Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2008 o 14:11, spotii napisał:

Panowie pomocy może to banał ale jak mam przejść do kordonu??!!?? Gość z którym rozmawiam
w południwej wiosce coś bredzi o pobieganiu i tyle :(

Też miałem ten problem. Pomogło dopiero przejście bagien jeszcze raz... Za drugim razem zrobiłem to szybko i od razu udałem się do Kordonu (zajęło to nie całą godzinę). Później wróciłem na bagna dorabiać na życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 14:24, Cveni napisał:

Zgadza się - wyświetla mi się komunikat, że mam osłaniać grupę jakiegoś innego stalkera
i on w tym czasie opuści most. No i strzelam do tych renegatów na drugim brzegu i zawsze
gra mi wywala i mogę wysłać raport błędów do producenta. A co? Miałeś do czynienia z
tym bugiem?


Oczywiście. Przez tego buga musiałem grę odpalać po 10 razy z rzędu. Ale w końcu za którymś razem się udało. Jest jeszcze jedna kwestia, że po zdobyciu mostu te tępaki z Czystego Nieba dalej strzelali chociaż już nie było żadnego bandyty.
Jeśli Ci się uda ten most zdobyć i przejść na drugą stronę, to leć do jaskini i przejdź do Limańska, bo jak zacząłem się rozglądać to gra się zcrashowała. Co więcej sejwy robione podczas rozróby crashowały grę przy wczytywaniu.
Mam nadzieję, że patche to naprawią.

EDIT: Ja zrobiłem tak, że ściągałem tylko snajperów ze wzgórza. Resztę pozostawiłem Czystemu Niebu. I chowałem się tak żeby patrzeć na ścianę w wieżyczce. Może gra ma problemy ze zbyt dużą ilością naparzających się stalkerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 13:31, heyboy napisał:

O takie odpowiedzi mi chodziło. Bo miałem TRSa z tłumikiem, lunetą i granatnikiem, sporo
apteczek i innego badziewia, a po tym spotkaniu nie pozostało mi nic. Jak będę grał następnym
razem, to wywalę wszystko na ziemię :)


Trzeba było poczytać poradnik na www gdzieś link jest forum koło 80 strony tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już w Jantarze, a artefakty nadal się nie pojawiają. Poza tym mam nadzieję, że patch przytemperuje trochę mutanty bo jak widzę w tej chwili watachę psów to mi się wilki z Gothica 3 przypominają. Jak 2 takie ekipy wpadły do agropomu na stację kolejową to pół planszy wyczyściły.
A i jedno pytanie gdy dostajecie misję zejścia do podziemi agropomu i zalania ich to przy wejściu czekała na was żywa czy już martwa ekipa Powinności.

PS. Najlepsze usłyszane teksty "Kro zadziera z elitą nakryje się pytą", "Przybył, zobaczył, dostał wpierd..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz czekała banda snorków, a za drugim razem ekipa Powinności walcząca z tą ekipą.
A co do cytatów, to chyba powinno być "Kto zadrze z elitą nakryje się pytą", ale głowy nie daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 14:34, heyboy napisał:

> Zgadza się - wyświetla mi się komunikat, że mam osłaniać grupę jakiegoś innego stalkera

> i on w tym czasie opuści most. No i strzelam do tych renegatów na drugim brzegu
i zawsze
> gra mi wywala i mogę wysłać raport błędów do producenta. A co? Miałeś do czynienia
z
> tym bugiem?

Oczywiście. Przez tego buga musiałem grę odpalać po 10 razy z rzędu. Ale w końcu za którymś
razem się udało. Jest jeszcze jedna kwestia, że po zdobyciu mostu te tępaki z Czystego
Nieba dalej strzelali chociaż już nie było żadnego bandyty.
Jeśli Ci się uda ten most zdobyć i przejść na drugą stronę, to leć do jaskini i przejdź
do Limańska, bo jak zacząłem się rozglądać to gra się zcrashowała. Co więcej sejwy robione
podczas rozróby crashowały grę przy wczytywaniu.
Mam nadzieję, że patche to naprawią.

EDIT: Ja zrobiłem tak, że ściągałem tylko snajperów ze wzgórza. Resztę pozostawiłem Czystemu
Niebu. I chowałem się tak żeby patrzeć na ścianę w wieżyczce. Może gra ma problemy ze
zbyt dużą ilością naparzających się stalkerów?


Chyba trafiłeś w sedno. Skorzystałem z twojego sposobu - do wieży wszedłem tyłem, by mi gra nie renderowała bandytów na drugim końcu. Schowany za ścianką i odwrócony od linii frontu czekałem i wychylałem się tylko by rozwalić snajperów. Sejwując po każdym zabitym snajperze jakoś dotarłem do końca. No, teraz czas na Limańsk.

Dzięki wielkie, już myślałem, że sobie odpuszczę grę do następnego patcha... Oj, niech się GSC weźmie porządnie do roboty teraz. W SoC pierwszy raz grałem już w patchem 1.005 i dziwiłem się, że tak ludzie narzekali na bugi jak wyszedł Stalker. Teraz jednak widzę, że inni mieli rację, a ja się niemiło rozczarowałem. Tak czy siak na szczęście jestem dalej w grze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 15:23, heyboy napisał:

Raz czekała banda snorków, a za drugim razem ekipa Powinności walcząca z tą ekipą.
A co do cytatów, to chyba powinno być "Kto zadrze z elitą nakryje się pytą", ale głowy
nie daję.


Być może niewielkie przekłamanie , nie pamiętam dokładnie, wczoraj wieczorem to usłyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 14:32, TheOverlord napisał:

> Panowie pomocy może to banał ale jak mam przejść do kordonu??!!?? Gość z którym
rozmawiam
> w południwej wiosce coś bredzi o pobieganiu i tyle :(
Też miałem ten problem. Pomogło dopiero przejście bagien jeszcze raz... Za drugim razem
zrobiłem to szybko i od razu udałem się do Kordonu (zajęło to nie całą godzinę). Później
wróciłem na bagna dorabiać na życie.

Dzięki tak też zrobię zacznę wsio jeszcze raz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety crashy jest pełno w Czystym Niebie.
Gdybyś miał jakieś w Limańsku (bo też się zdarzają), to po prostu wczytuj do oporu, bo na nie sposobu nie znalazłem. Potem już nie powinno być problemów.

H311diver
Z tymi tłumikami w TRSach to jest rozbrajające, bo jak się weźmie do plecaka, to się okazuje, że połowa nie ma tłumików. Paranoja jakaś. Może naprawią to w patchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 16:04, bidonik napisał:

mam pytanie. Czy i ewentualnie skąd można sciągnąc patche do CN? i co one konkretnego
naprawiaja?

Do polskiej wersji patchy jeszcze nie ma, a do rosyjskiej i angielskiej ktoś już w tym temacie linki podał. Wystarczy wyszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jeden bug-otóż mialem tak ze baze stalkerow w kordonie zaatkaowala chmara czarnobylskich nibypsow. i caly oboz (łącznie z panami w egzoszkieltach!) zostal wybity. nastepnie przez przypadek spadlem do ''radosnej gromadki stworzonek'' i nie otrzymywalem od nich zadnych obrazen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 16:11, heyboy napisał:

> mam pytanie. Czy i ewentualnie skąd można sciągnąc patche do CN? i co one konkretnego

> naprawiaja?
Do polskiej wersji patchy jeszcze nie ma, a do rosyjskiej i angielskiej ktoś już w tym
temacie linki podał. Wystarczy wyszukać.


"Do polskiej wersji patchy jeszcze nie ma" - czyli rozumiem, że ruskiej z lektorem?

Czekam na Patcha, bo ja nie przeskoczę Doliny Mroku - w miejscu gdzie powinien być zdrajca Wolności nikogo nie ma. Za KAŻDYM razem. Lipa, dalej nie przejdę.
Zastanawiam się tylko jak to możliwe wydać tak zabugowaną grę???
To tak jakby kupić samochód bez pompy paliwowej, świateł i z napompowanymi kołami do połowy, przy zapewnieniu sprzedawcy,że dostajesz gotowy produkt.
CS wydaje mi się grą nie skończoną, taką późną betą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak można zaradzić na echo głosów?? Bo jak dzisiaj zacząłem grać to mi się zrobiło tak że jak coś mówią to jak by echo potem szło.:| I pytanko. Czy za każdym razem artefakty są w tych samych miejscach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 16:48, Śpiący... napisał:

"Do polskiej wersji patchy jeszcze nie ma" - czyli rozumiem, że ruskiej z lektorem?


Tak, do wydanej w Polsce. Z wersją angielską + polskie napisy też nie ma.

Dnia 07.09.2008 o 16:48, Śpiący... napisał:

Czekam na Patcha, bo ja nie przeskoczę Doliny Mroku - w miejscu gdzie powinien być zdrajca
Wolności nikogo nie ma. Za KAŻDYM razem. Lipa, dalej nie przejdę.


Jakiego zdrajcy? Po jakim to jest queście, bo jakoś sobie nie mogę przypomnieć?

Dnia 07.09.2008 o 16:48, Śpiący... napisał:

Zastanawiam się tylko jak to możliwe wydać tak zabugowaną grę???


Widać można. Na nieszczęście graczom...

Dnia 07.09.2008 o 16:48, Śpiący... napisał:

To tak jakby kupić samochód bez pompy paliwowej, świateł i z napompowanymi kołami do
połowy, przy zapewnieniu sprzedawcy,że dostajesz gotowy produkt.
CS wydaje mi się grą nie skończoną, taką późną betą...


Podobnie było z Cieniem Czarnobyla. Może za wyjątkiem tych ciągłych crashy, ale to już osobna historia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj coraz mniej mi się nowy stalker podoba. Dużo więcej bugów niz ten stary. Po ataku pijawek w kordonie jedna została zywa. Biegała sobie w kółko nikogo nie atakując i nie dając się zabić. Cały oddział pakował w nią wszystko co miał i nic. Po 30 minutach ganiania za nią wczytałem wcześniejszy zapis gry. Dopadł mnie też bug trap. Za każdym razem jak z kimś chciałem porozmawiać wywalało mnie do pulpitu (a tak wcześniej chwaliłem że mnie jeszcze ani razu nie wywalilo), znowu trzeba było wczytac grę ze starego zapisu :/. I co robią stalkerzy w egzoszkieletach ze snajperkami na początku gry w kordonie?? Nie wierzę że tak miało być. Będąc w kordonie zebrałem prawie wszystkie rodzaje broni :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 17:12, Mychaa napisał:

Będąc w kordonie zebrałem prawie wszystkie rodzaje broni :(.


Na serio?O_o Ja tam w kordonie tylko Ak,Ak i jeszcze raz Ak:P No i może obrzyn,karabin myśliwski,viper 5 i raz shotgun taki z 6 nabojami no i oczywiście Ak:P Gdzie ty widziałeś inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2008 o 16:48, Śpiący... napisał:

Czekam na Patcha, bo ja nie przeskoczę Doliny Mroku - w miejscu gdzie powinien być zdrajca
Wolności nikogo nie ma. Za KAŻDYM razem. Lipa, dalej nie przejdę.
Zastanawiam się tylko jak to możliwe wydać tak zabugowaną grę???
To tak jakby kupić samochód bez pompy paliwowej, świateł i z napompowanymi kołami do
połowy, przy zapewnieniu sprzedawcy,że dostajesz gotowy produkt.
CS wydaje mi się grą nie skończoną, taką późną betą...


A przeszukiwałeś trupy, bo u mnie koleś był martwy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować