Zaloguj się, aby obserwować  
Zgodo

Lotnictwo i samoloty - temat ogólny

119 postów w tym temacie

Szukałem, szukałem i nie znalazłem tematu ogólnego o lotnictwie, postanowiłem więc naprawić ten błąd poprzez dodanie nowego tematu. :P Temat ten jest poświęcony jak sam tytuł wskazuje samolotom oraz rzeczami z nim powiązanymi ( nawet bardzo luźno ;P). Mam skrytą nadzieje że ten temat zyska nieco popularności. :D A na początek fotka mojego ulubieńca - F/A-22 Raptor''a.

20070820201902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Raptora, to zdaje się że lotnictwo USA niedługo wzbogaci się o jego nową modyfikacje. Lockheed ma w planach stworzenie F/B-22. Będzie to wersja bombowca opartego o technologie Raptora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 20:44, Zgodo napisał:

Co do Raptora, to zdaje się że lotnictwo USA niedługo wzbogaci się o jego nową modyfikacje.
Lockheed ma w planach stworzenie F/B-22. Będzie to wersja bombowca opartego o technologie Raptora.


Niezupełnie bombowiec zmienią go w bardziej wielozadanowy, po prostu zwiększą możliwości przenoszenia broni powietrze-ziemia pod względem ilości i wielości typów. Podstawowy F-22 był projektowany jako myśliwiec przewago powietrznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 22:51, falcon33 napisał:

Niezupełnie bombowiec zmienią go w bardziej wielozadanowy, po prostu zwiększą możliwości przenoszenia
broni powietrze-ziemia pod względem ilości i wielości typów. Podstawowy F-22 był projektowany
jako myśliwiec przewago powietrznej.


Trzeba przyznać że Raptor spisał się w tej roli doskonale! Z łatwością pokonywał w symulowanej walce swojego poprzednika F-15 Eagle, chociaż toczono też walki w stylu 4 Eagle na 1 Raptora i ciągle F-22 zwyciężał!!! To prawda że Eagle ma większą ładowność jeżeli chodzi o uzbrojenie ale Raptor jest wyposażony w technologię Stealth i to jest jego główny atut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 10:03, evilADM napisał:

Mój ulubiony to F-35. Wiem o nim wszystko. Sam chciałem byc pilotem, le miałem wybity bark
;-(

To wg. mnie najlepszy model F-35B


Bo to myśliwiec STOVL? Ponoć ma zastąpić Harriery ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić żeby to cudeńko miało całkowicie zniknąć z lotnictwa ;-(

20070821101750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 10:21, gogiell napisał:

Fakt, Harrier to pomysłowa maszyna ale jak wszystko się niestety starzeje i w końcu coś go
zastąpi. Niestety. Też go lubię :P


W naszej armii maszyny są długowieczne! Mamy Migi-29 i Mi-24 a liczą sobie już pare ładnych latek! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naszej armii nie stać na lepsze samoloty niż MiG-29.
F-16? Racja, mamy kilkanaście sztuk, docelowo 48, ale bardzo chciałbym często widywać je w powietrzu. Dopóki na Krzesinach są Amerykanie - dopóty one latają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 10:25, gogiell napisał:

Nasza armia a Brytole czy USA-ki to wieeelka różnica :P Lenin i MiG 29 wicznie żywy czy co
? :P


Osobiście do Miga-29 nic nie mam... Wręcz przeciwnie wydaje mi się że jest w stanie konkurować z powszechnym ciągle w USA F-15 tylko trzeba mu zrobić mały upgrade hardware. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 10:28, Arclight napisał:

Naszej armii nie stać na lepsze samoloty niż MiG-29.
F-16? Racja, mamy kilkanaście sztuk, docelowo 48, ale bardzo chciałbym często widywać je w
powietrzu. Dopóki na Krzesinach są Amerykanie - dopóty one latają.


Co do tych F-16 to nie byłbym taki optymistyczny... To prawda że są z nowej transzy ( Block 52 jeśli dobrze pamiętam ) i wykazują całkiem niezłe osiągi ale nadal są oparte o technolgię sprzed ok. 20 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim poście nie było ani krzty optymizmu ;-D

Na pewno są lepsze od SU-22, a to ich zadania mają po części przejąć. Nasi piloci parę lat temu udowodnili, że F-16 wcale od MiGa-29 nie jest lepszy. Wygrali 9/10 pojedynków z pilotami rodem z USA, było to w czasie jakichś wspólnych manewrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, niedługo powinien przylecieć pierwszy z czterech C-130 jakie dostaliśmy od Amerykanów. Używane, ale bracia zza oceanu nam je wyremontowali (nie za darmo) i oddali. Wspaniały gest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować