Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - dzień piąty

47 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2007 o 14:51, M1chał napisał:

Ja 14h w Zonie i w połowie książki, nie wiem co bardziej mi się podoba :D Nie mogę się doczekać,
gdy dojdę do końca, ale z drugiej strony pewnie będę żałował że już się skończyła książka czy
gra. Na szczęście grę będzie można zacząć od nowa i ujrzeć inne zakończenie.. szkoda, że w
książce nie ma tak xD :D I gratuluje CDP!!! Mapa Zony... mmmm fajne fajne :D i to w zwykłej
wersji - nie kolekcjonerskiej. wyPas!

Grę możesz przejść aż na 7 różnych sposobów (tzn. stylów gry) by zobaczyć 7 zakończeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że za jednym przejściem ujrzałem 3 zakończenia (dwa dobre - jedno złe) i w żadnym wypadku nie mam ochoty zobaczyć innego złego, zwłaszcza, że ciężko skontrolować jakie się złe zakończenie ujrzy. Zostały trzy do zobaczenia.
Zakończenia to jedna z tych `najbardziej przereklamowanych` rzeczy w STALKERZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, żeby zobaczyć wszystkie zakończenia wystarczy przejść 5 razy (dwa prawdziwe zawsze można wybrać, fałszywe zależą od stylu gry)

Świetne są zakończenia - szczególnie te fałszywe. Zaraz zaczynam znowu, tym razem idę po te z pieniędzmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja raz zebralem taki zestaw artefaktow ze mialem zycie +2200% :)) Anomalie typu elektro, galareta, pułapka ogniowa i chyba trampolina prawie nic zycia mi nie odejmowaly :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czarny kurczak pograsz spokojnie ale pod dx8 musisz tylko przestawic w grze !!! powie mi ktos czemu gdy zainstalowalem pacza nie moge zmienic pogody???przedtem szlo teraz kapa nikiedy ciemnosc utrudnia gre ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 16:55, Selv napisał:

Szkoda tylko, że za jednym przejściem ujrzałem 3 zakończenia (dwa dobre - jedno złe) i w żadnym
wypadku nie mam ochoty zobaczyć innego złego, zwłaszcza, że ciężko skontrolować jakie się złe
zakończenie ujrzy. Zostały trzy do zobaczenia.
Zakończenia to jedna z tych `najbardziej przereklamowanych` rzeczy w STALKERZE.

Jak to 3 ? To znaczy, że zapisałeś grę wszedłeś obok tego niebieskiego "darczyńcy" i po każdym odczytaniu miałeś inne zakończenie ? To chyba niemożliwe, w CDA napisali co innego a oni grali w to jako pierwsi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 21:28, dinokajman napisał:

Nie wiecie czy można jakoś zwerbować do drużyny jakiegoś stalkera tak jak to było w fallout?

Nie można, ale sam często jesteś werbowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że dochodzisz do pewnego miejsca gdzie masz rozwidlenie:
- fałszywe zakończenie, jedno z 5 w zależności od stylu gry
- dobre zakończenia jeśli zrobiłeś parę rzeczy wcześniej - niezależne od stylu gry, dwa do wyboru.
Zapisz grę.
Oglądasz fałszywe zakończenie.
Wczytaj grę.
Idziesz za sekretne drzwi i masz wybór:
-Dobre zakończenie 1
-Dobre zakończenie 2
Zapisujesz grę.
Oglądasz jedno, wczytujesz grę, oglądasz drugie.
Koniec ;(
Jak widzisz, motyw w zakończeniami nie jest `taki super` jakby się wydawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 10:37, Selv napisał:

To znaczy że dochodzisz do pewnego miejsca gdzie masz rozwidlenie:
- fałszywe zakończenie, jedno z 5 w zależności od stylu gry
- dobre zakończenia jeśli zrobiłeś parę rzeczy wcześniej - niezależne od stylu gry, dwa do
wyboru.
Zapisz grę.
Oglądasz fałszywe zakończenie.
Wczytaj grę.
Idziesz za sekretne drzwi i masz wybór:
-Dobre zakończenie 1
-Dobre zakończenie 2
Zapisujesz grę.
Oglądasz jedno, wczytujesz grę, oglądasz drugie.
Koniec ;(
Jak widzisz, motyw w zakończeniami nie jest `taki super` jakby się wydawało.



Za sekretne drzwi ??? Ja miałem coś takiego i nie miałem nic do wybory pozatym skąd wiesz które dobre które złe ? :

20070415104147

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER

Wszystkie zakończenia które otrzymuje się od `darczyńcy` są fałszywe. W każdym postać ginie i w ogóle nic nie wyjaśnia się.
Aby otrzymać dobre zakończenia, trzeba zrobić parę rzeczy wcześniej, spotkać się z przewodnikiem, doktorem ze starej ekipy i odzyskać dekoder w Prypeci, chyba też uratować doktorka ;) Ja uratowałem w każdym razie.
Wtedy, poza standardowymi nędznymi zakończeniami mamy dostęp do dobrych zakończeń - te w których główny bohater przeżywa a fabuła wyjaśnia się CAŁKOWICIE.
Po odnalezieniu tych drzwi, trzeba poczekać chyba 30s aż się otworzą, przejść jeszcze jedno laboratorium i tam dowiadujemy się wszystkiego. Kim byliśmy, dlaczego mieliśmy zabić jakiegoś pana na S ;)
Co to zona, o co chodzi z `darczyńcą` i mamy możliwość podjęcia wyboru. Jeden wybór to natychmiastowa końcówka (dobre zakończenie nr 1) a druga to przebicie się przez hordę żołnierzy i bieganie po teleportach (drażniące) a na deser happy end czyli dobre zakończenie nr 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

THX za info, nie wiedziałem o tym, wogóle to zdziwiłem się, że można przejść grę nie robiąc jakby misji głównej czyli zabicia Sterloka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko 15 artefaktów ??
Coś się ekipa nie postarała ...

Co prawda mam angielską wersję gry bo mam awersję do spolszczeń (ale to akurat widzę jest na prawdę dobre) :)

ale nie wymieniono tu kilku artefaktów:

crystal thorn, thorn, pellicle (tylko 1 w całej strefie:P), battery (2 rodzaje), spring, mica, slug, slime, fireball, droplets, urchin, mama''s beads, soul, meat chunk, stone blood, crystal, goldfish, gravi, night star, wrenched, stone flower, jellyfish, moonlight, sparkler, flash

co daje 27 artefaktów

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zwróciłeś może uwagę na nagłówek? - "Znane artefakty", czyli takie, które należą do powszechnie występujących na obrzeżach Zony i troszkę "głębiej". Reszta ''świecidełek'' nie została wymieniona, ponieważ albo znaleźć je można bliżej centrum strefy (a mało kto ze Stalkerów/wojskowych/naukowców ma odwagę się tam zapuszczać), albo są to unikaty.

Co do Twojej listy "nieobecności" ;)

Dnia 15.04.2007 o 11:25, ChupacabraDK napisał:

crystal thorn


Kryształowy Kolec, jest na liście.

Dnia 15.04.2007 o 11:25, ChupacabraDK napisał:

thorn


Kolec, jest.

Dnia 15.04.2007 o 11:25, ChupacabraDK napisał:

slug


Ślimak, jest.

Dnia 15.04.2007 o 11:25, ChupacabraDK napisał:

slime


Śluz, jest.

Dnia 15.04.2007 o 11:25, ChupacabraDK napisał:

soul


Dusza, jest

Dnia 15.04.2007 o 11:25, ChupacabraDK napisał:

meat chunk


Kotlet, jest.

Dnia 15.04.2007 o 11:25, ChupacabraDK napisał:

stone blood


Kamienna Krew, jest.

Dnia 15.04.2007 o 11:25, ChupacabraDK napisał:

goldfish


Złota Rybka, jest.

Dnia 15.04.2007 o 11:25, ChupacabraDK napisał:

gravi


Grawi, jest.

Dnia 15.04.2007 o 11:25, ChupacabraDK napisał:

stone flower


Kamienny Kwiat, jest.

Dnia 15.04.2007 o 11:25, ChupacabraDK napisał:

jellyfish


Meduza, jest.

Dnia 15.04.2007 o 11:25, ChupacabraDK napisał:

moonlight


Blask Księżyca, jest.

Dnia 15.04.2007 o 11:25, ChupacabraDK napisał:

flash


Świecidełko, jest.

Dnia 15.04.2007 o 11:25, ChupacabraDK napisał:

wrenched


Skrętak, jest.

Jak widzisz większość wymienionych przez Ciebie artefaktów znalazło się w spisie, w artykule. Zonk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 18:20, Bidasek napisał:

A zwróciłeś może uwagę na nagłówek? - "Znane artefakty", czyli takie, które należą do
powszechnie występujących na obrzeżach Zony i troszkę "głębiej". Reszta ''świecidełek'' nie
została wymieniona, ponieważ albo znaleźć je można bliżej centrum strefy (a mało kto ze Stalkerów/wojskowych/naukowców
ma odwagę się tam zapuszczać), albo są to unikaty.

Co do Twojej listy "nieobecności" ;)

> crystal thorn

Kryształowy Kolec, jest na liście.

> thorn

Kolec, jest.

> slug

Ślimak, jest.

> slime

Śluz, jest.

> soul

Dusza, jest

> meat chunk

Kotlet, jest.

> stone blood

Kamienna Krew, jest.

> goldfish

Złota Rybka, jest.

> gravi

Grawi, jest.

> stone flower

Kamienny Kwiat, jest.

> jellyfish

Meduza, jest.

> moonlight

Blask Księżyca, jest.

> flash

Świecidełko, jest.

> wrenched

Skrętak, jest.

Jak widzisz większość wymienionych przez Ciebie artefaktów znalazło się w spisie, w artykule.
Zonk :P



hmm na liście jest ich 15 a ja podałem prawie 30 ... więc jeśli to dla ciebie większość to ... współczucia ... i to szczere
pisałem że nie wymieniono wszystkich

dalej ... ''znane'' nie znaczy, że chodzi o często występujące tylko o takie które były kiedykolwiek widziane przez kogokolwiek ... to nie jest słówko ''popularne'' tylko ''znane''... słownik się kłania <BIG lOl> ...
widać że jeszcze w tę grę nie grałeś bo wszystkie artefakty można znaleźć na kilku początkowych mapach które nie są w ''centrum strefy'' bo okolice jej centrum to Red Forest oraz dalsze czyli Brain Scorcher, Prypeć i NPP... ale to również szczegół a teraz wybaczcie ale idę poturlać się ze śmiechu ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować