Zaloguj się, aby obserwować  
Industry

Samochody różnych lat

403 postów w tym temacie

Chcę wiedzieć jaką epokę samochodów uważacie za najbardziej udaną. Mam już określone kategorie:
1. Stare samochody 1880-1939
2. Samochody powojenne 1940-1979
3. Samochody współczesne 1980-2006
4. Samochody koncepcyjne
W tym temacie nie można dodawać samochodów tuningowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako młodzik, uważam za najlepszą kategorię samochody ostatnich lat. Szczególnie niektóre jak np. Mitsubishi Eclipse ( chyba ostatnich lat nie ? : P ) . Ogólnie lubie te kształty i te gładko prowadzone linie nadwozia... Starsze samochody mają swój urok, ale przypominają coś ociosane z ziemniaka ;) Choć jest jedna rzecz którą nowe samochody pozazdroszczą starszym - dźwięk silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2006 o 19:05, Budyn napisał:


> 4. Samochody koncepcyjne
Co to znaczy? Albo ja jakiś niekumaty jestem albo takie coś nieistnieje

Auta koncepcyjne inaczej concepty to nic innego jak samochód który jest prototypem. Przepraszam, cię ale tak się mówi w świecie samochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2006 o 19:08, Industry napisał:

>
> > 4. Samochody koncepcyjne
> Co to znaczy? Albo ja jakiś niekumaty jestem albo takie coś nieistnieje
Auta koncepcyjne inaczej concepty to nic innego jak samochód który jest prototypem. Przepraszam,
cię ale tak się mówi w świecie samochodów.

To znaczy, że jestem mniej "trendy" niż myślałem :] A to może być ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2006 o 21:06, L33T napisał:

> 2. Samochody powojenne 1940-1979
Shelby Mustang GT 500 i wszysto jasne :D



Potwierdzam to samo chciałem napisać.. :D

Najlepszy wozik... Ford Mustang ''76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deficiję dostałeś to teraz masz przykład:
Lancia Stratos Zero Concept z 1970r. (fotos nr 1)

Industry-----> Trochę kiepsko podzieliłeś okresy. Nie wspominając już, że nie da się sklasyfikować niektórych samochodów, np. Roper Steamer z 1863r. (fotos nr 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2006 o 18:59, Industry napisał:

4. Samochody koncepcyjne


To dość nieprecyzyjne bo koncepty, czasem w nieco zmienionej formie, trafiają potem do produkcji. Wiele aut, które kiedyś były traktowane jako koncepty dzisiaj jeździ po drogach i podobnie będzie z tymi, które konceptami są teraz, więc chyba nie można tego traktować jako epokę.

Jak dla mnie nie ma lepszej, czy gorszej epoki w dziejach motoryzacji. W kazdej z nich były projekty rewolucyjne, przełomowe i pewnie jeszcze wiele takich przed nami. Chociaż żałuje, że nie jeździ już np. rajdowa grupa B, no ale przecież nie bez powodu wycofano te potwory z rajdowych tras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię samochody z wszystkich epok.Nie można twierdzić że ze starszych epok są gorsze od współczesnych bo np.Fiat Panda w niczym nie dorównuje starszym Mercedesom E C a nawet A.Ja traktuje samochody ze wszystkich epok poważnie i rzadnego nie traktuje że jest syf i niedobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za drugiego posta ale chcę przyznać Neo97 rację. Łady(niektóre) są szybkie a nawet za szybkie:)Jest na przykład taka Łada Revolution która ma 170KM i wygląda jak formuła:)To i tak lepiej niż w porównaniu z innymi współczesnymi samochodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 18:29, Dzamian napisał:

Ja bardzo lubię samochody z wszystkich epok.Nie można twierdzić że ze starszych epok są gorsze
od współczesnych bo np.Fiat Panda w niczym nie dorównuje starszym Mercedesom E C a nawet A.


No wiadomo, Fiat to fiat, merc to merc. Ale jeżeli już miałbym wybierać między pandom, a czymś do niej podobnym rozmiarami i wyglądem (jak niektóre małe mercedesy) to już wole pandę, albo kupić coś innego. Tą pandą mimo wszystko się tak źle nie jeździ! Jeździłem już taką wypasioną, elektryczne szybki, klima, wspomaganie + czujnik parkowania. Jak dlamnie całkiem dobry samochodzik, na "początek". To co kiedys było klasą A, powoli staje się standardem.

Co do reszty samochodów, to jakos nigdy nie przykłądałem wielkiej uwagi do automobilizmu. Nieroizumeim podniety niektórych znajomych jak widzą na plakacie jakiś samochód z F&F, czy te ich zabawy w tuning samochodu. Ogólnie to ważny jest dlamnie bardziej komfort jazdy. Pozatym klaski rulez!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 18:52, Jaki Ganh1 napisał:

Ten pierwszy "samochód" do Lancia?

Lancia Stratos Zero Concept by Bertone.

Dnia 02.02.2007 o 18:52, Jaki Ganh1 napisał:

Ciekawe gdzie są drzwi...

A jak myślisz? Trzecia fotka powinna pomóc. Jak nie to wejdź tutaj:
http://www.bertone.it/en/scheda_70_stratos_en.htm

Dnia 02.02.2007 o 18:52, Jaki Ganh1 napisał:

i nie wiedziałem że Lancia robi takie "samochody"...

A dlaczego mieliby nie robić?
Na fotce nr 4 i 5 - Lancia NEA.

20070202191940

20070202192050

20070202192508

20070202192847

20070202193149

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować