• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Tokkarian

Ojciec chrzestny- niebieski ekran w czasie grania.

Pytanie

Witam! Mam problem z grą Ojciec chrzestny. Gra uruchamia się normalnie. Intro działa na początku też. Gdy pogram jakiś czas gra się wyłącza i pojawia się niebieski ekran. Instalowałem kilka razy lecz to nie pomaga. Gra wyłącza się w różnych miejscach. Czasem zdążę pograć dłużej, czasem krócej. Gra działa płynnie przez czas grania, więc to raczej nie jest wina za słabego sprzętu. Co zrobić?

EDIT: Coś mi się zrobiło z klawiaturą. Proszę zmienić na chrzestny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.07.2008 o 13:39, dominikańczyk napisał:

Witam! Mam problem z grą Ojciec chrzestny. Gra uruchamia się normalnie. Intro działa
na początku też. Gdy pogram jakiś czas gra się wyłącza i pojawia się niebieski ekran.
Instalowałem kilka razy lecz to nie pomaga. Gra wyłącza się w różnych miejscach. Czasem
zdążę pograć dłużej, czasem krócej. Gra działa płynnie przez czas grania, więc to raczej
nie jest wina za słabego sprzętu. Co zrobić?

EDIT: Coś mi się zrobiło z klawiaturą. Proszę zmienić na chrzestny.


Hmm...Z tego co wiem niebieski ekran oznacza że coś sie przegrzewa,sprawdź temperature karty graficnzej bo mozliwe że to ona się przegrzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.07.2008 o 13:58, rafekx 12 napisał:

> Witam! Mam problem z grą Ojciec chrzestny. Gra uruchamia się normalnie. Intro działa

> na początku też. Gdy pogram jakiś czas gra się wyłącza i pojawia się niebieski ekran.

> Instalowałem kilka razy lecz to nie pomaga. Gra wyłącza się w różnych miejscach.
Czasem
> zdążę pograć dłużej, czasem krócej. Gra działa płynnie przez czas grania, więc to
raczej
> nie jest wina za słabego sprzętu. Co zrobić?
>
> EDIT: Coś mi się zrobiło z klawiaturą. Proszę zmienić na chrzestny.

Hmm...Z tego co wiem niebieski ekran oznacza że coś sie przegrzewa,sprawdź temperature
karty graficnzej bo mozliwe że to ona się przegrzewa.

Jak mam to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.07.2008 o 14:21, dominikańczyk napisał:

>
> > > karty graficznej bo mozliwe że to ona się przegrzewa.
> > Jak mam to sprawdzić?
>
> Proponuje użyć programu speedfan oto link do pobrania: http://www.almico.com/sfdownload.php

Dobra. Zainstalowałem. Ale mógłbyś mi wytłumaczyć działanie tego programu?


Odplasz go i sprawdzasz temperature, Temp 1-to chyba opisuje temperature karty graficznej,Temp 2 płyty głownej a temp 3 procesora.Sprawdź ile stopni ma którys z twoich podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.07.2008 o 14:23, rafekx 12 napisał:

> >
> > > > karty graficznej bo mozliwe że to ona się przegrzewa.
> > > Jak mam to sprawdzić?
> >
> > Proponuje użyć programu speedfan oto link do pobrania: http://www.almico.com/sfdownload.php

>
> Dobra. Zainstalowałem. Ale mógłbyś mi wytłumaczyć działanie tego programu?

Odpalasz go i sprawdzasz temperaturę, Temp 1-to chyba opisuje temperaturę karty graficznej,Temp
2 płyty głównej a temp 3 procesora.Sprawdź ile stopni ma któryś z twoich podzespołów.

temp 1- 36C
temp 2- 50C
Jest tam jeszcze
HD0- 40C
HD1- 43C

Ale nie ma takiego czegoś jak temp 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 07.07.2008 o 14:32, dominikańczyk napisał:

temp 1- 36C
temp 2- 50C
Jest tam jeszcze
HD0- 40C
HD1- 43C

Ale nie ma takiego czegoś jak temp 3.


aha-czyli temp 1 i 2 w normie[chyba].Proponuje abys napisał do np. sig. on zna sie na tym o wiele bardziej ode mnie a ja nie znam się na temperaturze komputera aż tak bardzo i nie chce cie wprowadzać w błąd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.07.2008 o 14:32, dominikańczyk napisał:

Ale nie ma takiego czegoś jak temp 3.

Witam. temperatury jak dla mnie wyglądają ok, ale są 2 problemy:
1 pomiar musi być pod obciążeniem (np uruchamiasz rzeczową grę i wtedy sprawdzasz)
2 speedfan nie obsługuje wszystkich czujników, są 2 w miare pewne metody:
a) programem dołączonym do płyty głównej
b) jak już ci się pojawi ten blue screen , to szybki resset i sprawdzenie temperatur w biosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Restart w twoim komputerze spowodowany jest przez włączoną funkcję ponownego uruchomienia komputera w przypadku wystąpienia awarii systemu.
Abyśmy mogli zdiagnozować przyczynę twojego problemu prosimy wyłączyć tę opcje.

By to zrobić należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę Mój Komputer, a następnie z rozwijanego menu wybrać Właściwości. W oknie, które się pojawi należy przejść do zakładki Zaawansowane, w której to w polu Uruchamianie i Odzyskiwanie klikamy przycisk Ustawienia. W oknie, które się otworzy odznaczamy pole Automatycznie Uruchom Ponownie w dziale Awaria Systemu.
Następnym razem gdy nastąpi ten problem pojawi się panu niebieski ekran, na którym znajdziesz nazwy plików które spowodowały ten błąd.

Prosimy o podanie nazw tych plików wraz z raportem z programu dxdiag w Informacje w jaki sposób można zapisać taki raport oraz gdzie znajdziesz program dxdiag znajdują się pod poniższym linkiem:
http://www.gram.pl/pomoc/tutorial_dd_01.html

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprawdź czy komputer nie jest zakurzony bo to może być powód zablokowania wiatraczka, lub jeśli jest czysty albo zmień napięcie w wiatrzaczku do śilniejszego (ale nie przesadzaj) albo czy czasami fizycznie nie jest uszkodzony :)

Może to też być powód karty graficznej lub dźwiękowej, też to może być wina obciążonego sprzętu - sprawdź czy RAM jest zapotrzebowany wyżej niż wymagania zalecane, jeśli nie zwiększ rozmiar pliku stronicowania!

:P Ale się wygadałem. Juhu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować