Zaloguj się, aby obserwować  
Elnord25pl

"Włatcy móch" itp. Jak chamstwo z kreskówek wpływa na dzieci? [M]

306 postów w tym temacie

Może i jestem młody, ale widzę co się dzieje z dzieciakami młodszymi ode mnie. Wśród młodzieży szerzy się chamstwo, wulgarność, przemoc itd. Kreskówki typu "Włatcy móch" może i są zabawne w jakimś stopniu, ale ich odbiorcami nie mogą być dzieci chodzące do szkoły podstawowej!!! Prawie codziennie słyszę wracając do domu rozmowy pomiędzy dziećmi np: "Zamknij ten ryj fu---- ---- ( słowa angielskie )" To nie jest normalne. "Włatcy móch" puszczani są w telewizji wcześnie ( chyba 18-21 PM ) więc dzieci bez przeszkód mogą oglądać ten serial. Jestem naprawdę zdziwiony tym, że rodzice pozwalają oglądać takie "coś" swoim dzieciom.

Prawda, trzeba mieć wyobraźnię by stworzyć taki program. Nie mówię, żeby zdejmować takie programy z anteny lecz przenieść je na inną, późniejszą godzinę.

Wiem, że istnieją podobne tematy dotyczące seriali młodzieżowych ale poprzez ten temat chciałem zwrócić uwagę forumowiczom na problem chamstwa w telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te chamstwo nie powinno wpływać na dzieci bo ta bajka nie jest dla dzieci. A jak je oglądają dzieci z podstawówki to już rodziców wina, a nie że będą obwiniać bajkę tak samo jak gry obwiniają, że źle wpływają na ich małe dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tej słabej podróbki South Parku nie oglądam i nie zamierzam. Wolę SP który ma na końcu każdego odcinka jakiś morał, a że jest taki brutalny i demoralizujący to już inna sprawa, gdyby ocenzurować SH to wyszła by bardzo dobra bajka dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:45, Graszczur napisał:

> Jak hamstwo z kreskówek wpływa na dzieci?
A na ich ortografię?


Na ich ortografię wpływa czytanie niektórych postów na tym forum ;)
IMO wiek 18 lat to tylko sztuczna granica, znam 16sto latków którzy są bardziej rozgarnięci niż 25cio latkowie -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często widziałem jak w podstawówce... 1 klasiści (siedmiolatki)... powtarzają teksty z tej oto kreskówki... cóż nie mam nic przeciwko Czesiowi i spółce ale to przesada żeby takie maluchy oglądały tego typu kreskówki... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:31, Eldven napisał:

Czesio i spóła daje idealny przykład dobrego zachowania dzieciom... A potem taki szczyl
wyrośnie na dressa lub innego kretyna o inteligentnym zachowaniu.


Przepraszam, ale czy masz coś do ludzi ubierających się na dresowo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:42, lama123 napisał:

> Czesio i spóła daje idealny przykład dobrego zachowania dzieciom... A potem taki
szczyl
> wyrośnie na dressa lub innego kretyna o inteligentnym zachowaniu.

Przepraszam, ale czy masz coś do ludzi ubierających się na dresowo? :)


Nie, :P chodziło mi o wyrostki błąkające się po mieście, plujące wszędzie, niszczące mienie i szukające kogoś kogo mogli by zaczepić, okraść lub pobić ( tak dla zabawy ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jak chamstwo z tych "bajek dla dorosłych" wpływa na dzieci (które nie powinny czegoś takiego oglądać), ale za to wiem, jak wpływa na dzieci zawarty w tej bajce "styl" ortograficzny... no może nie na wszystkie, niektóre mają ten dar wrodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:48, Eldven napisał:

Nie, :P chodziło mi o wyrostki błąkające się po mieście, plujące wszędzie, niszczące
mienie i szukające kogoś kogo mogli by zaczepić, okraść lub pobić ( tak dla zabawy ).

Gdzie w tym serialu zaobserwowałeś takie właśnie zachowanie? A to, że ogląda taki serial młodzież poniżej 16-tego roku życia to też wina rodziców bądź opiekunów. Chyba, że dany rodzic nie wie co oznacza 16 w żółtym trójkąciku w górnym prawym rogu ekranu (bądź lewym - zależy od stacji)... Albo też czerwone kółeczko, bo wersja nieocenzurowana taki właśnie ma.
A co do tego dresiarstwa - myślisz, że współcześni dresiarze też w dzieciństwie oglądali tego typu seriale i to właśnie dlatego są... jacy są? (nie wszyscy oczywiście - nie każdy tzw. dres to niszczyciel ławek, rozbijacz butelek... na cudzej głowie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 18:09, 8bit napisał:

> Nie, :P chodziło mi o wyrostki błąkające się po mieście, plujące wszędzie, niszczące

> mienie i szukające kogoś kogo mogli by zaczepić, okraść lub pobić ( tak dla zabawy
).
Gdzie w tym serialu zaobserwowałeś takie właśnie zachowanie? A to, że ogląda taki serial
młodzież poniżej 16-tego roku życia to też wina rodziców bądź opiekunów. Chyba, że dany
rodzic nie wie co oznacza 16 w żółtym trójkąciku w górnym prawym rogu ekranu (bądź
lewym - zależy od stacji)... Albo też czerwone kółeczko, bo wersja nieocenzurowana taki
właśnie ma.
A co do tego dresiarstwa - myślisz, że współcześni dresiarze też w dzieciństwie oglądali
tego typu seriale i to właśnie dlatego są... jacy są? (nie wszyscy oczywiście - nie każdy
tzw. dres to niszczyciel ławek, rozbijacz butelek... na cudzej głowie. :P


Masz rację. Na pewno były inne przyczyny których skutkiem jest ich obecne zachowanie. To był tylko przykład. Może trochę nie do końca odpowiedni.
Ale nie czepiajmy się szczegółowo każdej wypowiedzi. Ciągle wszyscy łapią się za słówka lub błędy ortograficzne :P Wiem, że hamstwo kijowo w temacie wygląda xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tyle... to nie gry, muzyka, film, książki, gazety, czasopisma, internet czy Bóg wie co jeszcze zmieniają dzieci w bandę niekompetentnych dresów. Jedynym wytłumaczeniem jest samo wychowanie dziecka, jego inteligencja i przedewszystkim towarzystwo. Dziecko będzie obracać się w dobry towarzyswie nie zejdzie na "psy", będzie się zadawać z młodocianymi huliganami to na pewno na te psy zejdzie wcześniej czy później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tego czegoś nie oglądam, oglądałem tę bajkę chyba 2 razy, raz w necie, bo miałem urodziny to wszyscy chcieli to włączyć, a drugi na zielonej szkole i tak nie było co oglądać to to sobie obejrzeliśmy. A czy to ma wpływ na dzieci? No jakiś na pewno, no bo czasami widzę pieciolatków którzy gadaja teksty typu: "Ty **** ******* w ****", albo jeszcze gorsze. Ale właśnie jak tu Papishon powiedział że duży wpływ na zachowanie mają ludzie z którymi się zadają.

BTW tam co wstawiłem te gwiazdki to tam najpierw były pierwsze litery tych słów, ale nie wiem czy szanowni moderatorzy sie do tego nie przyczepią.
PS to z tymi "szanownymi" to nie była ironia, bo mogło to tak zabrzmieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:00, trutututu napisał:

Ja tego czegoś nie oglądam, oglądałem tę bajkę chyba 2 razy, raz w necie, bo miałem urodziny
to wszyscy chcieli to włączyć, a drugi na zielonej szkole i tak nie było co oglądać to
to sobie obejrzeliśmy. A czy to ma wpływ na dzieci? No jakiś na pewno, no bo czasami
widzę pieciolatków którzy gadaja teksty typu: "Ty **** ******* w ****", albo jeszcze
gorsze. Ale właśnie jak tu Papishon powiedział że duży wpływ na zachowanie mają ludzie
z którymi się zadają.

BTW tam co wstawiłem te gwiazdki to tam najpierw były pierwsze litery tych słów, ale
nie wiem czy szanowni moderatorzy sie do tego nie przyczepią.
PS to z tymi "szanownymi" to nie była ironia, bo mogło to tak zabrzmieć


Dzieci w tym wieku mają jakiś "radarek" ;) i wychwytują wszystkie nie cenzuralne słowa, a gdy są one jeszcze na dodatek w kreskówkach... nic nie zdziałasz :(

BTW Tym razem przymknę oko na gwiazdki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kończę podstawówkę i nie oglądam tej "kreskówki", lecz wszyscy kumple na to patrzą i uważają mnie za jakiegoś odmieńca czy kretyna ponieważ nie oglądam tego gó***. Kiedy wszyscy wychodzą na przerwe cały czas gadają i podnicają się tym co było w ostatnim odcinku. I widać że ona działa na ich zachowanie, np.: Ktoś wychodzi do ubikacji, następny do higienistki i się tam gdzieś potem spotykają. To moim zdaniem jest jakaś paranoja. Sądzę że gdyby w tej kreskówce nie było takich niecenzuralnych słów to większość dzieci by jej w oógle nie oglądała, została by ona po prostu bajką od <i> 7 lat</i>. Kiedyś była taka sytuacja o wycofaniu z sprzedaży zeszytów firmy <i>n</i>, ponieważ na okładkach były sceny z innej bajki, mniej znanej wśród nas...bardziej wśród dresiarzy, blokersów (bez obrazy, chyba nikt nie siedzi pod blokiem i nie zaczepia malych dzieci)które były bardzo brutalne i przedstawiały sceny nie miłe dla oka,, wręcz drastyczne. Co dziwne większość kupujących była właśniedziećmi. Kiedy spytano się dzieci czemu to kupili odpowiedzieli: " Bo to jest modne i teraz każdy ogląda tą bajkę [?]". No cóż...chyba nic nie powstrzyma narastającej fali bajek "nie dla dzieci-+16"Wiem jedno, że ja niegdy ich nie będę oglądał ponieważ nie widze w nich żadnego sensu. Jeszcze jedno mi se przypomniało. Siedzimy tak na lekcji i jeden z kumpli pyta się pana z histy:"Wodział pan ostatni odcinek"Władcy much"?" A pan na to : "No właśnie nie... musze zobaczyć, a o czym był?" ŻAL. Jak nauczyciele mogą rozmawiać o tym w szkole??? Dobra, koniec. THE END

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:09, Paladynka napisał:

Dzieci w tym wieku mają jakiś "radarek" ;) i wychwytują wszystkie nie cenzuralne słowa,


niecenzuralne pisze się razem :P
btw zobaczyłem jakiś trend w tym temacie wjeżdżania na włatców much ale powiedzcie, czy czesiu nie jest śmieszny ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:13, lama123 napisał:

niecenzuralne pisze się razem :P
btw zobaczyłem jakiś trend w tym temacie wjeżdżania na włatców much ale powiedzcie, czy
czesiu nie jest śmieszny ^^

Może i jest, ale denerwuje mnie jak idę ulicą i banda dzieci naśladuje jego głos :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nieraz słyszę jak ludzie próbują udawać teksty Czesia i spóły. Po pierwsze niezbyt im to wychodzi, a po drugie to jest takie żałosne, że aż śmieszne. A co do tematu, to nie sądzę że to jest źródłem chamstwa, lecz inne dzieci, które mają patologie w domu i szerzą to na podwórkach. Ja jestem za tym żeby z tym walczono. Przed chwilą na przykład słyszałem jak dzieciak z drugiej klasy podstawówki zaczął przeklinać to siostry, że będzie siedział na fotka.pl całą noc -.-. Aż nie wytrzymałem i się prosto z mostu zapytałem ,,Masz w domu patologie?" a on na to ,,kur** weź mnie nie przezywaj, bo kto przezywa ten się tak sam do chu** nazywa". Więc ocencie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować