Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2007 o 16:15, piero92 napisał:

PS A przeszukując ten temat znalazłem wasze wypowiedzi związane z krabem sprzedawcą w okolicach
Vivek... Czy ktoś mógłby mi podać dokładną jego lokalizację??


Na wschód od Dzielnicy Św. Olmsa w Viviek znajdują się daedryczne ruiny Ball Fell. Jest tam misja z Molag Balem i wampiryzmem ale mniejsza z tym. Jeszcze dalej na wschód od tych ruin znajdują się małe wysepki. Na jednej z nich znajdziesz kraba. Nie zaatakuje cię. Możesz z nim handlować. Ma 10 000 sztuk złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 14:52, Kostka XXL napisał:

Właśnie zaczołem swoją przygodę z Morrowindem i mam taki drobny problem nie moge się zdecdować
jaką rase wybrać, wole coś bardziej wojowniczego. Mam na oku 6 ras: Ork, Redgard, Cesarski,
Mroczny Elf, Nord oraz Breton.

Jako wojownika radzę Norda albo Redgarda, to zależy czy wolisz grać białym czy murzynem:D
Ja wolę Norda, tym bardziej, że po zainstalowaniu Better Heads są najlepsze twarze:]

Dnia 26.06.2007 o 14:52, Kostka XXL napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie te skrzynie, beczki i kufry,
które znajdują się na statku da się otworzyć i przeszukać, bo jak na nie najeżdżam celownikiem
do pojawia się na nich nazwa. Da sie wziążć to jedzenie i picie ze stołów na statku??

Nie, ale już w biurze ''dostajesz'' inwentarz i na tym etapie warto sprzątnąć wszystko co najcenniejsze w zasięgu rąk:D Co ciekawe, właśnie w pierwszym pomieszczeniu (z dziadkiem) jest sporo cennych przedmiotów... Tyle, że jest strażnik, ale jest na niego sposób: ukradnij coś, upuść na ziemię, strażnik do ciebie zagada, jak skończy to weź przedmiot z ziemi z powrotem... W następnych 2 pomieszczeniach rzeczy możesz brać już normalnie, ale są mniej warte...

Ja po wyjściu z biura dostałem u Arriella (czy jak mu tam) coś 4000 zł - dobry kapitał na początek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:26, Ranthar napisał:

Jako wojownika radzę Norda albo Redgarda, to zależy czy wolisz grać białym czy murzynem:D
Ja wolę Norda


Rasista! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem, że w Morrowindzie można zostać wampirem (jeżeli zarazimy się jakąś chorobą od innych wampirów). Mógłby mi ktoś napisać o co w tym dokładnie chodzi i jakie są tego plusy i minusy.

Ps. Czwarty skutek Wampirzego Pyłu to "Wampiryzm" - o co w nim chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostajesz wampirem jeśli któryś z nich cię zarazi (tylko nie pamiętam jak się zwała ta choroba) i się nie wyleczysz.
Plusy:
-bonus do statystyk
-kilka zadań dla jednego z wampirzych klanów
-możliwość zamiany jednej z broni na lepszą wersję (nie pamiętam nazwy ale chyba chodzi o tą którą dostaje się od Boetiaha za wykonanie jego zadania)
Minusy:
-ludzie nie będą chcieli z tobą rozmawiać
-"uczulenie" na słońce
Tyle pamiętam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:54, Hoplita napisał:

Ps. Czwarty skutek Wampirzego Pyłu to "Wampiryzm" - o co w nim chodzi?


Jeżeli zjesz cztery wampirze pyły to stajesz się wampirem. Pył ten zostaje po zabitych wampirach. Osobiście pierwszy raz o tym słyszę. Zawsze zostawałem wampirem w "tradycyjny" sposób.

A pełny rozkład co daje ci wapiryzm masz tutaj:

http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=266&Itemid=316

Zapamiętaj tą stronę bo to skarbnica wiedzy dla każdego fana Elder Scrolls :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś szybki sposób na nabijanie levelów? Bo dużo walczę i tak długo bardzo mi idzie ten lvl. Może coś źle robię? Już długo gram, bo od roku mam, ale czasami sobie pogrywam, kolega mi mówił, że bardzo szybko można nabić level tak: wykonać misję i spać, wykonać i spać. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem grę Mrocznym Elfem i chyba zaczne jeszcze raz ale Nordem:)
Dzięki za wzkazówkę z tym upuszczaniem przedmiotów.

********************
Jest w Morrowindzie gdzieś zegar przedstawiający czas gry i date?? Bo ja nigdzie nie widziałem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 21:55, Kostka XXL napisał:

Jest w Morrowindzie gdzieś zegar przedstawiający czas gry i date?? Bo ja nigdzie nie widziałem:P


jak kłądziesz się spać lub czekasz to są takie śmieszne nazy jak Thridas, Pierwszy Siew Itd. To jest właśnie data :P A jeśli chcesz mieć normalne miesiące i daty to jest odpowiedni mod do tego. Jak będziesz chciał to zapodam linka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

, znowu wwspanioały i cudny serwer bazy danych microsoftu nie działa , więc szukaj nie spełnia swego zadania, czyli:
kiedyś na necia znalazłem programik z mapką do Morrowinda, to był program, nie jaki ś duży plik jpg czy gif ( takich pełno jest( ma ktoś linka? Znalazłem linka właśnie na tym forum, ale jak piszę, szlag trafił "szukaj" ( normalka) i teraz mog ę tylko liczyć na Wasz ą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 21:47, juke napisał:

Zna ktoś jakiś szybki sposób na nabijanie levelów? Bo dużo walczę i tak długo bardzo mi idzie
ten lvl. Może coś źle robię? Już długo gram, bo od roku mam, ale czasami sobie pogrywam, kolega
mi mówił, że bardzo szybko można nabić level tak: wykonać misję i spać, wykonać i spać. Czy
to prawda?


Nie, questy nie wpływają na levelowanie...

Jak szybciej awansować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 21:55, Kostka XXL napisał:

Jest w Morrowindzie gdzieś zegar przedstawiający czas gry i date?? Bo ja nigdzie nie widziałem:P

Tak, wciśnij T - klawisz domyślnie przyporządkowany odpoczynkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 22:54, AgayKhan napisał:

kiedyś na necia znalazłem programik z mapką do Morrowinda, to był program, nie jaki ś duży
plik jpg czy gif

Jeśli chodzi ci o program, to może TES_Map, jest do ściągnięcia z AW: http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=11&func=fileinfo&id=690

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 01:49, piero92 napisał:

Dzięki.
PS A ten krab też skupuje itemy za 100% ich wartości?

W większości przypadków tak znajduje się on koło vivec na jakiejś wysepce .Dokładniej :

"Jaki jest najbogatszy kupiec w grze? Czy jest kupiec, który płaci pełną wartość za sprzedawany przedmiot?

Jest dwóch takich kupców. Jednym z nich jest młokos (w ang. wersji "Scamp") Pełzacz (Creeper - taka mała Daedra), znajduje się na piętrze w posiadłości Ghorak w Calderze. Ma przy sobie 5000 złota. Drugim jest Krab, znajduje się on na malej wysepce (wysepka jest na wschód od wyspy z ruinami) niedaleko dwemerowych ruin Mzahnch pomiędzy Vivek a Tel Branora. I on jest też najbogatszym kupcem w podstawowej wersji gry (10000 smoków)."

Zacytowane porady pochodzą z serwisu www.elderscrolls.phx.pl i z forum CDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 10:00, Ranthar napisał:

Mała zagadka z kategorii "czego jeszcze ludzie nie wymyślą"... z jakiej gry pochodzą screeny??
:D :D

Ale ktoś miał pomysł! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować