Zaloguj się, aby obserwować  
DJ_Danielus

Problemy z kompem (temat ogólny)

56 postów w tym temacie

Hmm... Temat przepadł - był i go nie ma.... A jak wiadomo każdy ma jakiś tam problem, więc założyłem temat na powrót.

No cóż, może ja zacznę:

Co jakiś czas jak uruchamiam PC to dochodzi do stanu ładowania Windowsa, tam przymiera, następuje restart. Windows wywala, że konfiguracja została zmieniona lub coś w tym stylu. Jednak czy jest to wina systemu, czy komponentów? Stery wszystkie zainstalowane, BIOS nowy... Nie wiem co to może być! System miał nawet reinstalkę...

Konfig:
Foxconn P35A-S
8800GT Palit
E8400
Corsair XMS 2x1GB
Corsair HX520W

Problem nie jest jakoś na wielką skalę, ale czasem uciążliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem , otwieram plik i zapomniałem odhaczyć ten kwadracik i teraz pliki otwierają mi się cały czas w tym samym formacie ..
Proszę , ja to odwrócić ?

20080523155553

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku który Cię interesuje i wybierz opcje "otwórz za pomocą". Będziesz tam miał listę programów, którymi będziesz mógł ten plik otworzyć a także możliwość wybrania nowego, którego na tej liście początkowo nie ma.

EDIT Spojrzałem teraz na screena i wygląda na to, że już probowałeś tym sposobem. W taki razie wejdź w "przeglądaj" i wskaż jakiś inny program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiem , ale ja chcę to odwrócić , nie chcę mieć teraz takich ikon :
Patrz screen numer 2

Chcę mieć jak wcześniej , patrz screen numer 3

20080523173001

20080523173019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem a mianowicie. Kiedy chce wysłac e-mail z mojej skrzynki na koncu adresu wyskakuje przecinek. Wtedy nawet gdy go usune on sie pojawia. Ten przecinek daje bardzo dużo poniewaz nie moge wysłac żadnej wiadomosci. Czy ktos wie co to może byc?? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
ostatnimi dniami mam bardzo poważny problem. Komputer zaczął mi się zawieszać po kilku minutach intensywnej pracy (np. bardziej wymagające gry). Pierwszym rozwiązaniem wydawała by się reinstalacja systemu, miałem go od kilku miesięcy a wiadomo, że Windowsa niestety trzeba często przeinstalowywać. Niestety - nic to nie pomogło. Zaledwie po zainstalowaniu DirectX''a, sterownika Nvidii i dźwięku oraz Guild Wars (do testów, jest to jedna ze stabilniejszych gier w jakie mi było zagrać) występował ten problem. Dało się pograć jakieś pół godziny - i znów to samo. Może to wina sterownika dźwięku lub grafiki? Kolejna reinstalacja. Grafika z innego źródła (dostarczonej do sprzętu płyty tym razem, nie z internetu), DirectX tak samo, bez sterownika dźwięku. Dalej to samo... Myślę sobie, że to może wina sprzętu. Czy mógł na jego uszkodzenie wpłynąć fakt, że nie mam uziemienia w kontakcie, gdzie jest podłączony komputer? A może to inna przyczyna, jakieś sugestie? Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przede wszystkim sprawdź temperatury - procesora, pamięci, grafiki i dysków/dysku. Jeśli chcesz to zrobić kompleksowo - użyj programu Speed Fan, do pomiaru temperatury procesora - CoreTemp, grafiki - GPU-z. Te restarty mogą być spowodowane zbytnio nagrzewającym się procesorem. Wyniki podaj na Forum. Potem będziemy myśleć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Obawiam się, że może się nie udać. Jeśli już raz przyporządkowałeś jakieś rozszerzenie pliku do programu to kiszka. Możesz spróbować jedynie w opcjach folderów, zakładka typy plików usunąć z listy te rozszerzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ma sprawy.
Dobrze, że się udało. Czasami system tak "przyzwyczaja" się do tych ikonek, że trudno go "oduczyć" kojarzenia z określonymi plikami. Musisz po prostu uważać wtedy kiedy otwierasz po raz pierwszy nieznany dla systemu plik. Koniecznie odhaczyć wtedy opcję"Otwieraj zawsze używając tego programu" (domyślnie zawsze ta opcja jest zaznaczona).
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem ostatnio nowy sprzęt (Core 2 duo e4600 2,4 ghz, 2 gb ram, galaxy Gf 8800 gt 256 mb) i jestem bardzo zadowolony, gry działają na wysokich detalach dobrze, ale mam pewien denerwujący problem. Otóż w grach, np. Gothic 3 czasami dźwięk "skacze" i chrupie... Tak dziwnie się przycina, gra wtedy też się przycina, chociaż nie za bardzo. Drugą sprawą jest NFS PRo Street demo, które to się zacina tak na max detalach, jak i na low... dźwięk również się przycina, jak w przypadku Gothic 3. W Wiedźminie mam to samo z dźwiękiem, tyle że tam czasami włącza się takie coś w stylu "bullet time" z Maxa Payne''a - czyli gra się nie przycina, ale Geralt biegnie w zwolnionym tempie... Pomóżcie, bo to naprawdę przeszkadza. W innych grach nie mam takiego problemu.

PS. Może to wina karty dźwiękowej? Jakby co, to mam Realtek HD Audio (tak pisze w panelu sterowania, nie znam się na "dźwiękówkach").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.

Mam podłączone słuchawki z mikrofonem, słuchawki działają w porządku ale mikrofon coś szwankuje.
Nie wiecie może gdzie w windowsie znaleźć jakąś regulacje mikrofonu, żeby coś pokombinować, może mam głos wyciszony albo coś?
Znalazłem w panelu sterowania ale tam jest mikrofon jako urządzenie do nagrywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam "drobne" problemy z kompem. Chodzi o to, że w niektórych grach (Half-Life 2, FarCry, Oblivion) komputer się jakby restartował. Piszę jakby bowiem w pewnym momencie podczas gry pojawia mi się czarny ekran na na monitorze wiedzę komunikat "tryb oszczędny" a wentylatory nabierają szybszych obrotów i są zdecydowanie bardziej słyszalne, nie ma natomiast samego "piknięcia" płyty głównej. Czasami też z głośników wydobywają się jakieś zniekształcone i zacinające się dźwięki. Czarny ekran mi już zostaje do końca i konieczne jest reset komputera . Z tym, że w Oblivionie takie zawiechy zdarzały mi się może ze 4 razy na jakieś 70 godzin gry, a w takim H-L2 jak się uda wytrzymać 30 minut to jest cud, tak więc gra w ten tytuł nie ma kompletnie sensu. W FC natomiast wychodzi jakoś średnio jedna zawiecha na godzinę gry. Sytuacja jest tym dziwniejsza, że w takim Call of Duty 4 czy Doomie 3 wszystko działa bez żadnych problemów. Podejrzewam, że to może być wina albo karty graficznej albo ramu. W tym ostatnim zresztą już zmieniałem napięcie z 1.8V na 1.9, bo na stronie producenta jest rekomendowana ta druga wartość, ale problem występuje nadal. Dodam też że nic się nie przegrzewa i nie jest podkręcone, a system był już przeinstalowany. Mój konfig:
- C2D E4500 2.2ghz
- 2GB Ram 800mhz CL5 GeiL
- GeForce 9600GT EVGA
- Asus P5K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 10:34, The Lurker napisał:

<ciach>

Mały update co do mojego problemu: zainstalowałem sobie Splinter Cella po czym zacząłem grać często używając quick save''a. W pewnym momencie zawieszenie systemu. Wczytuję, włączam grę aby pograć sobie dalej - zawiesz w tym samym momencie! Skojarzenie - dysk twardy. Spróbuję niedługo zainstalować grę na dysku sieciowym i zobaczę co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer-->panel sterowania-->dźwięki audio-->tam znajduesz mikrofon. Ustaw sobie wysokie poziomy głosności. Sprawedź w rejstratorze głosu czy Ci wszystko działa. Jesli nie spróbuj zainstalowac sterowniki dźwęku do płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 14:45, graczomaniak napisał:

Mój komputer-->panel sterowania-->dźwięki audio-->tam znajduesz mikrofon. Ustaw
sobie wysokie poziomy głosności. Sprawedź w rejstratorze głosu czy Ci wszystko działa.
Jesli nie spróbuj zainstalowac sterowniki dźwęku do płyty głównej.


Dobra teraz cię rozwalę tym pytaniem ale po prostu nigdy tego nie szukałem więc nie wiem ;)

Gdzie mogę nagrać dźwięk i potem go odsłuchać ?

Dzięki xD

Spróbowałem i nic nie słychać czyli coś nie tak z mikrofonem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takiego typu problem - otoz ostatnio kupilem laptopa i chcialem miec na nim internet, w zwiazku z czym kupilem rowniez router. Wszystko ladnie, pieknie internet smiga i tu i na laptopie, tylko mam problemy z grami, gdy chce pograc online. Wszystko dziala ok, p2p, komunikatory, mail, przegladarki, a gry sa jedynym problemem. W wiekszosci gier mam teraz albo okropne lagi, albo w ogole nie moge sie polaczyc. Nie wiem co jest tego przyczyna. Czy kabel czy router. Niewazne jest czy laptop jest wlaczony czy nie. Po odlaczeniu routera z obiegu wszystko wraca do normy. Slyszalem, ze sa 2 rodzaje kabli, chyba krosowy i zwykly ale nie wiem, czym tak naprawde one sie roznia. Nie wiem tez, jaki otrzymalem kabel wraz z routerem, bo to on laczy kompa z nim. Model routera to : http://www.netgear.com/Products/RoutersandGateways/WiredRouters/RP614.aspx
Netgear RP614v4, updateowalem firmware, probowalem wylaczac firewalla w routerze, ale to nic nie zmienialo. Pomozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 19:40, graczomaniak napisał:

Ściągasz, ładujesz, oglądasz coś na necie na jednym kompie i jednocześnie robisz coś
na drugim?

No wlasnie napisalem, ze drugi moze byc wylaczony, a i tak jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować