Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Pasywny Radek" 5750 Gigabyte chłodniejszy niż referencyjny?

12 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2010 o 21:45, marcinsud napisał:

gdyby karta była odwrócona ciepłe powietrze nie zbierałoby się między blaszkami tylko
uciekało do góry, czyniąc konstrukcję wydajniejszą.



...prosto na procesor. :) Pewnie dlatego jest w ten sposób. Poza tym, to jednak rozwiązanie raczej do HTPC, gdzie mobo często "leży" w obudowie, więc karta może "robić bokami". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasywne chłodzenia w nowszych kartach GB już dobre robi, zwłaszcza te brane od Zalmana, mam kumpla w ich serwisie, wiem coś o tym, starszych modeli co niektórych na pzregrzanie przychodziło sporo a naprawa niektórych referentów polega na wgraniu do biosa karty wyższych obrotów wentyla od niższych progów temperaturowych i tyle :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem HD4850 na pasywie (po wymianie pasty), u mnie:
Pod Windosem 7 ok. 49''C
Gry:
Mass Effect 2 ok. 80''C
Split/Second ok. 90''C

BARDZO zależało mi na cichym zestawie, wiec musiałem dozbierać na porządną obudowę. FRACTAL DESIGN! Polecam - naprawdę takie zestawy działają i się nie przegrzewają, bo sprawdziłem to na sobie. Kilka wiatraków do środka [u mnie 4] i naprawdę nikt w nocy nie narzeka że komp "wyje"! Cisza!
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2010 o 21:51, Myszasty napisał:

...prosto na procesor. :) Pewnie dlatego jest w ten sposób. Poza tym, to jednak rozwiązanie
raczej do HTPC, gdzie mobo często "leży" w obudowie, więc karta może "robić bokami".
:)


chyba nie twierdzisz, że konwekcyjny ruch powietrza zdoła się przebić przez to co robi wiatrak na procu? :) Z reszta w dobrze zrobionej obudowie ciepło ma uciekać do góry, a w niezbyt szerokich budach ciepłe powietrze kotłuje się pod kartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 00:05, marcinsud napisał:

chyba nie twierdzisz, że konwekcyjny ruch powietrza zdoła się przebić przez to co robi
wiatrak na procu? :) Z reszta w dobrze zrobionej obudowie ciepło ma uciekać do góry,
a w niezbyt szerokich budach ciepłe powietrze kotłuje się pod kartą.


Sporo zapewne dawałoby po samej płycie przy podstawce i radiatorze proca, wicherek rozdmuchiwałby może część. I to też pod warunkiem, że nie siedziałby przy jakiejś tubie odprowadzającej jego wyziewy poza budę. :) Trzeba by eksperyment zrobić i pomiary, żeby mieć pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w moim mobo ramce są na górze więc z boxa AMD dmucha w górę i w dół powietrze (standardowo na boki), ale tak jak mówisz przydałyby sie testy ;]

Asus kiedyś robił odwrócone pasywy, więc trzeba poszukać testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poguglałem przez chwilkę i faktycznie, ten system ASUS-a się nawet sprawdzał ponoć (karty z okresu GF6xxx/GF7xxx). Trafiłem tez na jakieś wypowiedzi na forach i ludzie skarżyli się głównie nie na temperaturę, lecz kłopoty z wciśnięciem takich graf na mobo - a to jakiś radiator od mostka, a to za duży cooler na CPU...
Swoją drogą, w świece pieców, tradycja, to potęga. Gdyby dawne układy się bardziej grzały, może teraz standardem byłoby umieszczanie wszystkiego po drugiej stronie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2010 o 01:49, Myszasty napisał:

Swoją drogą, w świece pieców, tradycja, to potęga. Gdyby dawne układy się bardziej grzały,
może teraz standardem byłoby umieszczanie wszystkiego po drugiej stronie? :)


W sumie kiedyś zastanawiałem się nad BTX bardziej przemyślana konstrukcja od ATX, niestety skostniałość rynku ubiła pomysł. Z ciekawszych rzeczy to pozostają obudowy w których płytę główną montuje się do góry nogami na lewej ścianie. Wtedy ten gigabyte miałby radiator do góry ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować