Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Forum 2.6 - ogólna dyskusja

3059 postów w tym temacie

Bardziej niż wyszukiwanie dwóch znaków, przydałoby się naprawienie rozsypujących się linków. Gdy link jest za długi, któryś skrypt na forum robi sobie w nim spację... . Założę się, że jest to spowodowane stało szerokością forum, na której cały link po prostu się nie mieści. Niestety cierpią na tym, także userzy którzy ze stałej szerokości nie korzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś by się sprężył i zrobił skrypt, który automatycznie skraca linki. Jeśli link jest dłuższy niż X znaków, ich nadmiar wycinany jest ze środka linka a w jego miejsce jest wstawiane "(...)", a link i tak prowadzi tam gdzie ma prowadzić.

PS: I jeszcze problem z odpowiedziami - jeśli piszemy zbyt długo posta wyświetlany jest nie jako odpowiedź, a jako zwykły post. Da się to obejść, ale cholernie irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 22:43, Uspatente napisał:

Mam propozycję do sygnaturki - obok awatara, nicka, statusu i płci można by zamieszczać
ostrzeżenia od moderatorów, po uzbieraniu iluś tam następowałby degrad.

Niby nie jest to głupie, każdy by wiedział, czy ma warna i ile. Z drugiej jednak strony jest sprawa:
Napisałeś, że po uzbieraniu iluś tam nastąpiłby degrad. Z tym, że czasami jest tak, że ktoś popełni lekkie przewinienie i dostanie warna, potem drugie już cięższe za które ewidentnie leci degrad. A ktoś inny zrobiłby dwa lekkie przewinienia i dostałby przypuśćmy dwa warny (zakładam czysto hipotetycznie). I szła by awantura: "Dlaczego on dostał dwa warny a ja warna i degrada?" Przewinienie przewinieniu nierówne i tu nie ma co generalizować, że X warnów = degrad. Po drugie niby by to było ostrzeżenie dla tych co warna mają, ale Mo(r)dka jak daje warna zazwyczaj daje go w poście "odpowiedź" więc ukarany go widzi (wyjątkiem są zamykane tematy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 22:43, Uspatente napisał:

Mam propozycję do sygnaturki - obok awatara, nicka, statusu i płci można by zamieszczać
ostrzeżenia od moderatorów, po uzbieraniu iluś tam następowałby degrad.

Jestem więcej niż pewien, że ten pomysł nie przejdzie. Ktoś tam wspominał, że forum gramowe jest inne niż reszta i jak najbardziej się z tym zgadzam, ale sprawę tą przekreśla zdecydowanie zróżnicowanie kar. Jest tak, że user po jednym już warnie załapie degrada, a drugi dopiero się nadzieje po dwóch, a nierzadko nawet trzech upomnieniach. Zresztą, pomysł moim zdaniem chybiony bo system nabijania punktów i rang jest utajony, więc żadnych liczników nie powinno być.
Mnie by zaś bardziej interesowała poruszana już w dawnym wątku kwestia odsyłania do statystyk danej osoby po kliknięciu na jej nick. Ale ja odrazu mówię, że wcale się na to nie nastawiam, bo wiem jak się tutaj sprawy mają z pierdołkami technicznymi ;P.
A te dwa ostatnio najszumniejsze bugi można przeżyć, aczkolwiek utrudniają one czasami korzystanie z forum. Często tak jest, że otworzę sobie posta, zacznę tylko myśl, a skończę ją np. za 15 czy 30 minut. A, że do metody "zaznacz wszystko -> kopiuj -> wklej" przyzwyczajony nie jest i często o tym zapominam, odpowiedzi zamieniają mi się ostatnio w zwykłe posty coraz częściej. Toteż też jestem za tym, by coś z tym zrobiono ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest aż taką tajemnicą, skoro można w statystykach sprawdzać inne osoby. Wobec tego mogła by to być wiadomość tylko dla Ostrzeżonego - no i rzeczywiście należałoby ujednolicić system ostrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 18:02, Uspatente napisał:

- no i rzeczywiście należałoby
ujednolicić system ostrzeżeń.

To nie jest takie proste bo userzy nie są cyborgami i nie popełniają identycznych przewinień. Na karę ma wpływ wbrew pozorom wiele czynników. To nie może być tak, że spam = ostrzeżenie bo często jest tak, że pierwsze spamerskie posty przechodzą bez echa, dopiero Mo(r)dki takiego namierzą i ukarzą. No i zależy co tam napisze. Jak dla mnie jest dobrze jak jest. Często też dają tylko słowne (postowe :)) upomnienie szczególnie nowym, które ostrzeżeniem nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za shit ??!!! Gdy się pojawiło to forum 2.6 mam no stop jakieś głupie problemy a to mnie wylogowuje albo się zwiesi na amen lub strasznie wolno działa. Mam neostrde tp 512 kb/s i najnowszą wersję firefoxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 17:24, Bratek196 napisał:

Gdy się pojawiło to forum 2.6 mam no stop jakieś głupie problemy
a to mnie wylogowuje albo się zwiesi na amen lub strasznie wolno działa.

Tja... mnie też parę razy na dzień wyloguje, prędkość nie powala, mało tego zauważyłam coś o czym tu już wspomniano - jak się odpowiada na czyjś post i sie go zostawi na chwilkę to po dokończeniu go i wysłaniu jest wyświetlany jako zwykły post co utrudnia sprawę szczególnie, gdy piszemy do konkretnego Gramowicza a wypowiada się sporo osób w danym momencie...
Forum siada jeśli chodzi o jego działanie. Jeszcze jakiś błąd w statach był. Napisałam rano dwa posty a w statach wyświetlone było, że napisałam... 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa co było u mnie dziś wstałem napisałem jednego posta a pochwali patrze w statystykach że mam ich 29...
Ciekawe kiedy forum powróci do funkcjonalności o a statystyki znowu siadły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 17:51, mała16 napisał:

Jeszcze jakiś błąd w statach był. Napisałam rano dwa posty a w statach wyświetlone było, że napisałam... 6.


Ten błąd występuje już od jakiegoś czasu. Chyba od wtedy jak właśnie zaczęło funkcjonować forum 2.6. Po prostu licznik z dnia wczorajszego nie został wyzerowany i stąd owe sześć postów, gdyż pięć pewnie napisałaś wczoraj a drugiego z dnia dzisiejszego nie zdążyło jeszcze zaliczyć. A w tej chwili to statystyki już w ogóle nie działają, przynajmniej u mnie :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 18:55, dave03 napisał:

Ten błąd występuje już od jakiegoś czasu. Chyba od wtedy jak właśnie zaczęło funkcjonować
(...)


Ze statystykami to akurat problem jest już dość długo.

Naliczanie postów za dwa dni to już wręcz standard, występuje on na ogół w trakcie weekendu. Na dodatek serwer statystyk pada, nie są one aktualizowane co 5 minut tylko czasem nawet co 10, a zakładka IRC też słabo wyszła. No cóż, ja mam nadzieję że i ten dział zostanie poprawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja mam nadzieję że i ten dział zostanie

Dnia 16.02.2008 o 19:04, master matrox napisał:

poprawiony.


Tylko pytanie kiedy. Bo ja już nie wytrzymuję przed chwilą znowu z gram.p mnie wywaliło brak słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to będzie durne pytanie, ale... gdzie się podziała Landryna? Szukam jej teraz jak w każdą nudną noc a tam nie nada znaleźć :(

Przy okazji - problem - naprawcie w końcu GSy, kasowanie cookies co kwadrans wkurza ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 00:25, Sephirath napisał:

Może to będzie durne pytanie, ale... gdzie się podziała Landryna?


Zniknęła sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale lipnie :(

Dla Was, modów, to chyba nieciekawie, co? Wyobraź sobie ten tryliard tematów "jak się dodaje posty" gdy przyjdzie jakiś większy rookiepack (jej, a tak niedawno sam do niego należałem :P) na forum :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 00:31, Sephirath napisał:

Dla Was, modów, to chyba nieciekawie, co? Wyobraź sobie ten tryliard tematów "jak się
dodaje posty" gdy przyjdzie jakiś większy rookiepack (jej, a tak niedawno sam do niego
należałem :P) na forum :>


Lepszy tryliard durnych tematów, które ktoś zamknie niż jeden na stałe przyczepiony, czy się tego chce czy się tego nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszym pomysłem by chyba wówczas było po prostu odpięcie landryny dla każdego wyżej niż przodownik ;)

Ale w sumie takie gadanie to trochę poniewczasie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 08:53, Sephirath napisał:

Lepszym pomysłem by chyba wówczas było po prostu odpięcie landryny dla każdego wyżej
niż przodownik ;)

Ale w sumie takie gadanie to trochę poniewczasie teraz.

Ja tak też mówiłem w innym temacie i dostałem degrada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję o wprowadzenie opcji dzięki którym można ukryć niechciane, wyszczególnione przez nas tematy.
Np nie podoba mi się temat o dajmy na to Gothicu ale nie chcę odznaczać kategorię gry tylko ten konkretny temat.
Kto jest za takim rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować