Zaloguj się, aby obserwować  
Dzibrill

XBOX Live Hacked

12 postów w tym temacie

Taki news dla tych, ktorzy moze nie wiedza. Od 29/09/2011 na XBL wytrysla fala hackowania kont i kupowania MSP z kart podpietych pod konta. Sa tez przypadki gdzie konta maja zmieniane hasla.
Procedura wyglada tak, ze ktos wbija sie na konto, kupuje 4000 MPS lub 6000 MSP i za to przewala FIFA 12 z GoD oraz premuim packi GOLD i DLC.

Jesli wiec macie podpieta karte pod konto XBL/GfWL to czym predzej ja usuncie. Proponuje tez profilaktycznie zmienic haslo do konta. Aha, znikaja tez MSP.

Cala sprawa wyglada mocno podejrzanie. Link: http://forums.xbox.com/xbox_forums/xbox_support/f/12/p/97215/464793.aspx

Moze ktos z gram.pl szturchnie ten temat w MS Polska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiele mogę, ale jeśli problem okaże się być znacznie poważniejszy niż teraz, to chętnie kogoś jutro zaspamuję.

W najgorszym wypadku sprawa okaże się banalnie mała, a ja będę miał kontakt z kimś od Microsoftu, u kogo będę mógł żebrać o gry, konsole i samochody. Prawdopodobnie bezskutecznie, ale jednak.

tl;dr - obserwuję sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk. Właśnie usunąłem moją kartę. Na szczęście i tak nic na niej nie miałem, więc nic by mi nie ubyło, ale przynajmniej zaoszczędziłem dzięki temu mój czas, który bym poświęcił na zastrzeżenie karty i czekanie na nową... :)

Na swoim koncie live mam natomiast 1800MSP, mam nadzieję jednak, że mi magicznie nie wyparują... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 08:21, Dzibrill napisał:

Wszystko wyglda na to, ze dziura byla/jest po stronie EA.


Nie do końca - jeżeli przez EA dało się włamać na konta XBL, to wina leży po obu stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, zwykły Phishing. Chciało EA mieć swojego osobnego Origina to teraz ma. Tak się właśnie biorą konta z tanimi ładowanymi MSP proszę państwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 08:26, Henrar napisał:

Nie do końca - jeżeli przez EA dało się włamać na konta XBL, to wina leży po obu stronach.

Czytajcie wacpan, co sie pisze. Jaka wina? Dziura tak - o zadnej winie nic nie pisalem.

Jak napisal igor8472, tak to wlasnie wyglada.
MS dal 4-5 tygodni na rozwiazanie calej sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej różne hasła do różnych serwisów ustalać, 100% pewności to nei da ale jak ktoś ma takie samo w Lajwie i Originie.. Jak EA chce mieć swoje to na moje MS mógłby wszystko do gier EA z Marketplace usunąć.
EA zrobiło za duży skok na kasę, najpierw online passy, teraz dodatki przypisane tylko do 1 konta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 10:28, igor8472 napisał:

Jak EA chce mieć swoje to na moje MS mógłby wszystko
do gier EA z Marketplace usunąć.

Racja. Chyba w wiekszosci gier od EA zawartosc da sie pobrac bezposrednio z poziomu gry, wiec problemu by nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z forum Poly:

Dla osób którzy nie mają żadnego pojęcia o FIFIE ten proceder wygląda następująco:
Osoba loguje się na konto XBL, odpala FIFĘ (jeśli nie ma przypisanego konta EA, to je zakłada i przypisuje do niego dany gamertag), następnie wchodzi do FIFA Ultimate Team, tam zakłada drużynę, kupuje GOLD PACKI za MPS (o ile są) bądź za kartę jeśli jest przypisana i ma środki. Między czasie wpadają przy okazji 3 achievementy. Wygranych piłkarzy oraz inne rzeczy sprzedaje za tzw. coinsy (oczywiście za jak najmniej) swojej drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować