Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PowerColor Radeon HD 6870 X2 oficjalnie zapowiedziany

11 postów w tym temacie

Moim skromnym zdaniem takich konstrukcji powinno być więcej. Dlaczego kanapki robi się tylko z topowych układów? Przy odpowiedniej polityce cenowej karty ze średniej półki w postaci tandemu sprzedawały by się raczej dobrze. GTX460x2, HD6850x2, HD6790x2...

Co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 14:21, Buroberu napisał:

Co o tym sadzicie?


Tak biorac pod uwage problemy niektórych aplikacji z konfigami SLI z checią przytuliłbym na przykład gtx570x2
( cena 590 jest zaporowa ) czy chociaż gtx560x2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 14:21, Buroberu napisał:

Co o tym sadzicie?


Kanapki sa mało popularne. 460x2 duzo by prądu by wcinał.
Osobiscie przewko Crossfire, nie mam nic. Tylko GeForce''y dużo pradu pobierają, co za tym idzie. SLI marnie wychodzi.

@Co do newsa.
Oni tak podali?

>2240 procesorów strumieniowych
ja bym raczej widzal 2x 1120 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 14:30, SimplyLucas napisał:

> Co o tym sadzicie?

Tak biorac pod uwage problemy niektórych aplikacji z konfigami SLI z checią przytuliłbym
na przykład gtx570x2
( cena 590 jest zaporowa ) czy chociaż gtx560x2


Problemy we sumie pozostaja takie same bo te dwa układy na karcie nadal sa łączone na zasadzie SLI czy Crossfire. Po prostu otrzymujemy dwie karty w konfiguracji MultiGPU na jednej płytce. Dlatego w momencie premiery takich kart jak HD3870X2, HD4870X2 były one najszybsze, ale nie wszystkie gry wykorzystywały ich moc. Niestety ale producenci gier czasami potrafią olać optymalizacje silnika pod konfigi MultiGPU i nic nam nie da to, że mamy takiego dwugłowego potworka. Plusem takiego rozwiązania jest na pewno zajęte miejsce i nieco mniejszy problem z obiegiem powietrza w budzie. No i cenowo powinno być to całkiem atrakcyjne rozwiązanie. Szkoda, ze takich konstrukcji jest mało.

Pobór prądu rzadko schodzi na dalszy plan jak ktoś decyduje się na rozwiązanie z kilkoma kartami. Jednak rzeczywiście AMD wypada tutaj nieco lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 14:37, Buroberu napisał:

Pobór prądu rzadko schodzi na dalszy plan jak ktoś decyduje się na rozwiązanie z kilkoma
kartami. Jednak rzeczywiście AMD wypada tutaj nieco lepiej.


Musze tutaj polemizować, jezeli chodzi o słowo... nieco :)

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Podkrecanie%2C_pobor_energii_i_temperatury-3448/strona/12100.html

100W róznicy na kozysc 6850. Patrzac na testy, to praktycznie ten sam poziom wydajnosci.
To jest spokojnie +20% calego poboru zestawu na Radeonach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 14:50, Zgreed66 napisał:

> Pobór prądu rzadko schodzi na dalszy plan jak ktoś decyduje się na rozwiązanie z
kilkoma
> kartami. Jednak rzeczywiście AMD wypada tutaj nieco lepiej.

Musze tutaj polemizować, jezeli chodzi o słowo... nieco :)

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Podkrecanie%2C_pobor_energii_i_temperatury-3448/strona/12100.html

100W róznicy na kozysc 6850. Patrzac na testy, to praktycznie ten sam poziom wydajnosci.
To jest spokojnie +20% calego poboru zestawu na Radeonach :)



Owszem - ale wiesz jak na forach działa słowo deklasuje, pokonuje w takich kwestiach?

A poza tym to jeden przykład, a chodziło mi o całokształt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o samą konstrukcję tylko o to jak widzą taki zestaw niektóre aplikacje.

Dla przykładu , Octane render na mojej obecnej konfiguracji gtx460 sli po pierwsze korzysta z V-Ram-u tylko jednej karty , i druga najważniejsza widzi tylko połowe rdzeni CUDA z drugiej karty ( obie przypadłosci są mocno uciażliwe )

Natomiast przy konfiguracji na gtx590 korzysta z pełnej ilosci pamieci i widzi wszystkie rdzenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 14:55, SimplyLucas napisał:

Mnie nie chodzi o samą konstrukcję tylko o to jak widzą taki zestaw niektóre aplikacje.

Dla przykładu , Octane render na mojej obecnej konfiguracji gtx460 sli po pierwsze korzysta
z V-Ram-u tylko jednej karty , i druga najważniejsza widzi tylko połowe rdzeni CUDA z
drugiej karty ( obie przypadłosci są mocno uciażliwe )

Natomiast przy konfiguracji na gtx590 korzysta z pełnej ilosci pamieci i widzi wszystkie
rdzenie .


Nie wiedziałem, że mówimy o takim zastosowaniu. W tym wypadku masz jak najbardziej rację i jak dla Ciebie taka karta z dwoma 570tkami byłaby w pipe :D

Ja poczekam, aż polecą nieco jeszcze w dół HD580 i kupuje druga do kompletu, ale tylko jak mój sprzęt nie wydoli na BF3. Co prawda po zobaczeniu nieoficjalnych wymagań jestem raczej spokojny , ale to może być pretekst do małego uprade''u mojej konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się nie zdziwił, jakby do nowej generacji konsol takie dwugłowe grafy powsadzali. Od razu i by wzrosła popularność takich rozwiązań w pctach dla graczy i siłą rzeczy znikły by problemy z optymalizacją gier pod multiGPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam szczerze mówiąc uraz do dwurdzeniówek po przygodach z 3870X2 :P Dobra karta, ale lubi pomarudzić raz na 20 uruchomień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować