączyć tylko 1 kość pamięci. Albo jeszcze lepiej pożyczyć od kogoś kostkę
RAM-u. A-Data jest dosyć znaną firmą ale możliwe że twoja płyta główna nie lubi się z
tymi pamięciami.
c) komputer wydaje z siebie jakieś piski? Jeśli tak, to jakie (np. dwa długie, jeden
krótki itp)


a) Tak, podłączyłem - bez tego nie uruchomiła by się moja karta.
b) Z pamięcią już kombinowałem - niestety nic nie pomogło.
c) Właśnie problem w tym, że komputer milczy, nie słychać żadnych pisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obry.

Mam dziwny problem, pozniewaz moja nagrywarka nie dziala jak powinna,
a wlasciwie dziala, tylko czasem poprostu nie wysuwa sie ''pojemnik na plyte''
Zawsze sie otworzy, tylko czasem potrzeba 2, 3, czy nawet 10 prob.
Nie ma zadnych uslizgow, poprostu cos nie pozwala sie wysunac.

Jakies propozycje? nagrywarka 'noname', ale przez 4 lata dzialala jak powinien..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 20:30, pawel_0701 napisał:

A czy obudowa ma taką klapkę??


Tak tylko nie ona go blokuje, bo nawet otwierajac ja ''manualnie'' caly czas sie nie wysuwa. Czasem ani drgnie, a czasem bez problemu sie otworzy :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się