Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Naruto 400#
Znowu nudny chapter. Być może niektórych bawi odkrywanie "mhrocznych" tajemnic konochy... Ale jak dla mnie - robienie z klanu Uchicha wielkich złych, a z Itachiego PACYFISTĘ który cały czas chronił swojego brata... Kishimoto trochę przesadził. Mam nadzieję, że w następnym chapterze zobaczymy Naruto.

Bleach -102
Akcja na maksa :D. Wszyscy ci którzy potem zostali Vizardami wyruszyli w pole. No, może oprócz Hachigen''a - ale pewnie Tessai i jego potajemnie wyśle. No właśnie, Tessai :D. Pomocnik Urahary ze sklepy jest KAPITANEM kido coprs. Ciekawe co się stało z Kenseiem. Dziwna maska, urządzenia (?) na rękach, kołki w pleckach... Nie wygląda mi to na jakąś "zarazę" - raczej to jest sztuczny wytwór. Tylko kto mu to zrobił...? Czyżby Mayuri? W końcu to trochę dziwny zbieg okoliczności - Mayuri wychodzi na wolność - a tu ktoś "przerabia" kapitana na potworka.

Coś mi się wydaje, że ktoś z Soul Society robi sobie potajemne "eksperymenty" które mają zmieniać Shinigami w Vizardów. Na bank wszyscy którzy wyruszyli na pole bitwy zostaną pokonani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 18:06, KrisK91 napisał:

Bleach -102
Akcja na maksa :D. Wszyscy ci którzy potem zostali Vizardami wyruszyli w pole. No, może
oprócz Hachigen''a - ale pewnie Tessai i jego potajemnie wyśle. No właśnie, Tessai :D.
Pomocnik Urahary ze sklepy jest KAPITANEM kido coprs. Ciekawe co się stało z Kenseiem.
Dziwna maska, urządzenia (?) na rękach, kołki w pleckach... Nie wygląda mi to na jakąś
"zarazę" - raczej to jest sztuczny wytwór. Tylko kto mu to zrobił...? Czyżby Mayuri?
W końcu to trochę dziwny zbieg okoliczności - Mayuri wychodzi na wolność - a tu ktoś
"przerabia" kapitana na potworka.

Coś mi się wydaje, że ktoś z Soul Society robi sobie potajemne "eksperymenty" które mają
zmieniać Shinigami w Vizardów. Na bank wszyscy którzy wyruszyli na pole bitwy zostaną
pokonani.


Możliwe, chociaż czy aż tylu kapitanów polegnie? Na pewno sobie z nim poradzą. Co by nie było musimy czekać dokładnie tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA SPOILERY NARUTO I BLEACH

Dnia 16.05.2008 o 18:06, KrisK91 napisał:

Znowu nudny chapter.

No Chyba Zamorduje XD Jak ty to nazywasz nudnym chapterem to ja nie wiem. Praktycznie cały świat Naruto zostaje wywrócony do góry nogam, a ten mówi że Nudny, no ja nie wytrzymam XD Chociaż... chociaż muszę przyznać że "Love & Peace Itachi" faktycznie trochę mi się w głowie nie mieści
Wybacz że to powiem, ale... o czym ty pleciesz ?? Przecież Old Man Yama wyraźnie powiedział że cała piątka (w tym Hachigen) staje się specjalnym oddziałam którego celem jest zbadanie tej afery z znikającymi duszami.

Dnia 16.05.2008 o 18:06, KrisK91 napisał:

Coś mi się wydaje, że ktoś z Soul Society robi sobie potajemne "eksperymenty" które mają
zmieniać Shinigami w Vizardów.

Aizen, prawie na 100% Aizen, ostatecznie to on chciał zostać H-Shinigami. Chociaż... może są tam jeszcze jacyś pogrzani shinigami, którzy nad tym pracowali, a Aizen później po prostu przejął ich badania... Naaah nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 18:06, KrisK91 napisał:

Ciekawe co się stało z Kenseiem. Dziwna maska, urządzenia (?) na rękach, kołki w pleckach... Nie wygląda mi to na > jakąś "zarazę" - raczej to jest sztuczny wytwór.

Um, a on sie po prostu w hollowa nie zaczął zmieniać? Te kołki w plecach wyglądają tak jakby z niego "wyszły" a nie jakby ktoś mu je wbił, no i ma na ciele podobne rysunki do tych które miał Ichigo w wersji hollow ;)

Dnia 16.05.2008 o 18:06, KrisK91 napisał:

Tylko kto mu to zrobił...? Czyżby Mayuri?

Wydaje mi się że ta przemiana Kenseia została spowodowana przez miecz który go przebił, raczej na pewno nie był to miecz Mauryego bo jego zanpaktou takich rzeczy nie potrafi, obstawiam że to jakiś "soon to be known" czarny charakter xD
Kurde nareszcie sie coś fajnego zaczęło dziać w Bleachu^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać Sword of the Stranger od studia BONES :]
Naprawdę wciągające anime o samurajach :] Dobra muzyka i ciekawie odwzorowane postacie sprawiają ,że bardzo przyjemnie ogląda się to anime :] Walki też są niczego sobie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozpocząłem wakacje i z racji tego że będę miał dużo wolnego czasu, chciałbym pooglądać sobie jakieś dobre anime, tylko problem w tym że w ogóle się na tym nie znam i nie mam pojęcia od czego zacząć (jedyne anime jakie w życiu oglądałem to Dragon Ball i Naruto), czy mógłby mi ktoś coś doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 13:27, Sebat1 napisał:

Wczoraj rozpocząłem wakacje i z racji tego że będę miał dużo wolnego czasu, chciałbym
pooglądać sobie jakieś dobre anime, tylko problem w tym że w ogóle się na tym nie znam
i nie mam pojęcia od czego zacząć (jedyne anime jakie w życiu oglądałem to Dragon Ball
i Naruto), czy mógłby mi ktoś coś doradzić.

Zależy jaki gatunek cię interesuje :]

Osobiście polecam:
Death Note
Darker than BLACK
Tengen Toppa Gurren Lagann
Higurashi no Naku Koro ni
Ghost In The Shell
Hellsing Ultimate OVA

Z tych klasycznych to polecam:
Cowboy Bebop
Trigun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 13:27, Sebat1 napisał:

Wczoraj rozpocząłem wakacje i z racji tego że będę miał dużo wolnego czasu, chciałbym
pooglądać sobie jakieś dobre anime, tylko problem w tym że w ogóle się na tym nie znam
i nie mam pojęcia od czego zacząć (jedyne anime jakie w życiu oglądałem to Dragon Ball
i Naruto), czy mógłby mi ktoś coś doradzić.


To może Bleach, Death Note, Fullmetal Alchemist, Soul Eater, te najbardziej polecam, a i może jeszcze D.Gray-Man.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj rozpocząłem wakacje i z racji tego że będę miał dużo wolnego czasu, chciałbym
> pooglądać sobie jakieś dobre anime, tylko problem w tym że w ogóle się na tym nie znam
> i nie mam pojęcia od czego zacząć (jedyne anime jakie w życiu oglądałem to Dragon Ball
> i Naruto), czy mógłby mi ktoś coś doradzić.

Jeżeli jesteś już przy Shonenach to przy nich pozostań - bierz się za Bleacha - naprawdę potrafi wciągnąć, i chociaż ma swoje "nudniejsze" momenty - to potem odbija się i znów wymiata. Poza tym - anime które pozbierały ładne ocenki - Obie serie Code Geass, Death Note, Tengen Toppa Gurren Lagann. Do tego jest peeełno ciekawych komedii - ze swojej strony polecam School Rumble - naprawdę przednie anime ^^.

Gdy już wciągniesz się na dobre - możesz zabrać się za coś "mocniejszego". Higurashi no Naku Koro ni, Neon Genesis Evangelion, (polecam! :D), Ergo Proxy itd.

Możesz posiłkować się tą stroną --> http://myanimelist.net/topanime.php . Znajdziesz tam sporo recenzji i opinii - do tego mój anime list http://myanimelist.net/animelist/KrisK --> Możesz tam wyczytać jakie oceny wystawiłem poszczególnym anime.

Miłego oglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z poleceniem czegoś w locie może być problem o tyle że wszystko zależy od gustu a także od tego czy np. lubisz s-f czy fantasy, komedie czy też raczej coś poważniejszego.
Poniższa lista obejmuje anime które mi się podobały (przynajmniej te z nich które w tej chwili pamiętam) więc weź pod uwagę że niekoniecznie muszą podobać się Tobie.
A więc tak:
Ghost in the Shell (zarówno oba filmy jak i obie serie)
Claymore
Black Lagoon
Cowboy Bebop (tak seria jak i film)
Seirei no Moribito
The Twelve Kingdoms
Apleseed
The Third
oraz film który niedawno pojawił się u nas w kinach czyli Vexille
Część z tych tytułów to pozycje nieco starsze jednak czas nie zdołał obniżyć ich wartości (dotyczy to zwłaszcza pierwszego filmu Ghost in the Shell).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 13:27, Sebat1 napisał:

Wczoraj rozpocząłem wakacje i z racji tego że będę miał dużo wolnego czasu, chciałbym
pooglądać sobie jakieś dobre anime, tylko problem w tym że w ogóle się na tym nie znam
i nie mam pojęcia od czego zacząć (jedyne anime jakie w życiu oglądałem to Dragon Ball
i Naruto), czy mógłby mi ktoś coś doradzić.

Ja dodałbym jeszcze The End of Evangelion jako kontynuacja NGE wspomnianego przez Krisk''a. Jeżeli chodzi o dojrzałe pozycje to Elfen Lied i Texhnolyze to pozycje obowiązkowe, które potrafią zgnieść i zmiażdżyć. Osobiście polecam jakąś serię Mobile Suit Gundam, a szczególnie 8th MS Team, bądź całkiem świeży Gundam 00.


Mam chęci na ten weekend na obejrzenie Mobile Suit Gundam 0083 Stardust Memory. Ogólnie miałem wielką ochotę obejrzeć tą serię, ponieważ Battlecarrier Albon i Neue Ziel mówią same za siebie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 13:27, Sebat1 napisał:

Wczoraj rozpocząłem wakacje i z racji tego że będę miał dużo wolnego czasu, chciałbym
pooglądać sobie jakieś dobre anime, tylko problem w tym że w ogóle się na tym nie znam
i nie mam pojęcia od czego zacząć (jedyne anime jakie w życiu oglądałem to Dragon Ball
i Naruto), czy mógłby mi ktoś coś doradzić.
Wczoraj rozpocząłem wakacje i z racji tego że będę miał dużo wolnego czasu, chciałbym
pooglądać sobie jakieś dobre anime, tylko problem w tym że w ogóle się na tym nie znam
i nie mam pojęcia od czego zacząć (jedyne anime jakie w życiu oglądałem to Dragon Ball
i Naruto), czy mógłby mi ktoś coś doradzić.

Już sporo osób podało ci różne propozycje ale ja też dorzucę swoje trzy grosze:
One Piece - Shonen o piratach, podobny do Naruto i DB. Masa odcinków, teraz już coś koło 350.
Fullmetal Alchemist - Shonen ale z poważniejszą i bardziej skomplikowaną fabułą.
Gundam SEED - Anime o mechach. Sporo epickich bitew, dobra fabuła itd.
Gundam 08th MS Team - Jak wyżej tyle że tutaj postawiono na dużo większy realizm, w przeciwieństwie do SEEDa
Higurashi no Naku Koro ni - Mroczne anime pełne tajemnic i z genialnym klimatem. Zawiera kilka bardzo brutalnych scen. Naprawdę mocna seria.
Death Note - Jedno z najlepszych anime jakie widziałem. To taki kryminał w którym ścierają się ze sobą umysły dwóch geniuszy: mordercy który pragnie stworzyć świat idealny oraz superdetektywa który potrafi ponoć rozwiązać każdą sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2008 o 13:33, MisticGohan_MODED napisał:

Zależy jaki gatunek cię interesuje :]


Sam tego do końca nie wiem :P , na pewno lobię jak jest mroczno albo śmiesznie, a i klimatem s-f nie pogardzę.

Dnia 17.05.2008 o 13:33, MisticGohan_MODED napisał:

Osobiście polecam:
Death Note
Darker than BLACK
Tengen Toppa Gurren Lagann
Higurashi no Naku Koro ni
Ghost In The Shell
Hellsing Ultimate OVA


Dzięki, na pewno postaram się to obejrzeć :]

Dnia 17.05.2008 o 13:33, MisticGohan_MODED napisał:

Z tych klasycznych to polecam:
Cowboy Bebop
Trigun


A czym się różni klasyczne anime od pozostałych ?

Kraju92

Dnia 17.05.2008 o 13:33, MisticGohan_MODED napisał:

To może Bleach, Death Note, Fullmetal Alchemist, Soul Eater, te najbardziej polecam,
a i może jeszcze D.Gray-Man.


Dzięki, dopisze te tytuły do mojej listy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 13:45, KrisK91 napisał:

Jeżeli jesteś już przy Shonenach to przy nich pozostań

Czyli rozumiem że Shoneny to gatunek w anime, dużo jest tego rodzaju gatunków ?

Dnia 17.05.2008 o 13:45, KrisK91 napisał:

- bierz się za Bleacha - naprawdę potrafi wciągnąć, i chociaż ma swoje "nudniejsze" momenty
- to potem odbija się i znów wymiata.

Jeżeli wciągnę się w oglądanie i będzie mi się podobać, to na pewno nudniejsze momenty nie będą aż tak bardzo przeszkadzać.

Dnia 17.05.2008 o 13:45, KrisK91 napisał:

Poza tym - anime które pozbierały ładne ocenki - Obie serie Code Geass, Death Note,
Tengen Toppa Gurren Lagann.

Zapewne ładne ocenki, tak jak w przypadku filmów kinowych nie muszą świadczyć o jakości, bo to zależy od gustu, ale mimo to będę zawierzał ocenom bo być może często będą trafne.

Dnia 17.05.2008 o 13:45, KrisK91 napisał:

Do tego jest peeełno ciekawych komedii - ze swojej strony polecam School Rumble -
naprawdę przednie anime ^^.

Ciekawe komedie, na pewno przypadną mi do gustu :) , ale pewnie żeby zrozumieć wszystkie żarty trzeba znać angielski lub japoński na bardzo wysokim poziomie, a u mnie może być z tym problem.

Dnia 17.05.2008 o 13:45, KrisK91 napisał:

Gdy już wciągniesz się na dobre - możesz zabrać się za coś "mocniejszego". Higurashi
no Naku Koro ni, Neon Genesis Evangelion, (polecam! :D), Ergo Proxy itd.

A co jest ukryte pod słowem ''''mocniejsze'''' , Hentai czy krwawe rzeźnie ?? :D

Dnia 17.05.2008 o 13:45, KrisK91 napisał:

Możesz posiłkować się tą stroną --> http://myanimelist.net/topanime.php . Znajdziesz
tam sporo recenzji i opinii - do tego mój anime list http://myanimelist.net/animelist/KrisK
--> Możesz tam wyczytać jakie oceny wystawiłem poszczególnym anime.

Dzięki za linki, na pewno poprzeglądam sobie w najbliższym czasie.

Dnia 17.05.2008 o 13:45, KrisK91 napisał:

Miłego oglądania.

Dzięki, coś mi się wydaje że całe trzy miesiące wakacji mi nie wystarczą na obejrzenie tego wszystkiego, zwłaszcza że lista tytułów stale sie powiększa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 13:57, Karharot napisał:

Z poleceniem czegoś w locie może być problem o tyle że wszystko zależy od gustu a także
od tego czy np. lubisz s-f czy fantasy, komedie czy też raczej coś poważniejszego.

Lubie klimaty s-f oraz komedie, natomiast fantasy w formie anime nie wydaje mi się interesujące, ale kto wie może jak obejrzę kilka tytułów to zmienię zdanie :P

Dnia 17.05.2008 o 13:57, Karharot napisał:

Poniższa lista obejmuje anime które mi się podobały (przynajmniej te z nich które w tej
chwili pamiętam) więc weź pod uwagę że niekoniecznie muszą podobać się Tobie.
A więc tak:
Ghost in the Shell (zarówno oba filmy jak i obie serie)
Claymore
Black Lagoon
Cowboy Bebop (tak seria jak i film)
Seirei no Moribito
The Twelve Kingdoms
Apleseed
The Third
oraz film który niedawno pojawił się u nas w kinach czyli Vexille

Dzięki, dopiszę te tytuły do mojej listy, na pewno coś mi się z tego spodoba.

Dnia 17.05.2008 o 13:57, Karharot napisał:

Część z tych tytułów to pozycje nieco starsze jednak czas nie zdołał obniżyć ich wartości
(dotyczy to zwłaszcza pierwszego filmu Ghost in the Shell).

W moim przekonaniu czas nigdy nie obniża wartości filmów i na pewno z anime jest podobnie.

Earthshaker

Dnia 17.05.2008 o 13:57, Karharot napisał:

Ja dodałbym jeszcze The End of Evangelion jako kontynuacja NGE wspomnianego przez Krisk''a.

Dobrze, zapamiętam ten tytuł.

Dnia 17.05.2008 o 13:57, Karharot napisał:

Jeżeli chodzi o dojrzałe pozycje to Elfen Lied i Texhnolyze to pozycje obowiązkowe, które
potrafią zgnieść i zmiażdżyć.

A co te tytuły tak zgniatają i miażdżą, mam nadzieję że nie psychikę bo tak ''''mocnych'''' tytułów wolałbym nie oglądać x)

Dnia 17.05.2008 o 13:57, Karharot napisał:

Osobiście polecam jakąś serię Mobile Suit Gundam, a szczególnie 8th MS Team, bądź całkiem
świeży Gundam 00.

Dzięki, dopisze to do mojej listy, tytuły będę oglądał w kolejności alfabetycznej więc bardzo prawdopodobne że 8th MS Team będzie pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 15:29, Sebat1 napisał:

Czyli rozumiem że Shoneny to gatunek w anime, dużo jest tego rodzaju gatunków ?


Shounen to nazwa dla anime skierowanych do shounenów ;p (czyli młodych chłopców/mężczyzn) - naładowane akcją i przygodami

Dnia 17.05.2008 o 15:29, Sebat1 napisał:

Jeżeli wciągnę się w oglądanie i będzie mi się podobać, to na pewno nudniejsze momenty
nie będą aż tak bardzo przeszkadzać.


Oj będą będą, zapewniam, ale zawsze można fillery np. pominąć :)

Dnia 17.05.2008 o 15:29, Sebat1 napisał:

Zapewne ładne ocenki, tak jak w przypadku filmów kinowych nie muszą świadczyć o jakości,
bo to zależy od gustu, ale mimo to będę zawierzał ocenom bo być może często będą trafne.


Nie tyle chodzi i oceny, co o opinie oglądaczy. A ja ci mówię że TTGL, G00 lub Code Geass to faktycznie najlepsze anime ubiegłego/tego roku.

Dnia 17.05.2008 o 15:29, Sebat1 napisał:

Ciekawe komedie, na pewno przypadną mi do gustu :) , ale pewnie żeby zrozumieć wszystkie
żarty trzeba znać angielski lub japoński na bardzo wysokim poziomie, a u mnie może być
z tym problem.


Od czego są polskie suby. Ja ze swej strony polecam "komedie romantyczne". Green green, Ichigo 100%, Love Hina itp :)

Dnia 17.05.2008 o 15:29, Sebat1 napisał:

A co jest ukryte pod słowem ''''mocniejsze'''' , Hentai czy krwawe rzeźnie ?? :D


Hah Hentai+krwawe rzeźnie to nic w porównaniu z tym co się w tych anime dzieje. Po sesyjce z nimi masz posiekany mózg, wyciśnięty jak gąbka i masz ochotę się zabić :)
Do tej kolekcji dodałbym jeszcze Gantz :)

Dnia 17.05.2008 o 15:29, Sebat1 napisał:

Dzięki, coś mi się wydaje że całe trzy miesiące wakacji mi nie wystarczą na obejrzenie
tego wszystkiego, zwłaszcza że lista tytułów stale sie powiększa :)


30 odcinków dziennie, 10 godzin - całkiem osiągalne w wakacje (ech te godziny z Naruto, ONe Piece i Bleach... ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z nudy zacząłem szukać nowych mang, które zajęłyby mi czas. Oto wyniki poszykiwań:

Souleater - sporo osób oglądało anime, mniej czytało mangę, a to duży błąd :p Manga ma łądniejszą kreskę, ciekawe smaczki i ładniejsze "krajobrazy" - choć tylko One Shoty prezentowały naprawdę bardzo wysoki poziom. Ogólnie fabuła jest całkiem ciekawa. Mangę tak samo jak anime bardzo polecam.

Hunter x Hunter - dość stara już maga (25 tomików), które zachwyca oryginalnością z początku. Niestety potem wszystko robi się schemattyczne, i mocno przegadane. Kreska nie zachwyca, jest nawet bardzo przeciętna. Jednak niekkóre rozwiązania fabularne są bardzo interesujące i warte przeczytania. Ogólnie magę oceniam na 7/10, chociaż jeszcze nie jestem na bieżąco ;)

Tenjou Tenge - tego przeczytałem dopiero jeden tomik, ale już mi się spodobało. Zaliczyłbym nawet tą mange to seinenów, gdyż sporo tam nagości i brutalności (większe natężenie niż w shounenach). Niestety wiele nie mogę powiedzieć na temat mangi bo mało co ją znam, ale z tego co narazie przeczytałem, spodziewam się wiele. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się