PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z napędami optycznymi. Nagrywarkę DVD i napęd combo mam podłączone na jednym kablu, wcześniej wszystko dobrze chodziło ale odkąd zmieniłem płytę główną na MSI K8N Neo4 znacznie zwiększył się czas odczytu płyt( jak włożę płytkę to kilkadziesiąt sekund czekam aż zacznie się instalka).
Wie ktoś co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 12:28, morthi napisał:

moze masz wylaczony tryb DMA ?
zawsze mozesz sie zwrocic do pomocy technicznej microsoftu z zapytaniem - na pewno Ci pomoga
:)

W menedżerze urządzeń pisze że mam włączony tryb ultra DMA2-ultra33, chyba wiekszego nie da się już ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 12:09, Sareavok1 napisał:

Widzę, że napisałeś "koniecznie" z dużych liter, to pewnie musi ona być tylko, że ja nie umiem
tego zrobić :(
Gdzieś są jakieś instrukcje ?

To proste:
Musisz miec pastę termoprzewodzącą, dostaniesz ją w sklepie komputerowym , może masz nie wiem, jka dobrze pogadasz to ci za free dadzą, lepsze kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Jak masz pastę, to nakładasz CIENIUTKĄ warstwę na jądro proca, albo na całą blaszkę którą jest przykryty, nie na radiator!! Ciekna warstwa ma być, żebyś nie przesadził. Wtedy mocujesz dopiero cooler do podstawki i thats all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 11:25, Sareavok1 napisał:

Znowu mam problem. No więc tak: Czyściłem sobie komputer z kurzu. Ściągłem cały ten sensor
z procesora czyli
wiatrak i radiator. Między procesorem a tym kawałkiem aluminium(które umyłem wodą i potem go
oczywiście z grubsza wyczyściłem ale pare kropelek na nim zostało)

Nie mów że to po prostu wodą potraktowałeś... :P procesor też? jak tak mogłeś coś popsuć :P

Dnia 21.12.2006 o 11:25, Sareavok1 napisał:

Coś czuję, że mogłem źle założyć i komp się resetuje.

Wątpię że spodobała mu się kąpiel :P

Dnia 21.12.2006 o 11:25, Sareavok1 napisał:

P.S. Komputer mam podpięty do zwykłego przedłużacza za 10 zł czy to też może być powód resetowania
się komputera ?

Od kabla (chodzi o listwę zasilającą? ma taki guzik do włączania lub wyłączania? :P) nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem a mianowicie jak uruchamiam gg obojętnie jaką wersie włącza się i od razu błąd wcześniej działał dobrze.
Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Potrzebuję pomocy. Poszukuję strony (nie mogę znaleźć) skąd można ściągnąć stery do płyty Acorp 6BX/VIA/ZX81.

PILNE!!!! POMOCY!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stery? czyli co ?
mysle ze pakiet 4 w 1 od via powinien Ci wystarczyc :) chyba ze to nie jest to czego szukasz mozesz sprecyzowac o co Ci dokladnie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jakież zbawienie zesłał na mnie Bóg, tworząc ten temat. Od dłuższego czasu borykam się z 2 problemami. Pierwszy polega na tym, że czasem w trakcie rozgrywki obojętnie w jaką grę, komputer albo się restartuje, albo zawiesz (pozostaje tylko obraz i powtarzający się dźwięk). Drugi zaś dotyczy internetu. Posiadam Neo 256 i często po ok. 2h działania ni stąd ni zowąd odłącza się od internetu. Podejrzewam możliwość spięć w układzie USB, gdyś jeden z wtyczek styka się z drugim. Uważam jednak, że to mało prawdopodobne, bo odłączyłem je od płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 23:18, Jermo napisał:

Pierwszy polega na tym, że czasem w trakcie rozgrywki obojętnie w jaką grę, komputer
albo się restartuje, albo zawiesz (pozostaje tylko obraz i powtarzający się dźwięk).


Coś się zepsuło nie ulega wątpliwości. Miałem coś podobnego jak kupiłem kiedys 9800pro i też mi sie komp. restartował. Okazało się że mój zasilacz nie jest w stanie pociągnąć calego kompa. Zorientowałem sie w czym rzecz,, kiedy mi się w końcu spalił zailacz ( na szczeście nic poza tym )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozłączanie się neostrady to wina sterowników od telekomunikacji francuskiej sa (pisał je Francuski odpowiednik prokomu). poszukaj na necie innych i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugiego posta, ale czy można ustawić w BIOSie prędkość wentylatorów podłączonych nie do płyty głównej a do zasilacza. Jak ustawić ja na obroty minimalne? Z góry THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko
Są może przejściówki z serial ATA na ATA ? Niestety mogę podłączyć tylko jedna taśmę do płyty a mam dwa dyski a jeszcze napęd trzeba podłączyc. z góry dzięki i wesołych konsumpcyjnych świąt życzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 08:33, mrosi napisał:

Sorry za drugiego posta, ale czy można ustawić w BIOSie prędkość wentylatorów podłączonych
nie do płyty głównej a do zasilacza. Jak ustawić ja na obroty minimalne? Z góry THX



Z tego co wiem to nie można tego zrobić, zazwyczaj te lepsze zasiłki mają regulacje obrotów w zależności od temperatury, więc jeśli temp w obudowie jest wyższa zasilacz zwiększa ibroty i odwrotnie.
Przynajmniej ja sie z taką funkcją w biosie nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem bawiłem się ze schematami w win xp sp2 podmieniłem plik uxtheme.dll załadowałem styl i nie wiem czy nie zauważyłem czy stało się to później ale pasek start mam taki jak w 98 a paski okien mam zmienione gdy wracam do zwykłej luny też tak mam w każdym stylu jaki bym nie wybrał mam pasek z 98 który tylko kolor skopiowałem oryginalny plik uxtheme.dll i nie pomogło dodaje fote pasek startu powinien wyglądać podobnie do belki notatnika. Jak ktoś wie w czym rzecz będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny problem. Mianowicie nie działają mi (oryginalne) gry z zabepieczeniem StarForce. Nie pomogło nawet odinstalowanie plików z tym zabezpieczeniem! Gdyby jednak znalazłby się śmiałek, który zechciał by mi pomóc zapraszam na mój temat o tym problemie. Link: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14235&u=15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem taki dosc rozlegly wiec napisze w tym watku:)
Wygralem laptopa joybook benq P52, po przyslaniu go ma radosc zmacil jedynie linux (zawsze chcialem sobie wyprobowac linuxa, ale jako ze wersja jest nagielska, ja jakos tam rozumiem angielski, dziewczyna ni w zab, a glownie dla niej jest laptop), ale co tam, zainstalowalem winde zobaczylem chodzi, nastepnego dnia polecialem kupic sobei 1 giere i win xp media center... no i zaczely sie problemy odpalilem cd usunalem stare partycje, wstawilem 2 nowe ci d (przy okazji jakby mi zniklo troche miejsca ale mniejsza o to), no i zaczalem instalacje, oczywiscie wszystko po angielsku, ale ch... jest niby plyta spolszcajaca, jakis czas po wrzuceniu plyty z winda nr 2 wyskakuje, napis bym wrzucil plyte win xp pro service pack 2, plyty takiej ni chu.. chu ... nie ma, jest tylko jakas updates for version 2005, za pierwszym razem sie jakos poinstalowalo ze niektorych rzeczy nie bylo wiec praktycznie od nowa to samo, znow pyta o servie packa tym razem wlozylem pierwsza plyte win xp media center- poszlo, instaluje angielskiego service packa 2, chce zainstalowac tego updatea na plycie sie nazywa - windowsXPMediaCenter2005-Kb900325-usa, no i wyskakuje mi takie cus NET framework 1,1 amd .net framework 1.1 SP1 must be instaled before you can continue with update to windows xp media center edition 2--5. please go to windows update to install required software and then try again", mysle kij z tym zainstaluje pakiet jezykowy pozniej sie tym zajme, no to instaluje i dupa bo wyskakuje mi komunikat "win xp MC edition2005 localization packs can be only instaled on systems running u.s.english version of update rolup 2 for windows xp media center edition 2005'' co domyslam sie ze znaczy ze musze miec update do 2005 :P no i dupa, mysle kij z tym wezme poinstaluej wszystkie sterowniki do laptopa z cd-ka i bedzie gi, no i poinsgtalowalem zniknely wszystkie problemy w menagerze urzadzen, no i postanowilem polaczyc sie z netem ( chelo 1megowe lacze przez mogem laczony kablem przez karte sieciowa) wlacze auto update i niehc zainstaluje co trzeba bo moja cierpliwosc sie skonczyla, tyle ze tez nie chce sie polaczyc, zrobilem tak samo jak robie w wypadku kompa odlaczylem kompa i podlaczylem kabelek do laptopa, wyskoczyla ikonka polaczenia lokalnego, wyskoczylo jakies g... informujace mnie ze nie moze ustanowic polaczenia czy jakos tak, kliknalem na ikonce, wszedlem w szczegoly, dalem repair poczekalem chwile i nic nadal to samo, w tabelce w szczegolach byl tylko napis ze ip brak czy nie ustalono czy jakos tak, sprobowalem podlaczyc mogem przez usb wyszlo to samo tylko ze tym razem pokazalo sie jakies ip. Chcialem chociaz polaczyc jakos kompa i lptopa kabelkkiem, ale tez ie bardzo mi szlo, na kompie mam karte sieciowa za plycie glownej, oraz 2 ethernet przez ktora normalnie leci net, oraz na laptopie mozliwosc bezprzewodowego (ale to raczej meni teraz ie interesuje) woraz karte gigabit PCI-E ethernet NIC.
Najbardziej licze na pomoc co zrobic by podpiac sie do netu, bo licze ze choc te akutalizacje mi cos dadza, natomiast jestem prawie zupelnie zielony, nazwy kabli czy czegos takiego mi nic nei mowia, bede bardzo wcdzieczny za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja także podziele się z Wami moim problemem. Otóż mam w domu 2 komputery z łączem do internetu neostrada tp, komputery są zesobą połączone kartami sieciowymi tak, żeby na tych dwóch komputerach był internet. Od początku były z tym jakieś problemy ale dawałem sobie rade razem z siostrą :P. Ostatnio na komputerze tym który dostawał internet odemnie nie było połączenia internetowego. Nie dało się wogule załączyć Kreatora Sieci. No to zdecydowaliśmy, podłączyć modem do drugiego komputera i żebym ja dostawał internet od siostry. Wszystko niby ok, ale na komputerze siostry jest załączona zapora i ja nie dostaje internetu (mi też się tak robiło, ale łatwo było to wyłączyć). Gdy siostra próbowała wyłączę tę zaporę tak jak u mnie, czyli Połączenia Sieciowe/Neostrada Tp/ Właściwości/ Zaawansowane, to właśnie w tych zaawansowany powinna być opcja wyłączając tę zaporę ale na jej nie ma. Pisze tylko coś takiego "System Windows nie może wyświetlić właściwości tego połączenia. Informacje Instrumentacji zarządzania Windows (WMI) mogą być uszkodzone. Aby rozwiązać ten problem, użyj Przywracania systemu w celu przywrócenia systemu Windows do wcześniejszego czasu (zwanego punktem przywracania). Przywracanie systemu znajduje sie w podfolderze Narzędzia Systemowe folderu Akcesoria." Mam nadzieje, że jasno wytłumaczyłem sprawe i wyczekuję od Was odpowiedzi :P

Z góry dziękuję.
Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się