Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Risen - recenzja

72 postów w tym temacie

gram.pl

Czy niemieckie "piranie" wywiązały się z obietnic złożonych fanom? Czy Risen, to zupełnie nowa gra, czy klon Gothica w nowym opakowaniu? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w naszej recenzji najnowszej gry studia Piranha Bytes. Zapraszamy!

Przeczytaj cały tekst "Risen - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 20:13, Adarroc napisał:

System walki jest bardzo intuicyjny i taki..."konsolowy" (nie żeby na pc było gorzej)
destro177 - jesli masz dobrą karte to na pewno pujdzie ;)



Wg. obecnych standardów mój komp to okaz z wykopalisk archeologicznych, więc nie pÓjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja, a co do gry to jestem pod ogromnym wrażeniem. Początkowo jak zobaczyłem system walki na gameplayach to stwierdziłem, że zbliża się kolejny G3...O dziwo, gdy pierwszy raz odpaliłem grę, pierwszą rzeczą, która mi się rzuciła w oczy był system walki - jest świetny! Nie ma tak łatwo jak w G3 (nawet na balansie alternatywnym), widać, że poprawili SI. Druga rzecz - grafika. Mimo, iż tekstury nie są rewelacyjne to jest po prostu pięknie, tak ładnej grafiki w cRPG nie widziałem. HDR jest doskonały, gra robi wrażenie jakby była w HD na TV. Trawa nie jest tak jak w Gothicu 3 w postaci jednej tekstury, tym razem wygląda jak prawdziwa, jakbym był w Grecji lub Portugalii. Każdy element świata jest bardzo szczegółowo dopracowany. Rażą tylko te gdzieniegdzie słabe tekstury. Fabuła jak dla mnie średnia, porównywalna z Gothic''iem 2 (G1 i IMHO G3 miały najlepszą fabułę), znów ten sam scenariusz - od zera do bohatera, zaczyna być to nudne aczkolwiek na tym polega idea cRPG nie licząc takich wyjątków jak m.in. Assassin''s Creed. Gra jest co najmniej dobra, mogłaby być lepsza, ale nic nie jest idealne. Zachęcam do kupowania - warta swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest naprawde fajna ale liniowosc i drastyczne nasaczenie dungeon crawlingiem w drugiej polowie gry solidnie dalo mi sie we znaki, obnizajac finalnie moja opinie na jej temat. Nie mam nic przeciwko lochom i innym jaskiniom, ale zeby polowa gry polegala tylko na nich? Bez niemal zadnych nowych questow czy czegokolwiek innego? Przegiecie paly.

Ogolnie jednak, warto polecic napewno a dla fanow gothica, to rzeczywiscie must-have.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

super gra a najlepsze że full wersja zajmuje niecałe 2gb!!!! powinni wiencej takich gier tworzyć bo jak robią gry po 8gb to mi sie odechciewa sciongać jak są po prawie 100 partów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra...tak powinien wyglądać Gothic 3 ( przy którym i tak się dobrze bawiłem ;) ). Jest kilka wad, ale przy zaletach ich w sumie nie widać. Nie jest to rasowy RPG ale na pewno jedna z lepszych pozycji która ostatnio została wydana. Polecam jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 20:32, bfgk10 napisał:

niech nikt nie kupuje tej gry na grame w skelpie po 99 albo 109 chodzi

Trafiłem za 79,90,ale skoro taka ocena ,po co marnować kasę ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2009 o 20:39, Bartex69 napisał:

Trafiłem za 79,90,ale skoro taka ocena ,po co marnować kasę ;d.


A wiesz może po ile w media markt stoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 20:43, Longer napisał:


> Trafiłem za 79,90,ale skoro taka ocena ,po co marnować kasę ;d.

A wiesz może po ile w media markt stoi?

Łódź ,ostatnio byłem w takim małym empiku(79,90),ogólnie w Manufakturze byłem i cena jak dobrze pamiętam 99,90(MM).Ogólnie dzisiaj wpadłem z bratem do Łodzi więc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"(...) zaś ponowne jej wczytanie przy świeżo uruchomionej aplikacji to maksymalnie kilkadziesiąt sekund"

Nie chodziło czasami o kilkanaście sekund ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować